Konkurz vyhlásený na majetok sa zrušuje po splnení rozvrhu výťažku. Čo to znamená?

lindus9
21. jan 2022

Dobry den, ahojte.
Prosim, co znamená, ze Konkurz vyhlásený na majetok úpadku sa zrusuje po splnení rozvrhu výťažku?
Chapem to tak. ze sa celá pohľadávka vyplatila, alebo časť? Veriteľovi.
Ako zistím, ci to bolo cele vyplatené?
Čítam to na vestníku, oznam od správcu..onak by som ani nevedela
Co ďalej? Uz mozem nadobudnúť majetok?
Alebo zdediť, ci vyhrať?
Dakujem

natalia912
21. jan 2022

@lindus9 no pokiaľ viem tak správca vzal nejaký majetok a ten spenazil podľa rozvrhu ktorý bol schválený súdom.uz nie je čo spenazovat takže konkurz sa rusi.tym pádom ste oddlzena. ak ale nadobudnete majetok do neviem koľko rokov teraz, tak áno, je tu možnosť že sa veritelia ozvú a budú ho chcieť speňažiť. Teda pokiaľ viem...som laik

lindus9
autor
22. jan 2022

@natalia912 Dakujem
Nemal minprosim nejaký papier?

pieksamaki
22. jan 2022

@lindus9 spytaj sa draik.....mozno pomoze

lindus9
autor
22. jan 2022

@pieksamaki pardon za preklepy, pozeram teraz spätne, ako kontaktujem draik prosim? Dakujem

natalia912
22. jan 2022

@lindus9 nie nie su povinný ti nikto nič posielať.ak správca zruší konkurz stačí uverejnenie vo vestníku

lindus9
autor
22. jan 2022

@natalia912 Ano, je to možné kazdopadne výťažok bol menší, ako suma, ktorú žiadal veriteľ. Toto je pre mna taka spanielska dedina, uz som lustrovala a hľadala vsade mozne. Ale tak chapem uz, ze aj ked bolo vyplatené veriteľovi viac, ako polovica, uz je to ako uspokojená pohľadávka, resp nie je co speňažiť, je to vyriešené, ukončil sa konkurz a som oddlžena…
Ale ďalej pri výhre do 6 rokov, alebo dedičstve mi bude veriteľ stale brat a brat, i ked to bude viac než uviedol dlžnú čiastku? Co ked zdedim, mam po kom dediť.
Nemala by som sa ozvať veriteľovi a požiadať o info splatení dlhu? Alebo take nieco

lindus9
autor
22. jan 2022

@pieksamaki
@draik ste tu niekde prosim?..neviem, ci sa mi podarilo označiť vas