Manžel sa nedostaví na rozvod

luciao2610
5. dec 2013

Prosim o radu,s manzelom sa chcem rozviest ale on na sud nepride,nemame spolu deti,ako to je ak sa nedostavi tak nas rozvedu aj tak?dakujem za radu

luba28
5. dec 2013

ja som mala tento problem,len s tym ze moj ex usiel kvoli dlhom do Irska,....budete mat prve pojednavanie,kde on sa nedostavi tak ho odrocia s tym,ze ty povies,ze on nechce prist,...sud ho potom vyzve,aby sa dostavil na druhe pojednavanie s hrozbou pohrdania sudom,ale neboj rozvedu vas aj tak,sice sa to trochu natiahne ,ale rozveduuuu,.....

lorela
5. dec 2013

Áno, rozvedú aj v jeho neprítomnosti. Presne za takýchto okolností rozviedli kolegyňu.

m_ij_ka
5. dec 2013

rozvedú vás aj v jeho neprítomnosti, len treba tieto skutočnosti že sa tam nedostaví povedať sudkyni /sudcovi na pojednávaní

luciao2610
autor
5. dec 2013

Dakujem za radu

cacianka
12. aug 2019

viem že stará téma- ja len doplním.
ak nepríde jeden z manželov na pojednávanie bez riadneho ospravedlnenia , tak sa pojednávanie odročí a stanoví nový termín, s upozornením že ak sa nedostaví znova môže byť aj predvedený policajtmi.
môj ex sa nedostavil 2x, lebo bol "nezvestný" , niekde sa túlal a ani policajti ho nevedeli nájsť. tak mu bol súdom stanovený tzv. opatrovník (zamestnanec súdu ) a potom sa pojednávalo v jeho neprítomnosti. navrhla som 3 dôležitých svedkov ktorí potvrdili jeho nezáujem o manželstvo, že sa dlhodobo zdržiava mimo bydliska, neprispieva na domácnosť, je dlhodobo nezamestnaný, a naše manželstvo neplní svoju funkciu,
rozviedli nás po hodine.