Môže rodič vycestovať do zahraničia s dieťaťom, ak sú rodičia v súdnom spore?

entombed
5. júl 2015

Prosím Vás.
Matka chce vycestovať na dovolenku s dcérou do Chorvátska.Dala jej už urobiť pas.Nechce mi povedať,kde ide presne a skym ide a kedy ide.Môže opustiť republiku? musí mať môj súhlas? Matka sa o dieťa nestará,chodí mi od nej zanedbané... Čo mám robiť? Súdime sa už rok o dcéru.

pribinak
5. júl 2015

No moze opustit republiku. Co ti poviem, to asi nemas sancu ustrazit. Ak to chces nejak riesit, tak kontaktuj urad prace, ak sa o dieta sudite, tak ma kolizneho opatrovnika, ale pokial ma dieta sudom matka zverene (ak dcere davala robit pas, tak asi ho ma v starostlivosti) tak nemas velmi co riesit, ist na dovolenku do Chorvatska je normalna vec. Nie je tym nijak dieta ohrozene, ani druhy rodic nijak ukrateny o svoje prava
Nie je ti povinna oznamovat s kym ide na dovolenku, to je jej osobna vec

mirica
6. júl 2015

a prečo by s dieťaťom nemohla ísť na dovolenku? však Chorvatsko je dokoncla členom EU. Nech si dieťa užije prázdniny pri mori, nechce sa tam však sťahovať. Dosť dobre to nechápem...žeby žiarlivosť, potreba robiť za každú cenu problémy a potreba riadiť život bývalej partnerke? 🙄 Ani sa nečudujem, že nechce povedať kedy a kam ide.....asi chce pokojnú dovolenku pre seba a dieťa 😠

lajlilinka
6. júl 2015

Je pobyt pri mori pre dieťa prospešný? Je!
Takže prestať riešiť žabomyšie vojny, trošku sa samysli, prestať riešiť seba a svoje práva a radšej mysli na svoje dieťa! Môžeš byť celý rad, že tvoje dieťa pôjde k moru, nadycha sa morského vzduchu prospesneho pre zdravie, spozná svet, novú kultúru, bude mať kopec zážitkov s ktorými sa môže pochváliť v škole, bude mať pamiatku na celý život...!
Rodičia, keby ste tak na vlastné deti mysleli ako na svoje zlomené egá! 😠

Howk