Náhradné výživné

sisa183
3. mar 2022

Ahojte. Prosím vás má niekto skúsenosti ohľadne náhradného výživného ? Môj ex je momentálne vo výkone trestu a sama s dieťaťom z 300€ ledva prežívam. Bude tam cca ešte 5 rokov. Vybavoval to už niekto z vás ? Ďakujem pekne.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisa183
autor
3. mar 2022

@cocolino234 Ďakujem pekne. Ale nechcem do toho ťahať súd vôbec. On by platil keby nie je voväzení. Ale tam nemá z čoho bohužiaľ. Majetok nemá žiadny takze exekúciu nemá mat na nič. Len by proste bodlo výživné. Aj keby chodí tam do prace tak zarobí maximálne 30€ čo mi povedali vo väznici a to fakt malo. Nedá sa ísť nejakou inou cestou ? Napríklad že kým bude vo výkone bude platiť stat výživné a on to zaplatí keď odtiaľ príde ?

sisa183
autor
3. mar 2022

@cocolino234 jedine čo má je auto, ktoré mi nechal aby som mala na com jazdiť keď treba k lekárovi a na nákupy. Čože auto by mu tým pádom zobrali však ?

sissy27
3. mar 2022

@sisa183 no nič v zlom, máš 300€ “príjem” a koľko by si potrebovala, aby sa ti s dieťaťom žilo slušne? 500,600,700€? A myslíš, že on by ti toľko dal, resp mal z čoho platiť? Navyše súdom to riešiť nechceš, ani exekútorom (iná cesta k náhradnému výživnému nevedie), tak potom nezostáva iné ako pracovať a zarábať (spomínaných 300€ bude zrejme rodičák).

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenah31
3. mar 2022

@sisa183 a mas vyzivne urcene sudom? Pokial chces poziadat o nahradne vyzivne potrebujes k tomu rozhodnutie sudu o urceni vyzivovacej povinnosti. Bez toho nemas narok absolutne na nic. Prvotnu vyzivovaciu povinnost maju rodicia. Az po neplneni si povinnosti, ktorou ho zaviazal sud - musis vyuzit vsetky zakonne moznosti na to, aby si ich otec plnil - postup ti uz napisala @cocolino234 - ak ani vtedy neuspejes, mozes si podat ziadost o nahradne vyzivne na UPSVaR .

sisa183
autor
4. mar 2022

@sissy27 akože čakala som slušnú odpoved. Chod žiť ty z 300€ a záplat stravu, mlieko, plienky, elektriku, telefón a neviem ešte čo všetko. 😉

sisa183
autor
4. mar 2022

@cocolino234 Do jasli mám podanu žiadosť už od narodenia ale u nás sa dostať do jasli je nemožné. Sú tu dvoje jasle s malou kapacitou a súkromné zrušili. :/

miroslava21
4. mar 2022

Pisali ti uz vyssie, bez sudu a exekucie to nepojde. Musis predsa oficialne mat priznane vyzivne a na zaklade toho dokladovat ake vyzivne mas mat a musis dokladovat preco sa neplati a ake usilie si vynalozila na jeho ziskanie (exekucie).

sisa183
autor
4. mar 2022

@miroslava21 Keď ja už som si tých súdov užila až až… no tak ešte asi raz budem musieť. Ďakujem. 🙂

sissy27
4. mar 2022

@sisa183 nevyžila by som z 300€, preto pracujem a preto som nebola ani na RD 🙂
moja odpoveď bola absolútne slušná - ty si kladieš nereálne podmienky. Bez súdu a bez exekúcie žiadne náhradné výživné nedostaneš a ešte je otázne, koľko by ti vôbec priznali výživné - či to bude čiastka, ktorá ti zásadne zmení život. Sama sebe odpovedz, koľko by si potrebovala k spokojnosti a či je reálne dostať to od človeka, ktorý je vo výkone trestu a nemá príjem, nemá majetok. A takisto nerátaj s tým, že dnes to začneš riešiť a o dva týždne ti cinknú peniaze na účet...

martul
4. mar 2022

@sisa183 ale ona ti napísala slušne a pravdivo tak ako to je a funguje. Že sa to tebe nepáči.....no bohužiaľ

lesana25
4. mar 2022

@sisa183 prečo by mala, ona si neurobila decko s kriminálnikom
A rady si dostala, čo ešte čakáš, že to nebodaj aj vybaví všetko za teba?

miroslava21
4. mar 2022

Inak to je pravda, ak nemas urcene vyzivne a ides to len teraz riesit, tak ti priznaju len zakonne minimum ci ako sa to vola, cca do 40e na dieta. Ak sa nemylim. Kedze nema prijem, majetok a vyhliadka cca 5 rokov vo vazeni. Takze vidina dostacujuceho vyzivneho dost biedna
Cize ak ti je momentalna situacia nevyhovujuca, treba najst zamestnanie a popri rodicovskom zarabat. Ina cesta na zvysenie prijmu nie je

sisa183
autor
4. mar 2022

@lesana25 Kriminálnik ? Akože vy ste jasnovidka keď viete za čo tom je ?😂

sisa183
autor
4. mar 2022

@sissy27 No vidíte. Ja čakám na ten deň kým sa uvoľní miesto v jasliach. 😊

sisa183
autor
4. mar 2022

Ďakujem za odpovede.