Návrh na podanie exekúcie pri neplatení výživného

voldemort
20. jún 2018

Dobrý deň,kto mi vie prosím poradiť ako má vyzerať návrh na podanie ekekúcie pre neplatenie výživného a kde ho mám podať.

megy08
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
20. jún 2018

na navrh ma exekutor svoj vlastny formular, to vybavis vsetko u neho.

didi35
21. jún 2018

Už je to elektronicky

katmi
27. jún 2018

@megy08 nie nemusí.. návrh môže podať aj sám.. @pribinak nieje pravda, že exekútor má svoj vlastný formulár..

katmi
27. jún 2018

@voldemort pošlite mailovú adresu do IP, pošlem Vám vzor..

didi35
28. jún 2018

Čítajte tu

https://www.justice.gov.sk/Stranky/navrh-na-vyk...

Po novom už len elektronicky, ale keď nemáte eID a neviete urobiť zaručenú konverziu dokumentov, tak treba aj tak navštíviť exekútora.

katmi
28. jún 2018

@didi35 čo máte s tými elektronickými podaniami????? vôbec UŽ LEN elektronicky.. 😈 nezavádzajte ju zbytočne..

katmi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
didi35
28. jún 2018

@katmi Návrh musí podať súdu, súd jej pridelí exekútora podľa náhodného výberu. Exekútora si už nevyberáme.

Ak ma eID aj elektronickú schránku a exekučný titul elektronicky, tak si to urobí úplne sama. Čomu nerozumiem?

Ak nemá, tak o asistenciu požiada ktoréhokoľvek exekútora.

katmi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
didi35
28. jún 2018

@katmi Ale veď tak to vysvetlite, podeľte sa o svoje vedomosti, nie? Vaše príspevky sú potom len osočovaním a mlátením slamy. Komu vaše príspevky pomáhajú? Len vášmu egu???

katmi
28. jún 2018

@didi35 páči sa.. Návrh na vykonanie exekúcie podáva oprávnený, čiže dieťa, ak je maloleté, v zastúpení matky, proti povinnému, čiže otcovi. Návrh sa podáva u ktoréhokoľvek exekútora, kde prílohou návrhu je právoplatný exekučný titul (rozsudok, ktorým príslušný súd stanovil výšku výživného) + rodný list maloletého (fotokópia). Návrh oprávneného na vykonanie exekúcie je exekútor povinný predložiť súdu do 15 dní od doručenia na exekútorský úrad. Súd následne preskúma žiadosť, či je opodstatená a do ďalších 15dní písomne poverí exekútora, aby exekúciu vykonal..

katmi
28. jún 2018

@didi35 o priebehu exekúcie oboznamuje už exekútor oprávneného, taktiež aj o vymožiteľnosti pohľadávky (výživného), prípadne o inom výkone exekúcie (zadržanie VP, vykonanie exekúcie inej penažnej pohľadávky atď atď..) ..

didi35
28. jún 2018

@katmi Je mi to ľúto, ale takto to fungovalo do 31.3.2017. Teraz to už tak nie je. Od 1.4.2017 je u nás elektronizácia exekučného konania... už si nemôžeš vybrať ani exekútora, ktorý bude exekúciu viest, už ho prideľuje okresny súd v BB. Asi si to treba naštudovať. Pekný den

https://www.slovensko.sk/sk/oznamy/detail/_elek...

katmi
28. jún 2018

@didi35 tak potom ja mam velmi dobreho exekútora 👍pekny den

didi35
28. jún 2018

@katmi Asi ano. A prosim o opravu, ze tu niekoho zavadzam a niecomu sa nerozumiem.

only_original_woma
27. nov 2023

@katmi mozem Vás poprosiť aj ja o ten návrh ? Nakoľko na tom odkaze ktorý tu je mi ukazuje cez cele napis VZOR a to je asi nepoužiteľné … ak to ešte platí aj pre tento rok rovnako 2023.
Ďakujem krásne