Odhodlala som sa podať žiadosť o rozvod

15. jan 2024

Čaute baby,konečne som sa odhodlala podať žiadosť o rozvod, dôvod je ten že on má neakceptuje ako manzelku, každý víkend je mimo domu a to máme aj 5 r. Dieťa. Prestal mi posielať peniaze na domácnosť, pošle len 100€ na malú... Teraz mu to dochádza a začína má už deptat. Že to mám stiahnuť inak uvidím ... A že nás isté nerozvedu na prvý krát a pod...bojím sa že bude žiadať striedavku, hoci on aj pomaly nevie kedy sa mala narodila,ani jedny narodky s ňou neoslavil a pod... Prosím podporte má a poraďte ako ho mám brať s nadhľadom a neriešiť ho.... Dakujem

martinkatinka
15. jan 2024

Tak mu nevar, neper, proste nič.

autor
15. jan 2024

@martinkatinka to a ani nerobím od septembra

mk1111111111
15. jan 2024

Obrn sa trpezlivostou, nech ho aj roztrhne

stanulienkat
15. jan 2024

Drzim palce. Bud silna kvoli sebe a dietatu. Das to. Chvilu to bude tazke, ale das to.

allisian
15. jan 2024

Začal psychologickú hru, iba ťa rozhodiť.. Robí ramená, reči budú, aj sprosté, aj vydieranie, aj na hranie na city - ale to bude iba také bla bla bla bla... Z toho mála čo píšeš, iba nechce prísť o svoj servis. Držím palce, silno siiiiilno,, keď už to neide inak 🍀

autor
15. jan 2024

@stanulienkat bojím sa čo bude stvárať, neustála mi hovorí aká som psychicky chorá a takto má depta

autor
15. jan 2024

@allisian ďakujem

cacianka
15. jan 2024

No čo ti napísať ? Vydržať.
Zranila si jeho ego, tak trepe a vyhráža sa.
Pred pár rokmi som čítala radu od advokátky/ psychologický, nieco v zmysle: nebojte sa reči takýchto gerojov. Vyhoďte mu tromfy z rúk - keď sa vyhráža že zoberie ti dieťa alebo bude trvať na striedavke, ok kľudne drahý tatko, začnime hneď.
V piatok popoludní vyzdvihni dcéru zo škôlky, venuj sa jej a dodržuj režim maloletého dieťaťa 24/7. Tzn.od piatku popoludnia do nasledujúceho piatku rána kedy ju odvedies do MŠ. Potom začína striedavke moja- môj týždeň.
Tá odborníčka sa vyjadrila, že 95 % mužov sklapne a ochotne zaplatí výživné, na ktoré predtým zúrili že čo si to exka dovoľuje, a ide jej o nákup kabeliek a topanociek...

autor
15. jan 2024

@cacianka to je úplná pravda, lebo on ani čaj uvariť nevie...nie to sa ešte starať o dieťa a behať s ním

stanulienkat
15. jan 2024

Deptat, to je jeho taktika ako ta zneistit. Tvar sa, ze si nad vecou...(aj ked to sa asi velmi neda.)

autor
15. jan 2024

@stanulienkat presne hra sa že je na koni...

cacianka
15. jan 2024

Áno depta, lebo ego...
Ak sa ti dá, choď kľudne psychologičke, alebo aj psychiatricke, že potrebuješ konzultovať rozrušenie, nátlak, .
Myslím že si ok, 100 %, a napíše to aj do správy a keď bude treba, pri návšteve koliznej to ukážeš, aj na súde. Len jemu to nehovor.
Takto sa vyhrážajú aj že si alkoholička, fetacka,.
Ak bude mať blbé reči, ja by som mu odsekla, že ok , dáme si urobiť psychologické posudky. Akože na jeho jedovaté reči prikývnem a ironicky súhlasím.
Len nedávaj najavo svoj strach, to je voda na jeho mlyn.

slavka1988
15. jan 2024

Ver si 🙂 nedaj na vyhrážky a zastrašovanie 🙂 si žena dokážeš toho veľa a najmä objasis na súde seba a aj svoje dieťa nebojsa ❤️

autor
15. jan 2024

@slavka1988 ďakujem

betulinka1
15. jan 2024

Neboj sa takych hrdinov bolo a bude. Nereaguj na to vobec. Jeho to prestane bavit, ked ty nebudes reagovat. Ty sa zameraj na seba a dieta, pekne si postupne spisuj kolko sa malej venuje aby si to vedela na sude ukazat. Vysvetluj malej, ze co a ako bude, postupne ju pripravuj, ze nebudete byvat spolu. Zacni nejakymi rozprávkami, vymysli si. Planuj si kľudný zivot bez debila a vzdy ked bude mat blbe reci, chod do budúcnosti a svojej bezpečnej zóny a predstav si, ze tam nie je.

kristinka92
15. jan 2024

hlavne mu nedaj najavo že sa bojíš že bude striedavka. ak o mali nejavil záujem ani na narodeniny, tipujem že ani nevie čo by s ňou mal robiť a kde ma škôlku…. normálne na take reči potom povedať “supeeeer po piatich rokoch budem mat aj konečne čas len pre seba” a zhrň mu čo všetko bude robiť -rano naranajkovat dieta, zaniesť do skolky, poobede zobrať, prechádzka ihrisko, nejaky program, nakúpiť, navarit domácu večeru, keď bude vacsia domáce úlohy, naučiť sa s ňou čo nevie, okúpať, uspat a tyzden dokola, nech ma predstavu

autor
15. jan 2024

@kristinka92 baby ďakujem ,on nemá na to sa postarať ani jeden deň o malú....nieto ešte ju mať týždeň vkuse

alickapusinka
15. jan 2024

Len ťa stráši že uvidiš určite aby si stiahla podanie o rozvod never a hlavne sa nedaj.

arasidka123
15. jan 2024

🤣 mne môj ex začal vyhadzovať na oči že si na súde požiada o testy dna keďže sú zadarmo cez súd...

autor
16. jan 2024

@alickapusinka no dnes mám celý deň správy ako nám ničím rodinu a on nás ľúbi a pod....

cacianka
16. jan 2024

@arasidka123 no cocot, súd nariadi -otecko zaplatí, a cez súdneho znalca je to iná pálka , nie ako tie bežné orientačné 😂

arasidka123
16. jan 2024

@cacianka na rozvodovom konaní bol ticho ako voš pod chrastou..

vevebono
16. jan 2024

aj ten môj prvý vôl sa vyhrážal striedavkou. chcel ju aby nemusel platiť. súd to zamietol, nakoľko nevedel ani do ktorého ročníka chodia, ani koho majú lekára atď. ja som sa s deťmi odsťahovala 150km, lebo som to brala ako novú šancu na život, nový začiatok v mieste, kde nás nikto nepozná. teraz mám skvelého chlapa, ďalšie dieťa a život, po akom som túžila. na jeseň som ex dala na súd kvôli vyzivnemu, a dostal takú paletu 😁😁 lebo nakoniec zo striedavej starostlivosti ostalo, že deti 3 roky nevidel a nepočul. a dnes ho už deti nepovažujú za otca. jeho meno sa u nás používa ako nadávka 😁😁

cacianka
16. jan 2024

@arasidka123 presne, na ženu si hubu vedia otvoriť, vyhrážať sa, strašiť, deptať geroji, ale na súde ako vši....
nie samozrejme všetci, už som tu viac x čítala, ako si papuľu otvárali aj na súde, lebo ego, škoda že nedostávajú pokuty ako v Tv programe Sudca Alexander 😉😇🙊

cacianka
16. jan 2024

@vevebono jjjáááááj ten srandista , takýto si zaslúži za vajcia do prievanu