Prejde mi zvýšenie výživného na súde?

9. jún 2022

Ahojte. Ex mi platí na dcéru 70€ mesacne výživné.
Podala som návrh na zvýšenie výživného na 120€.
Ex robí na dohode par hodín týždenne. Nevlastný žiadny majetok a byva s otcom. Mala navštevuje krúžky plus platím vysokú hypo. Mam šancu o zvyzenie ? Nemala ste to niektora podobne ako ste pochodili na súde ? Dakujem

autor
9. jún 2022

Zdravotne je na tom v poriadku a plus platím školné

liljana
9. jún 2022

Za pokus nic nedas, urcite podaj ziadost. Nech si najde stalu pracu, ked vedel ako urobit dieta, ale praca mu uz nevonia.

pribinak
9. jún 2022

Určite treba skúsiť. To je jeho problém že robí len pár hodín, ak je zdravý nič mu nebráni aby si našiel inú prácu

anjelicek26
9. jún 2022

Kedze mu nic nebrani zvysit svoj vlastny prijem, tak mu zvysia aj ked nedolozi prijem... to, ze ty mas vysoku hypo ich asi zaujimat nebude, ale 70e je aj na stravu smiesne malo...staci si zratat strava, tie kruzky, skolne, alikvotne energie, ak ma dieta mobil, oblecenie a veci podobne, proste si poodkladaj ucty...

deti95060810
9. jún 2022

nepíšeš koľko má dcéra rokov... nárok na zvýšenie máš pri určitých vekových mílnikoch dieťaťa... napr. nástup do prvej tr. Zš, druhý stupeň zš, nástup na strednú školu...

autor
9. jún 2022

@deti95060810 je v druhom ročníku. A výživné sa ešte nezvysovalo. Prvá suma bola tých 70€..