Rozchod a dieťa

27. aug 2023

Neviete mi poradiť , že ako to je keď matka odíde od priateľa ( nie sme manželia) aj s dieťaťom. Na RL je ako otec. Odisli sme na miesto trvalého pobytu dieťata. Nemal ani prechodny pobyt u otca ani ja. Chceme sa mimosúdne dohodnúť sme rozumni a nechceme sa hádať. Ale vyhrážal sa že chce malého celý mesiac a mesiac ja,že mu to právnik povedal že ma môže dať kľudne na súd že som ho zobrala z prostredia kde bol zvyknuty ale tu kde sme strávil pol roka 2022 a aj predtým tu dosť chodil k mojej mame aj so mnou aj na celý mesiac čiže nie je tu v cudzom prostredi. Že môže dať on návrh na súd že som ho zobrala z prostredia keď bol od narodenia. Že kým nebude súd vraj jeho právnik povedal že má nárok na celý mesiac aby bol u neho. Malý ešte do škôlky nechodi až na rok do predskolskej pôjde čiže mohol by mať aj na dva týždne mesiac lebo keď začne chodiť do škôlky bude mať nárok cez prázdniny mesiac letných prázdnin a mesiac ja a aj víkendy a sviatky si mám spísať ja dátumy kedy bude u neho. Veď to je blbosť že by sudca rozhodol že buďe pri otcovi ked je zvyknutý tam viac ako tu to akože keď sa rozídu ked má dieťa aj 6r tak akože ho nedajú matke kým nebude súd aby bol tam kde bol zvyknuty kým neprebehne súd. Ako je to keď matka sa rozíde a odíde s dieťaťom a kým nebude súd dám návrh som povinná mu ho dávať tam kde nemá trvalý pobyt ale vyrastal tam .kým neprebehne súd? Lebo nebráni jeho otcovi ani jeho babka styku aj teraz tu prišli a boli s malým ale nie som povinná ho dávať tam že ? Prosím poraďte mi ako ste to mali by

simona20201309
27. aug 2023

🤣ten začiatok je najlepší...sme rozumní a nechceme sa hádať....
No nič, zrejme sa neviete dohodnúť a pôjde to cez súd. Ja by som tiež nesúhlasila aby bolo moje dieťa mesiac preč. To ze si s dieťaťom odišla nemá žiaden vplyv na to, aby mal byť častejšie s otcom. Bojuj a nedovol striedavu a už vôbec nie mesiac!

dievcacitajucelist
27. aug 2023

Striedava je totálny blud 🙄 určite to nedovoľ

lindusss2016
27. aug 2023

Trepe ti hovadiny. Maly nechodi ani do skolky a on nema pracu? Ci ako sa bude o neho mesiac vkuse starat? Zajdi na UPSVaR a pytaj sa tam, ale toto su chujoviny

autor
27. aug 2023
autor
27. aug 2023

@lindusss2016 zájdem ešte raz.Kuratela mi povedala ,že keď dam návrh malý bude vylúčne v mojej starostlivosti lebo aj km 3,5h autom . Že si mam spísať navrh na súd a že napísať sama dátumy kedy bude u neho co sa týka len sviatkov pol a letných prázdnin pol na pol. A každý druhý víkend nie celé 2 týždne keď bude malý chodiť do škôlky a to do predskolskej . Že bude výhradne v mojej starostlivosti a že je veľmi dôležité kto poda návrh nesmie byť prvý lebo potom to inak súd berie ja musím byť navrhovatel

autor
27. aug 2023

@lindusss2016 má prácu podnika ale bývali sme u jeho rodičov. Tak že sa celý mesiac týždeň budu jeho rodičia starať

autor
27. aug 2023
autor
27. aug 2023

Neviem si predstaviť byť preč mesiac od malého. On sa hradí tým že má právo že mu to poradil právnik že kým nebude súd tak ma byt dieťa tam kde je zvyknuté .haha že lenže je dobrej vôli to nepoužil a je tu kde je. To je blbosť . Ja nie som povinná mu ho dávať niekde kde nemá trvaly pobyt .Brániť nebránim mu styk so synom ani jeho mama aj dnes tu boli a chceli ho zobrať ale nedala som. V návrhu dám že brániť nebudem že si ho môže brať víkend len každý druhý nej celý týždeň aj keď nechodi do škôlky. Že kým nepôjde do školky tak mesiac a mesiac to kde videl a na malého by to malo zlý vplyv tam aj tam a takú diaľku keď vie že sa k nemu nevrátim bolo by to preňho hrozne že od nich by sa mu zle odchádzalo a z tadeto tam keby bol taký tak by povedal len každý druhý víkend

draik
27. aug 2023

Najskôr ste mali mať v ruke neodkladné opatrenie vo veci starostlivosti alt. rodičovskú dohodu. Ak to nemáte, pokojne otec dieťaťa môže pri najbližšej vhodnej príležitosti dieťa zobrať naspäť do miesta jeho obvyklého pobytu. TP až taký rozhodujúci nie je. Pokým nikto z Vás nemá v ruke súdne rozhodnutie, nemôžete si Vy len tak bez ďalšieho povedať, že sa sťahujete a beriete dieťa. Na striedavku súhlas oboch rodičov potrebný nie je.

drm21
27. aug 2023

@draik ved toto že niektoré si tu neuvedomujú ze rodičia sú dvaja a nie jeden, sú na omyle žeby súd nedal striedavo, dieťa je už dosť veľké

autor
27. aug 2023

@drm21 môže súd dať striedavku dva a dva týždne kým nepôjde malý do škôlky potom to už možné nebude

drm21
27. aug 2023

Ale o tom nerozhodnes ty, ale súd... Rodič je aj on a má rovnaké práva ci sa ti to páči alebo nie...bojim sa ze budeš veľmi prekvapena ako súd rozhodne keďže otec záujem ma

drm21
27. aug 2023

To súhlasím, ved to by ani pre dieťa nebolo dobre... Mesiac ale určite nie... 2 týždne je primeraná doba

autor
27. aug 2023

@drm21 no mesiac isto nie aj podľa mňa je to veľa

autor
27. aug 2023

@drm21 ale doteraz záujem nemal nevenoval sa ale to tu nebudem rozoberať lebo aj tak by tu väčšina neverila

drm21
27. aug 2023

Napriklad kamarátka ta si tiež myslela ze keď bývajú od seba 30 min a chodí mala inde do školy ze mu to súd neuzna a hľa ona ju na od pondelka do štvrtka pobedia a on od štvrtka do pondelka... Ďalší týždeň vymenia

autor
27. aug 2023

@drm21 ale my máme 3,5h cesty autom sem a k nemu

drm21
27. aug 2023

Tak ak sa nezaujímal v tom prípade sa neboj, robí ti iba napriek a bububu... Jeho by to hneď omrzelo sa toľko oňho starať

drm21
27. aug 2023

Aha Pardon to som si veru nevšimla... To už je veru riadne dosť ďaleko no

autor
27. aug 2023

@drm21 ale on sa spolieha na rodičov sú na dochodku on si bude ďalej chodiť do roboty a vecer príde on sa starať nebude

alickapusinka
28. aug 2023

To sa na mesiac nedáva tak po týždni alebo po dvoch. Ja mám vedúceho v robote chcel syna tiež tak že mesiac u neho mesiac u mamy jeho bývalej ženy a súd nedovolil. Po týždni si ho striedajú ale bývajú obaja v jednom meste chodí do rovnakej základnej školy.

dievcacitajucelist
28. aug 2023

Poznam pár prípadov, kde to začalo veľkou eufóriou a skončilo velkou katastrofou. A žiaľ aj naša skúsenosť. My sme to tak mali a nie je to dobré. Striedava je fajn, ale iba v prípade dvoch dospelých, ktorí sa vedia odosobniť od svojích emócií a myslieť len dieťa.

matkahelka
28. aug 2023

vzdialenost nie je dovod na neschvalenie striedavej starostlivosti. dieta moze chodit do dvoch skolok a dokonca rozhodnutim sudu moze navstevovat aj dve ZS.

autor
28. aug 2023

To vážne môže chodiť do dvoch škôlok a škôl?

autor
28. aug 2023

A to ako je potom že 2 dva týždne v jednej a dva týždne v druhej? To by muselo aj učitelia sa prispôsobiť jednemu žiakovi s programom a skúšaním či pisomkami.