Rozvod a výživné

wilagrande
7. sep 2014

Chcem sa vas opytat aj ked je tu toho vela ohladom vyzivneho a rozvodu ale nemam naladu tu hladat v diskusiach...odisla som s detmi od manzela robil v nemecku ale ho vyhodili pre alkohol doma ma bil a len pil kamaratka zije v zahranici tak mi dala k dispozicii byt kde sme sa uchylili s detmi lebo ja nemam rodicov nemame kam ist... kedze som na urade prace cize nezamestnana momentalne mala by som s detmi nejake socialne vyhody?poradite ako kde zacat napr.ako mam ist podat na vyzivne,rozvod ako dlho to trva potrebujeme z niecoho zit deti chodia do skoly on samozrejme nedal ani fuka ani na ceruzky ja vsetko sama platim co som usetrila pred nim alkoholikom lebo on s kamaratmi prepil vzdy celu vyplatu a aj som si odkladala ked idem na brigadu si privirobit lebo ja mam aj zdr.problem mna napriklad nezoberu pracovat do zavodu nepresla by som zdr.prehliadkou ....takze chcem len radu ako podat na vyzivne kde za kym mam ist co k tomu treba a potom ako podat na rozvod a ci budem platit kolky a kolko a ziadost neviem ako sa pise..dievcata dakujem za kazdu radu

pribinak
8. sep 2014

Smer úrad prace, oddelenie Socialono-právnej ochrany deti a mládeže, spisu ti tam zverenie deti do výchovy, výživné, návrh na rozvod, nasmerujú ta aj na nejaku finančnú výpomoc, ale pokial nie si rozvedená, ste posudzovaní spoločne
Možno budes žiadať niečo ako jednorazovu finančnú výpomoc, niektore miestne úrady takúto výpomoc poskytuju, nie všetky

Ako dlho to bude trvať? To ani srnka netuší, minimálne 6 mesiacov, závisí to napr aj od toho ako bude on spolupracovať

Byt bol koho? Spoločný?