Striedavá starostlivosť - vlastné bývanie

15. júl 2023

Ahojte mám otázku odladom striedavej starostlivosti. Manžel na milenku, nie sme ešte rozvedení. Hádali sme sa a ja som mu povedala, že budem pri rozvode trvať na striedavej starostlivosti 2+2 týždne. On sa mi vysmial, že žiadny súd mu deti nezveri, lebo nemá vlastné bývanie ani podmienky Išiel by bývať asi ku nej do domu. Ze deti si zoberie až keď ho vyplatím z bytu a on si s ňou kúpi nový byt. Je to pravda? Si myslím, že môže byt predsa s deťmi aj v podnájme. Môže mu to súd nejak prikázať? Alebo keď toto povie na súde tak mu ich nedajú? Ďakujem za všetky info

pribinak
15. júl 2023

Ak nebude súhlasiť so striedavkou aj keby mal neviem aké super podmienky, tak súd nedá striedavku

Striedavka je len v prípade ak má odporca aktívny záujem
Teda ty ako navrhivatelka striedavku nemizes nanútiť

nikaeli
15. júl 2023

A ty by si chcela, aby tvoje deti trávili týždeň v podnájme s cudzou ženou?
Zamýšľam sa nad tým ako rozvedená matka - rozvod je pre deti náročný, pošleš ich do novej domácnosti k cudzej žene, pričom on ich ani nechce! ako sa asi budú cítiť? čo myslíš, ako o ne bude postarané? ak sa chceš týmto spôsobom pomstiť manželovi, radšej porozmýšlaj nad inou cestou. Vaše deti za to nemôžu ☹️

luccija
15. júl 2023

Takže bude otcom len za podmienok aké Ti dal?
Druhá vec je, že ho nikto neprinúti si deti zobrať, keď ich nechce ani súd.

luccija
15. júl 2023

@nikaeli nie, myslela to tak, že on sám pôjde do podnájmu.
Autorka, ak je chlap chrapun zbaví sa deti akokoľvek.Kvoli novej žene aj zabudne na deti.

autor
15. júl 2023

@pribinak to vážne? Čiže žena dostane na deti mizerne výživné a on si bude užívať s milenkou??

nikaeli
15. júl 2023

@luccija a kto ho prinúti ísť do podnájmu, keď môže byť v dome novej partnerky? ak by to aj urobil, nik mu nemôže brániť v tom, aby s ním bola v byte aj ona.

Autorka nemôžeš mu diktovať, ako má žiť po vašom rozvode. Ani tebe by sa to nepáčilo 🤷🏻‍♀️

Môj ex má/mal byt, no raz prerábal kúpeľňu, inokedy nemal skrine, čakal na matrace, vždy mal milión výhovoriek, prečo nemohol vziať dcéru na víkend. Až ju to časom prestalo baviť a sama k nemu odmieta ísť. A on to otáča proti mne a na pojednávaní o zvýšenie výživného jeho advokát skloňoval syndróm zavrhnutého rodiča 🤦🏻‍♀️ Stretávať sa s ňou je jeho právo, nie jeho povinnosť. Tak to u nás chodí. Nik ho nedonúti dodržiavať súdne rozhodnutie a venovať sa deťom, ak to sám nechce ☹️ je to smutné, ale je to tak. Držím vám palce, buď deťom oporou najviac ako sa dá 👩‍👧‍👦 raz ti za to budú vďačné 💜

zmrzlinka2021
15. júl 2023

Autorka, chápem tvoj hnev a máš úplnú pravdu. Ale tie deti fakt za to nemôžu.

pribinak
15. júl 2023

Nemusíš dostať mizerne výživné, môžeš vyboxovať aj celkom slušne

Ale u mna by bolo na 1. mieste moje dieťa, jeho spokojnosť a ďaleko potom že on sa fláka s frajerkou a ja som s dieťaťom sama

sante81
15. júl 2023

Vzala som deti po rozvode a odišla som sama a nechala mužovi priestor na život s milenkou. Nikdy by som netrvala na striedavej starostlivosti, kvôli deťom

syslik81
15. júl 2023

chces sa pomstit,zavist ci naozaj potrebujes pomoct so striedavkou .. zahod hrdost ..on ma milenku ale ty mas deti-a tie su daleko viac ako neaka zenska ...

matkahelka
15. júl 2023

ides trestat deti za to, ze si ich otec si nasiel milenku?
Aj keby mal tvoj muz 3 poschodovy dom pod slavinom, ak striedavku odmietne, tak ju sud neschvali. Nie je predsa mozne nasilim deti niekomu vtlacit. Tvoj muz sa s detmi nemusi stredavat ani cez vikendy, ani ako je rok dlhy. on bude mat povinnost len platit, nie stretavat sa.

kristinka92
15. júl 2023

autorka chápem tvoj hnev a že sa cítiš zle lebo ta muž milenkou v podstate podrazil a áno, je to brutalne nefér, že ženy MUSIA a chlapi len MÔŽU chcieť ale nemusia…tak nejak to je nefér od prírody…matka sa postarat musí a samec nie…je to nefér, čo si budeme hovoriť koľko toho žena musí zvládnuť aj keď padá na hubu niekedy…
ale naozaj chceš posielat svoje deti na dva týždne niekde kde nie sú vítané? vcelku ma dorazilo čo si napisala že “On sa mi vysmial, že žiadny súd mu deti nezveri”…. no pekny ch*j poviem ti, to sú mu jeho deti teda pekne ukradnuté, to toto jeden otec povie? namiesto toho aby sám chcel tráviť čas so svojimi detmi sa ešte hra že je na koni vlastne? ten blbec si vôbec nezaslúži, aby ho deti oslovovali “otcom”

zmrzlinka2021
15. júl 2023

@kristinka92 ani ženy nemusia... Nevyplýva to zo žiadnej legislatívy

kristinka92
16. júl 2023

@zmrzlinka2021 a ak chlap odmietne striedavku? deti zostanú žene a ma nárok na vyzivne akurát nie? cize chlap nemusí ani vidieť svoje deti ale žena sa musí starať naďalej

matkahelka
16. júl 2023

@kristinka92 a preco by zena musela? ani zena nemusi, nikto jej nepolozi deviatku k hlave. ak aj zena odmietne, deti pojdu do detskeho domova.

simona20201309
16. júl 2023

@sante81 a to zas prečo si urobila takú šľachtnu vec pre svojho ex a jeho milenku na úkor svojich detí???

simona20201309
16. júl 2023

Toto som ešte nepocula😀 to mi pripomína standup komedy s Lujzou - ,,Len sa rozved, a teba a tvoje deti už nikdy neuvidím "
Pred plodenim deti by sa mali robiť psychotesty.

flavia1
16. júl 2023

Moj byvaly muz chcel striedavu, aby mi zabranil odsťahovať sa. Bolo mu jedno, ze deti su na mna naviazane. Nevyslo mu to. Hajzlovstvo v mojich ociach. Nezniz sa na uroven takychto ľudí. Striedava je pre deti hrozna.

summer23456
16. júl 2023

V prvom rade by si mala myslieť na deti a nie na debila. O rok môže mať kľudne druhu frajerku,s tým nič neurobíš. Je smutné,že o deti nemá záujem ale ty nie si o nič lepšia,keď chces striedavku a in ju nechce. Veď to je to najhoršie pre deti čo môže byť. A tu ešte keby sa oň o tie deti bil,ale on ich nechce,ty ich nechceš,bože chudatka deti. Doplatia na všetko iba oni.

diewcatqoo
16. júl 2023

Nie, nemusia ani muzi a ani zeny. Ale na aku pi** si robili deti, ak ani jeden to dieta po rozvode nechce. Ako sorry, ale takych chlapov by som zavesila za gule do prievanu a zeny sterilizovala.
Neviem si predstavit, ze by som po rozvode bola bez dietata. A co to dieta musi citit, ak ho odmietaju rodicia 🙄

kristinka92
16. júl 2023

@matkahelka take ľahké to nie je 😂 deti zostanú žene bohužiaľ. do decaku neberú už ani take prípady, ake by mali, lebo nie je miesto…vid v akých podmienkach žijú niektorí spoluobcania a nič sa s tým nerobi, hoci tie podmienky nie sú vhodne pre deti

summer23456
16. júl 2023

@diewcatqoo presne, každá normálna matka by prevrátila svet hore nohami, len aby mala deti pri sebe. Žasnem,že nejaká žena chce striedavku a ešte keď to chlap.odmieta🤦

rebrambora
16. júl 2023

Preco by si ho nutila brat si deti, ak nechce?
To, ze mate deti, o kt niesi schopna sa postarat aj sama a dostanes len 'mizerne vyzivne' nieje nikoho chyba. S tymto bohuzial treba ratat.

kristiii
16. júl 2023

Prosím ťa, nemsti sa mu cez deti. Už tak pre nich asi nie je ľahké, že sa rodičia rozchádzajú, nie ešte byť v pozícii tých, o ktorých sa rodičia nie že bijú, ale naopak, jeden ich nechce a druhý ich chce trestať za to, že tatko je debil, tak mu ich bude silou mocou vešať na krk, aj keď o ne nestojí. Naopak, teraz im musíš dať lásku a istotu aj za neho. A bojuj nie o striedavku, ale o slušné výživné.

matkahelka
16. júl 2023

@kristinka92 ale ano, je to lahke. do decaku vezmu kazde dieta, o ktore sa rodicia odmietnu starat. aj ciganov by vzali.ale cigani ich dat nechcu, prisli by o davky. a hlavne- za decak treba kazdy mesiac platit.

zuzanka.zuzu
16. júl 2023

@summer23456 "každá normálna matka by prevrátila svet hore nohami, len aby mala deti pri sebe" - áno, ak je otec toxická osoba... práveže takéto počínanie matky do budúcna pre deti to najlepšie a nie to čo na koňovi bežne predvádzajú matky ako zobrať "moje" deti otcovi (i keď tento prípad bude skôr trošku vypočítavý ale to teraz neriešim 🙊 )

nechápem tie reakcie mstiť sa cez deti.... LEN NECH VIDIA ako ich kto ľúbi, prežijú to. lebo ono to potom dopadá tak, že ocinko je najlepší - no bodaj by nie, keď má deti každý druhý víkend a medzitým si veselo t*tká a za 100-150e/mes je mu postarané o deti, kým sa matka stará, naháňa, nespí, trpí, finančne to ledva dáva/nedáva.... hah hlavne že hrdinka a "normálna matka" však má deti "pri sebe" 🙄 to iste

kristiii
16. júl 2023

@zuzanka.zuzu áno, z pohľadu matky máš možno pravdu, ale vieš si predstaviť, ako sa musia cítiť deti, ktoré sa ocitnú v takejto pozícii?

zuzanka.zuzu
16. júl 2023

@kristiii nevieme vek... ale takáto je proste realita. môže sa zlepšiť, aj zhoršiť. deti prežijú aj horšie. nijako to nezachráni ak sa matka obetuje a bude životom vyplutá (chápem, že to smeruješ "deti nikto nechce, neľúbi... ako sa asi cítia tieto krehké duše" no žiaľ, takýto je svet. keď chceli chrániť deti, tak si nemal nájsť milenku) práveže si myslím, že VŠETKYM by striedavka pomohla utriasť vzťahy. ockovi by troška padol hrebienok, mama by sa trošku spamätala kým by deti boli u otca a deti vhupnú do reality života, treba aby poznali oboch rodičov nie len každý druhý víkend za dobre nálady 😉 potom tu máme dospelých, čo nevedia reagovať napr.na úrade... generácia snehových vločiek. rozvrátené rodiny vždy boli a vždy tie deti boli otrlejšie, teraz mi príde, že sú viac neschopnejšie. ale to je len môj pohľad.

sense
16. júl 2023

Nepoužívajú deti ako nástroj pomsty, oni za to nemôžu...

kristiii
16. júl 2023

@zuzanka.zuzu deti prežijú, jasné...ale podľa mňa je pre deti lepšie (aj z pohľadu človeka, ktorému sa rodičia rozviedli), ak majú aspoň jedného "poriadneho milujúceho" rodiča ako dvoch nah...o a istotu žiadnu, lebo každý len čaká, kedy sa ich zbaví. Jeden, aby si mohol užívať s novou frajerkou, druhý, aby mu kvôli tomu ukázal, že s ním vybabral.