Vyzdvihovanie dieťaťa bývalou svokrou

kitti0503
29. jún 2012

Ahojte mamičky prosím poradte mi,som velmi zúfalá a už si neviem rady.
Som rozvedená a máme rozsudok aj o úprave styku otca s dieťaťom.No nakolko málokrát chodí otecko pre malú dcéru,chodí pre nu svokra,od ktorej mám obrovský vysoký tlak,trasiem sa normálne,pretože ona mi pokazila aj manželstvo,chcela by som sa spýtať,či by sa dalo niečo s týmto urobiť.Mne je jedno kto príde pre malú,len nie svokra,jednoducho sa trasiem,nie že by som sa bála od nej,ale jednoducho neviem s nou normálne komunikovať,nakolko hucká proti mne malú,ona ani nerada chodí k otcovi a velakrát nechce,no príde svokra a zavolá aj políciu.Samozrejme že malú sa núťiť nedá a ni nemusela odísť ale nechcem aby toto šlo dalej.Ako mám postupovať??Má niektorá z vás skúsenosti??
Dakujem

lamina
29. jún 2012

Mozes to riesit mediaciou. ak bude druha strana suhlasit a dohodnete sa, je to pravoplatne ako zo sudu..ale im to asi takto vyhovuje, takze dobrovolne na to nepristupia...je to ozaj neprijemna situacia, uz si jej to narovinu povedala ze si to nezelas?

sisaha
29. jún 2012

@kitti0503 a co mas napisane v rozsudku? Komu mas dieta odovzdat? Ak otcovi, tak svokru by som vo dverach otocila...a policajtom ukazala rozhodnutie...a viac sa s nou nebavila

strapco13
29. jún 2012

@kitti0503 suhlasim so @sisaha zavisi od rozsudku, ako je upraveny styk, ake su podmienky
ale malokedy je tam napisane, ze ma chodit pre dieta svokra, cize to ze sa ohana policou, zrejme pravne nobstoji, len teba vyplasi a suhlasis a zhorsujes si zaludocnu neurozu z nej
cie..poradit sa s pravnikom 😉

bianca
29. jún 2012

@kitti0503 pokial je v rozhodnuti napisane ze si malu ma brat otec tak si ju ma brat otec a nie ziadne prostrednik.Myslim ze Kkeby dosla s policajtom tak si moze akurat tak zaplatit neopravneny vyjazd.Ked sa raz jej meno v rozsudku nenachadza tak smola.Ty s nou vobec nemusis komunikovat a skus si nahrat aspon na mobil ak by dochadzalo z jej strany k neakemu vystupu nech mas nieco v ruke keby to chcela tahat dalej.Urcite sa porad s pravnikom ako postupovat.

kitti0503
autor
29. jún 2012

dakujem kočky mám napísané v rozsudku že otcovi mám odovzdať,ale doniesla taký papier že aj jej môžem odovzdať nakolko otecko práve pracuje,tak ja už neviem čo mám robiť fakt ☹

bianca
29. jún 2012

@kitti0503 pre teba je rozhodujuci pravoplatny rozsudok a nie dajaky zdrap papiera.Bez teba o uprave styku nemoze nikto rozhodnut tak si donho moze tak akurat nos vyfukat.

sisaha
29. jún 2012

@kitti0503 nenechaj sa manipulovat...take papiere ti natlacim na pockanie aj ja... Ked otecko pracuje, tak sa ma v prvom rade dohodnut s tebou na inom termine.. Nie svokra.. Svokre odkaz, ze ty budes plnit iba prikazy sudu..Nech si to vybavi tam, potom to mozes respektovat. Samozrejme tam môžeš tiež namietať, že s tym nesuhlasiš, nakoľko dceru hucka a ta ma z toho psychicke problemy...A vec vyriešena...

laila22
29. jún 2012

@kitti0503 ked tata pracuje a nema cas,svokra nema pravo prist po dieta..

kitti0503
autor
29. jún 2012

@laila22 určite je to tak???? pomôžte mi prosím,alebo mám podať o úprave styku otca s dieťeťom?,ináč v júli idem s malou k psychologičke,lebo mi s takým chodí domov,že aj tak raz ti mamu pošlem do base ☹

dena
29. jún 2012

Nie som pravnik, ale ked zas otec da suhlas svojej matke, aby prevzala malu tak policajti zas nic neurobia. Jedine ak by mala svokra sudom zakazany styk s malou.

sisaha
29. jún 2012

@dena ona nie je povinna nikomu inemu okrem otca odovzdavat dieta...

sisaha
29. jún 2012

@kitti0503 ak ides s nou k psychologicke -tak ked budes mat spravu mozes poziadat o zamedzenie alebo obmedzenie styku dietata s otcom

laila22
29. jún 2012

stary rodicia nemaju pravo styktat sa po rozvode s dietatom ak im to matka neumozní.. v sudnom rozhodnutí je napísane, kto , kedy a kde ma dieta vyzdvihnut... To by mohol posielat kde koho po dieta so zdrapmi papiera... A keby sa nebodaj malej nieco stalo, ked po nu príde babka, tak by sa to mohlo obratit proti kitty..
Ja by som jej malu nedala, ked ma po nu príst otec... A babka asi neni cistá, ked vola policjtov a robí sarádu pre cele okolie.. Babe ide iba o to, aby si nieco dokázala.. Nejde jej o vnucku...!!!!!!! 😠

dena
29. jún 2012

@sisaha ono v podstate je to jedno, lebo aj ked otec si da tu namahu a pride pre malu, ale vzapati ju odovzda svojej matke a zas pojde do prace, tak sa tym nic nevyriesi. Zase len mala zostane pod vplyvom babky 😒

sisaha
29. jún 2012

@dena no minimalne to ma stazene, ze musi z prace odist...., ale zas ak babka na nu nevhodne vplyva a vysetrenie to potvrdi, tak sa da kontaktu babky s vnuckou zamedziť...., len to bude chvilku trvat..

kitti0503
autor
29. jún 2012

Dobre kočky tak počkám,ja by som aj dala otcovi,ale nie svokre,jednoducho mám vysoký krvný tlak hned(znie to hlúpo ale je to fakt tak),aj tak sa malá musí rozhodnúť ,nie ja alebo otec.Len aby som svokru nevidela.
Ale keby som dostala paier to určite hned zúžim alebo zamedzým,lebo takto to nechcem dalej aby počúvala malá od nich všelijakjé voloviny,že ti mamu pšlem do base.

martus1
29. jún 2012

@dena no ja si myslim, ze minimalne v tom to pomoze ze kitti nepride do kontaktu so svokrou, s ktorou do kontaktu prist nechce 😅 , @kitti0503 myslim, ze treba si pevne stat za tym, nech vyzdvihuje dcerku ex a nech sa svokra ohana cim chce, ked nema rozhodnutie sudu ....tak stoj za svojim 😉

dena
29. jún 2012

@martus1 ale toto je uz zas o niecom inom. Tu sa riesi hlavne zamedzenie styku malej s babkou ako @kitti0503 so svokrou. Vyssie som o tom pisala ale vyborne ma doplnila @sisaha

martus1
29. jún 2012

@dena no ale zakladatelka pise o tom ake stresy zaziva ked pride do kontaktu so svokrou 😅 , aspon 1 prispevok bol o tom. Uplne zamedzit kontakt ex svokry s vnuckou asi nepojde, kym nedosiahne zakazanie styku sudne, lebo pokial pride po dieta ex a da ju svojej matke tak ona s tym nemoze nic spravit 😖

kitti0503
autor
30. jún 2012

ja len to chcem aby nie ona prišla pre nu,lebo aj tak prichádzajú pre nu traja,tak nech vystúpi pre nu iný,len nie ona,jednoducho sa normálne trasiem,ked prídem do nútra automaticky si musím dať tabletku ☹

kitti0503
autor
30. jún 2012

A krvný tlak mám vysoký ☹

sisaha
30. jún 2012

@kitti0503 ktorí traja pre nu pridu? Ty sa nemas co vybavovat s nikym inym okrem jej otca. Rovno zavolaj svojmu ex, ze nech odkaze svojej matke, ze pokial si nepride pre nu on sam, ze ona ju nedostane. A ak napriek tomu pride, kludne jej cez dvere povedz (ani otvarat nemusis, ked sa jej tak bojis), ze sa s nou nemas o com bavit. Ak tam zavola policajtov, im ukaz rozhodnutie sudu a fajka hasla. Ak sa bude domahat, nech sa paci na sud....Ty tam zas dolozis potrebne dokumenty od psychologicky a vec vybavena.

kaby
30. jún 2012

@kitti0503 ty vobec nie si povinna odovzdavat tvoje dieta svokre... Moze zavolat aj ozbrojenu gardu. Policia by nemala ani konat ak nie je v rozsudku jej meno.... A po tom co si otec dietata nepride v stanovenom case po dieta, nahlasim ho na socialny odbor na UPSVAR..... pre pripad "zvlastnych" buducich narokov otecka a jeho mamicky...
Ako dokaz nezaujmu o dieta... sud by na to pri dalsich pripadnych rozhodnutiach mal prihliadat...

kaby
30. jún 2012

.... je mi smutno z toho, ked citam taketo zufale prispevky, ked vidim to kvantum bezmocnych a zufalych mamiciek...
Cele je to zial len o neznalosti, neinformovanosti, neuplatnovani svojich prav....
Nenechavajte sa zastrasovat !!! Vase deti vas potrebuju zdrave a psychicky vyrovnane....

poleva
30. jún 2012

v žiadnom prípade by som to nedovolila

kitti0503
autor
2. júl 2012

@sisaha Príde pre nu babka,prababka,brababkina nevesta-tieto 3 pre nu prichádzajú vždy.Má pri sebe ex svokra papier-splnomocnenie,že si ju môže vyzdvihnúť a to je práve to,že ju musím tak dať.Ja malú dám,len aby nie ona prišla von pre malú,lebo normálne sa trasiem a ked vojdem do nútra,potrebujem tabletku na ukludnenie a mám hned vysoký tlak.-110/135/101,som len 33 ročná.Už od toho sa bojím,že skočím na nu,ale policajti by mna zobrali☹

@kaby toto čo si mi napísala,to veru vyskúšam,zájdem na sociálny odbor,ale!!!!!!! Neviem či nie aj on sa toho môže domáhať,že tak nech aj ja dám von malú,alebo ked príde domov malá tak ja mám zase ísť von,ale jednoducho neviem,nemám už silu na nich.Je také že som doma,ale mama ju musím zobrať von ,alebo ju priniesť do nútra.
Dalšia otázka,ja robím vonku opatrovatelku,no to viem že mi malú nemôže nik vziať,ale či potom nemôže robiť aj on to,že tak aj ja mám zobrať malú od neho do nútra,alebo von.No ja mám splnomocnenie na mojich rodičov,že si ju môžu vyzdvihnúť a tak isto odovzdať.čo mi poradíte??

sisaha
2. júl 2012

@kitti0503 nemusis malu nikomu inemu okrem otca davat, chod si to nechat odobrit na UPSVaR, tak ako ti poradili...
Nerozumiem tomu dalsiemu co si pisala...Tvoji rodicia si chodia vyzdvihovat malu k nemu??
Nema nahodou on ju priniest domov? On si dieta vyzdvihne na adrese uvedenej v rozsudku a na tu istu adresu ju ma o stanovenej hodine vratit...nechapem, o ake vyzdvihovanie tvojimi rodicmi ide?

kitti0503
autor
2. júl 2012

@sisaha myslela som tak,že ked prinesú malú domov pred dvere,tak nie ja idem von,ale moja matka,lebo ja už nemám žalúdok na nich,sem tam idem aj ja von,ale ked príde scokra tak neviem ísť von.A práve toto sa pýtam,že či sa potom aj on nemôže domáhať toho,že nebude chcieť dať mojej matke dcéru ale iba mne?,Lebo v rozsudku som tak isto aj ja,ale podla mna styk platí nanho a nie na mna,však pre boha domov ju prinesie a nie k susedom.A on s týmto začínal že ked ja ju nepreberem ale moja matka,tak aj jeho matka môže pre nu prísť,ale zaujímavé je že len to hovorí,iba PREBRAT ked treba tak nech ja mám stáť pred dverami a nie matka,ale ked ju treba vyzdvihnúť je jedno kto stojí pred dverami.
No ja som mu hovorila že mne je už jedno kto príde pre malú len nie tvoja matka a tak isto majte aj vy potom papiere,že kto pre nu príde.On pre nu nechodí len ju donesie domov.Teraz dneska odišla na dva týždne,ale nie u otca bude ale u prababky.

4samanta4
3. júl 2012

@kitti0503 Sa ti čudujem, že svoje dieťa dávaš svokre. Ak máš súdom opečiatkované papiere a v nich že otec si je povinný dieťa vyzdvihnúť tak má si prísť tvoj ex po dieťa ale svokra nie. Kebyže aj celú gardu policajtov zavolá na mňa moja bývala svokra pošlem ju slušne do pip a buchla by som dverami pred jej ksichtom lebo ona nemá najmenšie právo prísť si po dieťa. Na to je tu tvoj bývalý ako otec malej pokiaľ nemáš v papieroch stanovené inak. A keď vieš že tie dva týždne nebude s tvojím bývalým prečo si dávaš svoje dieťa k jeho prababke. Neviem či si rada že máš čas na seba ale keď vidíš že dieťa ti nechce chodíť k nim robíš zle iba jemu, ono má potom stresy, prečo by ono malo byť kdesi keď nemusí. Ak si tvoj bývalý nepríde po malú v presne stanovený čas tak nie si povinná ju nikomu dávať. A keď chceš choď to nahlásiť na sociálku aby si mala dôkaz. Vidíš to dcéra ti ide ku psychologičke už len to je dôvod aby si ju nedávala svokre. To dieťa zničí kebyže počujem že svokra môjmu hovorí že ma dostane do basy tak by videla ten cirkus čo by som narobila. Je to tvoje dieťa a keď nemá tvoj bývalý o ňu záujem tak radšej obetuj ten svoj voľný čas čo si mohla mať pre seba a sa jej venuj nedávaj ju niekam kde nechce byť hlavne nasilu lebo jedného dňa sa ti to môže vrátiť a potom už bude neskoro plakať

kitti0503
autor
5. júl 2012

@4samanta4 Práve že ja ju nechcem dať svokre,lenže ona prišla s papierom,vlastne mala splnomocnenie,že môže vyzdvihnúť dieťa nakolko otecko pracuje o jednu hodinku dlhšie ako má prísť pre dcéru.On ten papier spravil pre jeho mamičku.Dcéru práve preto chcem zobrať k psychologičke aby som získala papier a hned podám svokru.A to že kde je ona tam,vraj ja nemám do toho čo zasahovať,lebo že vraj to je jeho vec,kde dá malú alebo kde ide s nou,tak ja neviem.To viem,že teraz je s jeho matkou,ktorá si vybrala dovolenku jeden týžden.Malá už aj preto ide,aby mna nechali na pokoji,aby nedobiedzali zasa do mna ,že prečo ona nechce ísť.tak to vyriešim pekne súdom 🙂