Výživné

12. sep 2022

Ahojte. Ex manžel mi má posielať výživné 280€.
Este pred rozvodom mal sudom stanovené výživné 100€.
7.6. 2022 mi poslal posledné výživné 100€ (to co bolo na cas do rozvodu )
9.6. sme mali rozvod, sudom stanovené výživné 280€.. rozhodnutie zo sudu prijal takze
15.6. mi poslal výživné za polku mesiaca 140€ ze doplatok
16.6. poslal 280€ a uz za jul
13.7. mi poslal 230 za august€ a dodal ze výživné+ 50€s predplatku
8.8. mi poslal 280€ za september
A tento mesiac este nič... Je to normálne ? Uz mam strach ze koľko pošle tento mesiac, nechápem tomu co si on tam strháva, právnik mi jasne povedal, ze to čo poslal navyše je jeho problém, a má posielať toľko koľko má na papieri. Takže vôbec neviem, ci výživne pošle aj tento mesiac. Diky za radu nazory.

elizabet173
12. sep 2022

Má určený zrejme aj deň, kedy ti má výživné poslať. Koľko ti vlastne dlží? Tých 230 som nepochopila, prečo 230, prečo nie plnú sumu?

pribinak
12. sep 2022

Však píšeš že 8.8. ti poslal za september. Je mesiac september

autor
12. sep 2022

@pribinak no a ? Tu ide o to ze za august si strhol výživné a tento mesiac ano do 15 ma sice cas ale už trpnem ci vobec posle , este som na Materskej takze peniažky mi chýbajú dosť.

autor
12. sep 2022

@elizabet173 no ja som pochopila ze on si teraz strháva postupne tu prvu 100 co ešte poslal v juni pred rozvodom, lebo on mal doplatiť polku iba 40€ nie 140€ a právnikovi ked som to vravela jasne povedal ze má posielať to co je na papieri a to co poslal akoze navyse to poslal pre deti a jeho problém.

autor
12. sep 2022

@pribinak a den do 15.

elizabet173
12. sep 2022

je 12. počkaj do 15. a potom sa zariaď. On si ale nemá čo strhávať, platiť výživné bol povinný aj do času do rozvodu a nemám pocit, že by poslal niečo navyše. Prečo posiela začiatkom augusta na september, nemáte to nejaké pomýlené?

pribinak
12. sep 2022

Ty máš aký kalendar?
A právnik ti neporadil takú jednoduchú vec ako mu napísať SMS či mail alebo cez siete že suma za august je neúplná?
Lebo september je v poriadku

mariaveronikag
12. sep 2022

no zvláštne. Čiže teraz by mal poslať 15 poslať 280€ už za október? Uvidíš 15.9. či pošle, ak nie, tak 16.9. kontaktuj právnika a nech mu vysvetlí ako treba platiť. Možno niečo nepochopil. Mne nevychádza, prečo platí na mesiac dopredu, ale teda netuším, ako sa to normálne robí.
V podstate on Ti poslal aj toho 13.7. 280€, len teda nechápem, prečo 230 a 50 zvlásť a tvári sa, že navyše...
Nedalo by sa Ti to vykomunikovať s ex manželom ?

pribinak
12. sep 2022

@mariaveronikag pokial nie je v rozhodnutí súdu že mesiac vopred tak nemusíš teraz posielať za október

elizabet173
12. sep 2022

@mariaveronikag
@pribinak nerozumiem tomu, prečo platil za jún sumu určenú do rozvodu, aj za polovicu mesiaca sumu, ktorú má určenú platiť po rozvode, myslela som, že sa platí za celý mesiac, ale možno to mal určené ináč. Tiež nechápem tých 230 eur, prečo nie 280, prečo tých 50 eur mínus a vlastne nechápem stres autorky témy, lebo platí načas, keď má určené do 15. prečo panika 12.

venusa85
12. sep 2022

A preco plati dopredu? Mne stale posle v daný mesiac, nikdy nie mesiac dopredu.

autor
12. sep 2022

Baby s ním komunikácia pod bodom mrazu, tiež nechápem prečo to tak hlupo posiela, aj právnikovi som volala, povedal mi ze výživné sa posiela o mesiac dopredu ze to je v poriadku, ale nachapem prečo si strháva, mam v tom miš maš ..
A áno platí na čas, takze ano ma cas do 15 poslať výživné nemam dovod este kôli tomu stresovať.. len som chcela vedieť názor ci je normálne to ako hlupo to posiela, ja som sa mu to snažila vysvetliť, nedal si povedať, vravim ze s nim je komunikácia na bode mrazu... No a ak nepošle sumu 280 tento mesiac je to problém pre neho ?

elizabet173
12. sep 2022

prepáč, ale trochu mi to pripadá, že sa snažíš za každú cenu hľadať problém aj tam, kde nie je. Veď počkaj preboha aspoň do toho 15. a uvidíš. Ak ti nenabehnú financie, tak mu napíš doporučený list, kde presne popíšeš, kedy ti čo zaplatil a koľko ti je dlžný a ak nebude reagovať, tak sa obráť na exekútora. To máš v rozsudku, že má platiť mesiac dopredu? Lebo to počujem prvý krát. A tých odrátaných 50 eur som pochopila tak, že ti zaplatil za jún plnú sumu - tú, ktorú platil do rozvodu, teda 100 eur, ale aj polovičnú z nového rozsudku, tak si odpočítal polovicu z tých 100 eur, čo je podľa mňa v poriadku

katkine_terapie
12. sep 2022

@venusa85 casto byva v rozhodnuti "mesiac vopred, k rukam matky".

elizabet173
12. sep 2022

@katkine_terapie tak, či tak má ešte dva dni čas

katkine_terapie
12. sep 2022

Autorka: 7.6 poslal 100€, ak ste nemali v rozhodnuti di rozvodu "vopred", tak na jun mal vyzivne vybavene, napriek tomu, ze ste mali 9.6 sud. Takze 140€ poslal navyse. Od 15.6 mal zacat platit vyzivne z nového rozhodnutia, co aj spravil. Strhavat si nemal nic, ale mal ta vyzvat, ze omylom poslal zlu platbu a ty si mala 140€ vratit, najma ak v poznamke bolo npr. vyzivne doplatok,kedze tebe nic nedlzil na vyzivnom. Ak by to bolo bez poznamky, teoreticky by sa to mohlo brat ako dar dietatu. Podla popisaneho plati korektne, iba proste prislo k omylu z jeho strany.

katkine_terapie
12. sep 2022

@elizabet173 hej mamicka stresuje zbytocne

liljana
12. sep 2022

Poziadaj ho hlavne, aby dal trvaly prikaz na urcity den v mesiaci a tak sa mozes spolahnut na termin, kedy pridu peniaze. Toto posielanie raz 8. potom 16. je nanic. Budes kazdy mesiac v neistote, kedy pride vyzivne.

autor
12. sep 2022

@katkine_terapie ano presne tak, prišlo akoze k omylu, ked som ho na to vtedy upozornila povedal, ze posiela to co ma a bolo dodebatovane. A vtedy ked si 50 e odpočítal, tak poslal 230€ vtedy som kontaktovala pravnika ze poslal 230 ze ci je to v poriadku ze si odpočítava.. a on mi povedal ze nemá si prečo odpočítavať, ze to co poslal naviac je pre dieta ako dar a ze nema si co odpočítavať a ze ci chcem to riešiť vravim nie, zatiaľ nie.. tak preto som chcela vedieť aj nazor iných. Lebo ak posle aj teraz o 50€ menej co si nemá dovoliť tak mne to chýba, mam dve deti, a tiez výdaje, bývanie, auto , škôlka a hygiena. Takze každá koruna mi padne vhod.

elizabet173
12. sep 2022

ale veď 8.8. ti poslal plnú sumu, podľa mňa si tých 50 eur odpočítal za polovicu toho mesiaca jún, kedy ti polovicu zaplatil už zo sumy 280 eur, takže je to v poriadku a fakt stresuješ popredu.

katkine_terapie
12. sep 2022

Autorka: nic ti nechyba, stale si v pluse, co sa tyka vyzivneho. Z morálneho hladiska by si to mohla po sumu 140€ (ak by si ju aj odpocital) nechat tak a neriesit. Nad tuto sumu uz hej. Ale kedze poslal 8.8 plnu sumu, tak nepredpokladam, ze si bude nieco napriek rozsudku znizovat. Ja chapem, ze to nemas lahke s malymi detmi sama, ale zatial on ma skor preplatok ako nedoplatok na vyzivnom. Zatial nestresuj.