Výživné na 1,5-ročné dieťa

12. jún 2022

Ahojte, otec mojej dcéry pracuje ako živnostník, a zarobí cca 3000 +- podotýkam , že nebude platiť nič, nebude mať žiadne výdavky, okrem poistky za auto, a na naftu a mobil, nič viac v podstate. Ja som na rodičáku, ten mám 400 eur, z roho 200eur nájom, 50 elektrika, mobil, sporenie, a už som na 400 eurách, samozrejme bez stravy, bez lekárne, bez drogérie, bez oblečenia.
Dohodli sme na 350 eur, ale podla mňa, je to málo. Na tieto veci, ktoré som popísala. Mohla by som žiadať viac?

syslik81
12. jún 2022

on ale neplati tvoje veci ale veci malej a 350 je viac ako dost ..

mogaa
12. jún 2022

no ak ste sa dohodli, tak čo riešiš? okrem toho , ak má nulové Daňové priznanie, tak dohoda na výživné na 1,5ročné dieťa 350eur - je super....vyživovaciu povinnosť majú obaja rodičia, nielen otec....a ide o 1,5ročné dieťa ktoré ani nechodí do škôlky, takže okrem stravy žiadne iné náklady....

zuzanockamt
12. jún 2022

Autorka: Na také mini dieťa je to kráľovské výživné. Dieťa máš živiť aj ty. A nie že len chlap a ešte bude živiť aj teba.

lejusinka
12. jún 2022

Ked citam niektore komentare je mi do place. 🤦🏻‍♀️ Akoze vazne otec si ma zit ako kral a dietatu dat minimum? Pri takom prijme by som ziadala minimalne tu tisicku. Spravil si dieta a co teraz bude len “almuznu” posielat? Chory svet toto vazne…matka ked je na rodicovskom nemoze platit rovnako ako otec. Ani v manzelstve by ste nemali 50:50 vydavky…dieta by nemalo trpiet preto ze rodicia sa rozisli…

zuzanockamt
12. jún 2022

@lejusinka Ty si v akom svete žiješ? Že 1000 🤭🤦 A pani matka môže predsa pracovať a dostávať ďalej RP. Nemusí doma sedkať. Rodičia sa majú podieľať rovnako. Keď ona pýta 450€, tak musí vydokladovať aj svojich 460€, ktoré mesačne do dieťaťa investuje.

zmrzlinka2021
12. jún 2022

@zuzanockamt lenze on sa nebude podielat rovnako, ked nebude mat dennu starostlivost o dieta, ked nebude s nim na ocr, chodit po lekaroch, denne riesit veci, ktore bude riesit autorka temy.
Vyzivne nie je vecou rovnakeho pristupu, lebo ten ani nie je mozne, ak jeden rodic zaraba 1000 a druhy 3000 a ten co ma 1000 ma este aj celodennu starostlivost o dieta.
Autorka si teraz bude platit sama najom, energie, stravu - predtym to platili vzdy dvaja ludia, dva prijmy. Teraz o jeden cely prijem rodina pride.

lejusinka
12. jún 2022

@zuzanockamt preco ma byt dieta ochudobnene o pritomnost matky pocas RD? Len preto ze sa rozisli?
Keby boli spolu tak tiez neplatia vsetko rovnako…ale ja zijem asi v bubline rozumnych ludi kde dieta je na prvom mieste a ego a povysovanie niekde dalej 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

syslik81
12. jún 2022

@zmrzlinka2021 autorka si moe najst partnera . jej ex tiez ma iste ine vydavky najom ucty etc co ak ma dalsiuy rodinu ... alebo si bude chciet zalozit aj podnikanie ma svoje vydavky ... 350 je skoro dalsi prijem rodiny ,, takze bude mat dokopy okolo 800 eur pre nu a mini dieta . a moze ist do prace aj na partime napriklad ...
dieta je dieta nieje zdroj prijmu ... a nikde nepise ze otec mu okrem 350 neda este oblecenie alebo vylet ak bude starsie al nema prenho sporenie etc ,.. 350 je len suma do ruk matky a to je naozaj na dieta vela ... ak si odratas jeho vysoky prijem a vezmes ho ako bezneho ex-kt plati najomne exmanzelke???

zuzanockamt
12. jún 2022

@zmrzlinka2021 Všetko závisí od dohody. Starostlivosť, lekári, očr atď. Nemusí byť všade matka. Ona už ale kalkuluje, ako vytĺcť prachy bez práce.

dagmarovita
12. jún 2022

@lejusinka súhlasím s Tebou, tie komentáre píšu, lebo závidia.

mogaa
12. jún 2022

v prvom rade sa berie ohľad na reálne náklady na dieťa....aké reálne náklady môžu byť na 1,5ročné dieťa? isto nie 350eur....nájomné má platiť rodič , nie dieťa......

heleninamama
12. jún 2022

@lejusinka Tu si dieťa skôr spravila žena a chce sa pri ňom priživiť. Veď on musí tiež platiť svoje bývanie a výdavky, tak nech si aj ona platí svoje. To je dôsledok vzťahu na divoko, tu predsa žiadna rodina, spoločné peniaze a majetky neboli - tak čo chce teraz kompenzovať? Na dieťa jej epriateľ dáva slušnú sumu, z toho mu môže zabezpečiť všetko potrebné.
Nech ho dá na súd, bude sa to vliesť pár mesiacov, možno aj 1-2 roky. On ako SZČO pôjde zatiaľ do mínusu a sudca jej vymeria ešte menej ako má teraz. Na seba už nevytlčie nič - dieťa bude mať 2, 3roky a matka môže ísť do práce. A od takéhoto veku bežné dávajú deti do striedavej starostlivosti. Tak aby napokon neprišla nielen o výživné, ale aj o dieťa. Takto do dopadlo v podobnom prípade u nás v rodine.

lejusinka
12. jún 2022

@zuzanockamt je mi luto ze pre teba je dieta len vec a kalkulacka a podla toho sudis aj inych.

zuzanockamt
12. jún 2022

@dagmarovita A čo asi závidíme? Život slobodnej matky na RD a výživné? 🤦

zmrzlinka2021
12. jún 2022

@syslik81 on neplati najom exmanzelke, on plati najom matke svojho dietata a vlastnemu dietatu. Jeho exmanzelka ma podstatne horsiu situaciu na trhu prace, ako on co si dieta vezme mozno kazdy druhy vikend. To su absolutne neporovnatelne situacie dvoch ludi

lejusinka
12. jún 2022

@heleninamama ale toto je scenar dvoch nevyspelych ludia ktorym nezalezi na dietati 🤷🏻‍♀️

zmrzlinka2021
12. jún 2022

@zuzanockamt Lenze vacsinou nie je sanca na dohodu. Proste v 99 % pripadoch vsetko ostane na zene, ktora musi zastat rolu matky, aj otca, prisposobovat dietatu vsetko

syslik81
12. jún 2022

@zmrzlinka2021 ale tak to v zivote nechodi .. oni sa rozisli a ona si musi najomne zabezpecit sama .. jemu ta povinnost rozchodom skoncila... on s nou uz nic nema .. ditea sa zveruje matke to je ta najvacsia vyhra ale zaroven aj starost sa postarat ,,, sama som slobodna matka a viem ake je to starat sa .. no od ex by som nepytala na zivobytie ... to zrovna jej moze povedat nech teda da dieta ona jemu a on sa bude starat a ona si moze zit slobodny zivot ...

zuzanockamt
12. jún 2022

@zmrzlinka2021 Na to mala slečna myslieť predtým, kým porodila.

diamond007
12. jún 2022

Ak nemáš na to, zrus sporenie a daj si kredit... Hneď máš ušetrených 150€ a namiesto toho stravu 🙂😅😅😅😅

thereisabear
12. jún 2022

Môžeš žiadať aj výživné na seba, či nie? Neviem aké sú tam presne podmienky a aké staré je dieťa.

zmrzlinka2021
12. jún 2022

@syslik81 akoze nic s nou nema?
ved maju dieta! uz akoze netvoria rodinu?
vsetci pisu, ze dietatom sa z dvoch ludi stava rodina... su sice rozideni ale maju spolocnu rodinu nadalej, spolocne dieta, su matka a otec...
Potom sa v state riesi, ze opustene matky su najviac ohrozene chudobou...

Raz mam decko, staram sa a som zodpovedny

heleninamama
12. jún 2022

@lejusinka Tu kalkuluje žena. Zrejme z pomsty, z ohrdnutia, zo závisti ako skončila. Ty by si nechala napr. svojho syna takto ošklbať? Ja nie. Jedna vec je platiť na dieťa, venovať sa mu, brať ho na výlety, dovolenky, (to by musel), vziať si ho striedavej starostlivosti, ale určite nie živiť naveky neschopnú exku v podnájme.
Ak sa chcela mať dobre, mala na sebe pracovať, zabezpečiť si bývanie, vydať sa a budovať vzťah a rodinu, nie porodiť nemanželské dieťa a dúfať, že sa pri ňom zvezie.
@zmrzlinka2021 Nie, právne to rodina nie je, ani nebola. On má zodpovednosť voči svojmu dieťaťu, ona je pre neho cudzí človek. Takých žien ešte môže mať...

zuzanockamt
12. jún 2022

@thereisabear existuje výżivné na exmanželku, nie na matku dieťaťa...

pribinak
12. jún 2022

Ked chceš viac, ako vydokladujes výdavky na dieťa?
Nech ti dá 500 eur ako to vydokladujes? Ako tričko a celenku za 80eur pre dieťa ….tak s tým nepocitaj

draik
12. jún 2022

@zuzanockamt
Existuje výživné aj na bývalú partnerku.

Inak výživné v prípade zadavatelky kľudne môže byť aj vyššie, ale časť z neho pôjde na tvorbu úspor.

zuzanockamt
12. jún 2022

@draik aké sú podmienky takého výživného? Snáď je tam nejaké časové obmedzenie.

syslik81
12. jún 2022

@zmrzlinka2021 nie niesu rodina .. jeho rodina je dieta nie ex... a on sa o dieta stara -je zodpovedny dohodli sa na 350 a to posiela ,. mozno si aj dieta beie na vikendy etc -nevies ... jeho podiel starostlivosti na akom sa dohodli je tym splneny zvysok je uz na matke

k0l0b3zka
12. jún 2022

@lejusinka Chory svet je ked matka ziada 1000 euro z 3000 euroveho platu. Si v poriadku ? Myslis ze tvoj ex nema narok na normalny zivot po rozchode? Dietatu z 350 euro bez problemov musis kupit co mu treba a v ziadnom pripade nema preco mu nieco chybat. To je pointa vyzivneho. Ci co budes robit s tymi 1000 eurami? Nechas ich na sporiacom ucte aby z nich vlastne dieta malo 0 pretoze inflacia? Btw ja zarabam viac ako tu bolo uvedene a ex platim na 3 rocneho 400. Dohodli sme sa. Pravnik mi povedal, ze je to Ok, mal pripad kde ziadali od chlapika co zarabal 3000 ecok vyzivne 700 a sud priklepol 400. Takze vyzivne je uplne v poriadku, to ze z 3000 euroveho platu sa da aj rozumnejsie investovat aby dietatu ostalo este viac o to sa kazdy rozumny clovek postara. Ja som sa tiez.

zmrzlinka2021
12. jún 2022

@syslik81
@heleninamama
VAcsina zien tu pise, ze na to aby boli rodinou, netreba "papier" a dieta je najsilnejsie puto medzi muzom a zenou, cize medzi nimi je toto "najsilnejsie puto".
Vsade sa tu uvadza, ze zalozit si rodinu, znamena spravit si dieta - spolocne. Cize aby neboli rodinou, museli by sa zbavit tohto zavazku - dietata.