Výživné na základe pracovných ponúk a možnej zarobenej mzdy

piskota81
3. sep 2020

Ahojte všetci 🙂
Chcem sa spýtať či ste sa už niektorá stretli zo zvýšeným výživného na základe pracovných ponúk a možnej zarobenej mzdy??
Ide o to že otec maloletej je dlhodobo nezamestnaný, robí to totiž naschvál aby mu nebolo zvýšené výživné.
Výživné platí 55€, dcéra teraz v septembri začala študovať na strednej škole a bola jej diagnostikovaná pred pár rokmi histaminova intolerancia ( zvýšené náklady na stravu)
V auguste som podala žiadosť na súd, na úrade sociálnych vecí a rodiny mi poradili že žiadam aby súd bral do úvahy možnosť sa zamestnať na základe množstva pracovných ponúk a potenciálnej mzdy...
Čo si o Tom myslíte? Stretli ste sa už z niečím takým??
Ďakujem vám odpovede 🙂

deti95060810
3. sep 2020

ak dcéra začala chodiť na strednú školu máš nárok na zvýšenie výživného... aj keď pôjde na VŠ - aj vtedy požiadaj o zvýšenie.... Vtedy sa predpokladajú zvýšené náklady na výživné a je viac než pravdepodobné že súd ti vyhovie....😉

erikaa09
3. sep 2020

Moj ex nemal pracu a sudca mu povedal priamo aby si ju nasiel a dal mu platit vyzivne

draik
3. sep 2020

Nie je to nič neobvyklé, ak z povinný rodič nemá prekážku zamestnať sa.

havana40
3. sep 2020

Podla mna tak ako pisali hore. Dieta ide na strednu vacsie vydavky a ked ma este zistenu diagnozu na stravu tak podaj o zvysenie. Stratit nemozes bud to sud uzna alebo ponecha tak ako si mala

peter2404
4. sep 2020

skus prosim vysvetlit z akeho dovodu mas vyssie naklady na stravu z dovodu histaminovej intolerancie.

piskota81
autor
4. sep 2020

@peter2404 už len chlieb ktorý jej kupujem denne stojí cez 2 eurá pretože musí byť bez droždia..je to malý bochník z ktorého spravím desiatu a niečo málo zvýši...
Mäso kupované ,,z dvora,, je oveľa drahšie ako to v obchode.
Máš takúto intoleranciu??

peter2404
4. sep 2020

@piskota81
Preco by mal byt chlieb bez drozdia, skus mi to vysvetlit..
A mäso ? Preco ho kupovat z dvora ? Nevidim dovod..

piskota81
autor
5. sep 2020

@peter2404 prepáč ja nevidím dôvod ti vysvetľovať keď nemáš tušenie čo je histaminova intolerancia a čo z jedál ten histamin dvíha.

peter2404
5. sep 2020

@piskota81
Histaminovu intoleranciu ma moja dcera.
Ak pises o tom, ze drozdie je nevhodne tak mas pravdu, ale rovnako nevhodny je aj kvasok. Pretoze obe su fermentovane. Teda s "domacim" chlebom z kvasku si nijako nepomozes..
Co sa tyka masa, nie je jediny dovod na kupovanie masa z dvora, tam nemas uz vobec ziadnu garanciu co kupujes, v marketoch robia aspon obcas nejake normalne kontroly (netvrdim ze tam je vsetko uplne idealne)..
Ak chces dcere pomoct, var jej denne cerstvu stravu. Nie spravit raz za tyzden polievku a cely tyzden ju jest.. Ale na to ti netreba vyssie vyzivne...

piskota81
autor
5. sep 2020

@peter2404 neboj sa viem ako sa má stravovať, a ver že jej denne varím... Skús si poriadne prečítať príspevok, nejde len o intoleranciu.