Znalecké dokazovanie

horty99
21. júl 2022

Čaute baby ,
čaká ma s mojim ex po dva a pol ročnej súdnej ťahanici znalecké dokazovanie.
Ktorá ste bola na znaleckom dokazovaní ?
Momentálne sme tie dva a pol roka v striedavke , tak súd rozhodol predbežným opatrením.
Ja však chcem dieťa do svojej osobnej starostlivosti , on do svojej.
Dieťa je od 2 a pol roka v striedavke.......
Je možné že to znalec zmení ? Tu striedavku na moju osobnú , alebo máte skúsenosti že skôr chcú zanechať to čo je.....?
Problém je že som vymenila viacerých právnikoch , pretože nik mi nevedel garantovať že dieťa do osobnej dostanem a tlačili ma na rodičovskú dohodu na striedavku s čím som nesúhlasila.
Znalec bude stáť takmer 2 000 eur......čo sa mi zdá trošku prehnané ( platili sme to na polovicu s ex ) .....
Ako to u znalcoch je ? Majú chuť meniť formu starostlivosti alebo nie ? A ak tak aké meno znalca ste mali ? Sú niektorý znalci priklonený viac na mužskú stranu ?

zmrzlinka2021
21. júl 2022

@horty99
Tu nejde o to, kto je prikloneny na aku stranu, ale obaja ste rovnoceni rodicia a mate pravo mat u seba dieta.
Vies si predstavit teraz, zeby dieta slo iba do jeho staroslivosti a ty by si ho videla kazdy druhy tyzden?

Aky je dovod, ze nechces aby bol v striedavej starostlviosti? su tam drogy, alkohol?..

viestta
21. júl 2022

@horty99 znalec nema mat žiadnu chuť na čokoľvek. Ma jednať iba a len v záujme dieťaťa a nie plniť priania ktorékoľvek z účastníkov sporu. Ty len dufaj, že ten znalec taky bude a zohľadní hlavne potreby dieťaťa, nie niektorého z vás dvoch.

horty99
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
21. júl 2022

Žiadny právnik Ti nemôže garantovať výsledok ktiry Ty chceš. A už vôbec nie súdny znalec.
Znalec bude posudzovať a hodnotiť všetko z pohladu dieťaťa a jeho prospechu, nie otca vi matky.

Ak mam byt úprimná, to co chceš ty, je nepodstatné, tu je dôležité ci dieťa v takomto systéme starostlivosti funguje a prosperuje. Či mu to vyhovuje

Ďalej bude hodnotit ako si obaja rodičia plníte svoje rodičovské povinnosti a aké sú Vaše kompetencie

zmrzlinka2021
21. júl 2022

@horty99 No dobre, ale preco si myslis, ze musi to byt "po tvojom" - ten pristup, vychova?
On ako rodic nemoze ist podla seba?

Realne - stretnite sa, komunikujte spolu, ved ste boli manzelmi a tym ze mate dieta, ste stale rodinou. Pripadne ak ma novu manzelku, priatelku, stretnite sa v trojici, a skuste si to spolocne prejst, co vam prekaza a ako to riesit.

viestta
21. júl 2022

@horty99 záujem dieťaťa nie je ani detské centrum ani palacinky na obed. To by si mala ako matka vedieť.

dievcacitajucelist
21. júl 2022

@horty99 Môj manžel ma syna z predchádzajúceho vzťahu v striedavej, oni mali sudnoznalecké dokazovanie...muž mi dal prečítať ten posudok bol asi na 10strán a mozem ti povedať, že taký posudok som mohla napísať aj ja..totálne bludy tam napísal, oni čakali na znalca dlho, potom dlho čakali na posudok, ini platili 1000 eur a nenapísal tam nič čo sme už nevedeli 🙄

horty99
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ada_alica
21. júl 2022

@horty99 viem,že je to veľmi náročná situácia ale skúste odhodiť svojej egá a naozaj sa posnazte urobiť všetko pre svoje dieťa, aby bolo spokojné a šťastné, a aj napriek okolnostiam vždy budete rodičmi obaja.... želám pokoj v duši a spokojne dieťa, nebojujte vyčerpáva to všetkých zainteresovaných

dievcacitajucelist
21. júl 2022

@horty99 Nechcem ťa znechutiť/zarmutit ale keď mala povie, že sa jej takto páči ako to je..znalec nebude mať dôvod to meniť, skús poukázať na tu exovu materiálnu výchovu, že si malú kupuje...ale skôr si myslím, že to ponechá súd tak ako to je

pribinak
21. júl 2022

Vieš, ty pracuješ na 12stky a kto je s dieťaťom vtedy?
Nie je to problém, ale je tam logická otázka, kto je c tom čase s dieťaťom?

Tvoj priateľ? Tak cudzí muž by s dieťaťom strávil viac času ako biologicky otec, ak by mi mal 2 vikendy v mesiaci

Ja viem je to ťažké, ale prečo to nevidieť z pohladu dieťaťa

horty99
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
21. júl 2022

@horty99 ale nepochopila si. Ja píšem že ak by si dostala dieťa do svojej starostlivosti tak cudzí muž je s rým dieťaťom viac času ako biologicky otec
To je pointa

Tu nejde o to či si on niekoho nájde alebo nie, tu sa rieši tu a teraz

horty99
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timing
21. júl 2022

@horty99 z toho co pises, formulujes, vidno ze citis krivdu. Nehnevaj sa, ale fufkyna Ti dobre zrkadlo nastavila. Kym ste boli spolu vsetky vyhody boli super, teraz to uz je problem.
Mna by zaujimalo ako si tvoj ex vie na sude " vyboxovat" cokolvek. Asi ma dost dobre argumenty, vie sa obhajit. Ma zaujem o dvoje dieta. Co je super. Pišaš proti vetru.
Nie som odbornik, ale je velka pravdepodobnost,ze ostane striedava starostlivost,ktora funguje. Za tu by si mala byt vdacna, lebo moze dieta ist do starostlivisti otcovi, kedze ma viac priestoru byt s dietatom.
Komunikovat neviete lebo ty nechces. Vidime iba tvoj pohlad na vec a nie jeho.

horty99
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
21. júl 2022

@horty99 to je niečo úplne iné. Tento otec má záujem.
Ak niečo takéto náramne múdre tresknes aj na súde tak ti ani armáda právnikov nepomôže
Ty fakt nechápeš že tu sa rieši 1 konkrétne dieťa a nie tisícky cudzích ?
Zbohom

stefi_k
21. júl 2022

Aky je tvoj argument proti striedavej starostlivosti ? Prečo by vo vašom pripade nemala byt ?

timing
21. júl 2022

@horty99 no, ale on nesklada skušku z odboru zdravotnictva. On bojuje za svoje dieta a ak mu to vedomosti,zakony dovoluju tak nerobi nič nehorazne. Ocakavala som,ze povies nieco neskutocne hnusne pod pojmom "vyboxovat"

Ak sa takto obhajujes na sude,nedivim sa,ze sudcovia su na jeho strane. Naozaj citit z teba zlost, ktoru pocitujes k ex. Silou mocou chces dieta do svojej statostlivosti, ale nedala si jediny dovod.
Ako otec ma zaujem, stara sa. Ty chces argumentovat,ze neviete komunikovat tak ziadas zrusenie. Este vas mozu poslat k psychologovi, aby ste sa naucili komunikovat v zaujme dietata.

horty99
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
21. júl 2022

@horty99 píšeš tu už neviem koľký krát. Stojí ti to za to vláčiť sa po súdoch? Kvôli čomu? Lebo to nie je podľa teba? Otca si svojmu dieťaťu vybrala sama, nie je alkoholikom, neberie drogy, má o dieťa záujem, čo je vlastne problémom? Že ju berie na dovolenky? To myslíš vážne? Alebo že jeho výchova je iná a dieťa potom nechce ísť k tebe? Necíti to dieťa náhodou z teba nenávisť k svojmu otcovi? K človeku, ktorého má rada? Ona nie je hlúpa, je len malá. Čo tak prestať s ex bojovať, pokračovať v striedavke a miesto chodenia po súdoch začať robiť všetko v prospech dieťaťa? Aj vtedy, keď to nebude celkom podľa teba? Nie si totiž najdôležitejšia ty, ale to dieťa.

timing
21. júl 2022

@horty99 Prajem Ti vela stastia na sude.
Moj pocit z Teba sa nemeni. Rozhodovanie nie je v mojich rukach, ale na Tvojom mieste by som skakala od radosti,ze dieta mas v striedavke.
Nevidim to ruzovo v tvoj prospech.