Zníženie výživného, keď je otec na čiastočnom invalidnom

pepa2375
25. sep 2014

Dobry den.Mam 8rocnu dceru na ktoru by mal jej otec platit vyzivne vo vyske 80euro.Nikdy ho vsak neplatil on,ale jeho babka,dcere nikdy nic nedal,na sude bola dohoda ze ma prispiet na skolske pomocky,co sa nikdy nestalo,pretoze ked som ho pytala peniaze stale sa vyhovaral ze nema.......Teraz je na ciastocnom invalidnom a poziadal si o znizenie vyzivneho,lebo vraj je taky chory ze nemoze robit,ma chronicku pankreatitidu samozrejme alkoholik,teraz neviem ci pije.Ja si vsak myslim ze keby bol az taky chory,tak by nemal len ciastocny,ale plny.Caka nas 10.10.sud a ja mam obavy ze mu znizia,kedze na Slovensku su tak postavene zakony aby vyhoveli tym ktory sa na vychove dietata nepodielaju nijako.ma niekto s tym skusenost???

jahodnicka
25. sep 2014

A kolik má teda asi tak příjem? To je hrůza, povím ti ☹

pepa2375
autor
25. sep 2014

Do 24.8.bol zamestnany a bol na PN.Teraz vraj pobera len ciastocny invalidny vo vyske 124,60.Lenze nedavno si vzal uver na ktorom ma splatku 204euro,tak ako z tohto prijmu moze platit este aj ten???Preco na sude sudcu zaujima len kolko ma on vydavkov a kolko prijem a tak,preco nevyrata kolko mam vydavkov ja a kolko mi z mojho platu ostava.Ja som tiez onkologickou pacientkou,mam problemy s kolenami,s rukou....a robim,lebo neviem z coho by sme zili.

pribinak
25. sep 2014

Celkom to tak nie je, iste to sudcu zaujima, ide aj o to, ze ty musis co najlepsie zdokladovat tvoje prijmi a hlavne vydavky, tvoje aj dcerine
To znamena spisat vydavky na byvanie, potraviny, skol.pomocky, kruzky, zdrav.pomocky, lieky, ....
Ak musis zdcerke pre nejaku metabolicku poruchu upravovat stravu, alebo ma alergie alebo potrebuje spec.obuv

80e je fakt dost malo, musis to obhajit, je super!!!! ze vies o to, ze si bral pozicku, aj ked je na ciastocnom invalidnom moze pracovat, len si musi CHCIET najst pracu na ciastocny uvazok
Ak ti nebude platit, kasli ci je invalid alebo nie, daj ho na exekuciu a ziadaj nahradne vyzivne

pepa2375
autor
25. sep 2014

Dakujem...😀Ja mam taku skusenost ze ked som si poziadala o zvysenie vyzivneho,tak sudca bral dost ohlad na to aky ma prijem,darmo som ja rozpravala ake mam vydavky,sudca sa hral s mobilom a tvaril sa ako by ani nepocuval a potom takto rozhodol ze 80.Dcera ma tiez rozne zdravotne problemy,trpi epilepsiou,alergiami,nosi okuliare,ma histaminovu dietu,navstevujeme psychologicku....

pribinak
25. sep 2014

@pepa2375 chod za kuratorkou, dones účty napr za mesiac, spis si to, nech ide na sud s tebou, ak ma dcéra zdrav. diagnózy a ty tiez, tak 80e je fakt malo

pepa2375
autor
25. sep 2014

Myslim ze kuratorka urcite bude na sude,ona bude akoze zastupovat dieta.Ja som sa mala vyjadrit k navrhu,tak som to tam vsetko napisala

kaktusik007
25. sep 2014

@pepa2375 pises, ze do 24.8 bol zamestnany... a teraz uz akoze nie je??? preco?
sam dal vypoved? ved ako invalid predsa moze pracovat nadalej... ak dal vypoved on sam - to akoby ju ani nedal... pekne poukaz na sude na fakt, ze tu vypoved davat nemusel.

pepa2375
autor
25. sep 2014

@kaktusik007 eviem ci je to tak,ale od znameho viem ze mu skoro pocas celej PN vyvolavali kedy ukonci PN,lebo uy vtedz vedeli ye ho prepustia.Takye on nedal vypoved,prepustili ho a on tvrdi ye je chory a nemoze preto pracovat.Ja si tiez myslim ze keby bol az tak vazne chory,nemal by len ciastocny invalidny,ale plny a z toho by kludne mohol platit aj tych 80.

kaktusik007
25. sep 2014

@pepa2375 tak ja som na invalidnom a viem, ze su naozaj prace, ktore fyzicky nezvladnem ani nahodou. To postihnutie tam proste je a je to objektivnym dovodom.
Tu ide skor o to, ze bol hlupy - a urcite ukoncil pracovny pomer dohodou, pretoze pracovnika so znizenou schopnostou vykonavat zarobkovu cinnost prepustit len tak nesmu, iba so suhlasom uradu prace.

pepa2375
autor
12. okt 2014

Tak som sud vyhrala,predsa existuje spravodlivost na tomto svete 😀

kaktusik007
28. jan 2015

@pepa2375 no daj info ;) o par tyzdnov to caka mna....

mirica
28. jan 2015

@kaktusik007 ...ja predpokladám, že neznížili , kvôli tomu úveru.....výživné je pre povinného nadradené ostatným výdavkom....takže ak môže splácať 204 úver...tak môže aj 80 výživné

pepa2375
autor
28. jan 2015

Presne tak,koli uveru neznizili,povedal mu sudca ze pokial ma uver,tak sa s nim nema ani o com bavit.