ZŠ Senec - prestup

16. okt 2023

Ahojte. Mam prosbu... Na buduci rok sa stahujeme kusok od Senca a zistila som ze je problem :( syn bude dalsi skolsky rok chodit do 8.rocnika.
Volala som do 2 ZS a pytala som sa ako to funguje s prestupom a hned mi vysvetlili ze ta dedina nespada pod Senec napriek tomu ze to mame 6min autom. Lenze tu vznika problem... Nakolko ta skola kde spadame tam chodit nebude a nemoze lebo mam nato dovod 🙈... Povedali ze mam podat ziadosti na konci roka ale co ak ho nezoberu ani na kednu zo skol v Senci? Stahujeme sa cez 100km takze ti bude pruser. Nepoznam nikoho tam cize ako vobec dieta dostat do Senca do skoly.. Dake rady a napady prosim? Ideal maminky zo Senca a z okolia. Dakujem

babymarket_sk
16. okt 2023

Ja skôr odporúčam navštíviť školu, kam by ste chceli preložiť vaše dieťa osobne a riešiť to priamo s vedením školy.

autor
16. okt 2023

@babymarket_sk no volala som uz do 2 z 3 skol... Takze osobne je uz asi pase.... Len teraz nemozem cakat na,, jun,, my sa prestahujeme a bude to cele zle a syn nakoniec nikam nenastupi... Vsetci mi radili riesit dopredu. Ja normalne rozmyslam ze poviem ze sa budeme stahovat priamo do Senca... Zacinam chytat zufalstvo

anonymnasnazilka
16. okt 2023

ako sa stavias k sukromnej skole? v Senci je jedna dobra, riaditelka ma kedysi ucila dejepis 🙂. Na FB si mozes pozriet nejake prispevky aj, detom sa pekne venuju. Najdes ich pod Sukromna zakladna skola SENEC. Keby sme sa neodstahovali, dala by som deti urcite tam.

kacena4
16. okt 2023

no nepomoze ti ked povies ze sa stahujete priamo do senca, dolezite je kde budete mat trvaly pobyt. ked sa prestahujete, treba osobne navstivit (aj s potrebnymi papiermi) rovno skolu kam chcete ist podat si ziadost a skola sa vam obratom vyjadri ci berie ziaka. ci uz je to v priebehu roka, alebo k septembru je to jedno, zalezi od toho, aky pocet ziakov maju v triede. popr. si podaj ziadost vopred pisomne s datumom od kedy sa stahujete

autor
16. okt 2023

@kacena4 ale my si TP nebudeme menit. Stahujeme sa k partnerovi a to max prechodny budem riesit. Ja si svoj byt nechavam a TP tiez...

autor
16. okt 2023

@anonymnasnazilka mozno ani to by mi nevadilo len citala som ze do tej sukromnej je pretlak deti....

autor
16. okt 2023

@anonymnasnazilka pisala som IP prosim ozvy sa mi... Dakujem pekne 🙂

mamina7070
16. okt 2023

@anonymnasnazilka na sukromnu su totalne cakacky tam nema sancu absolutne

v Senci je problem so skolami a je prisna rajonizacia o aku dedinu ide kde ho nechces dat ? skus mozno okolite dediny napr Blatne

mamina7070
16. okt 2023

a ktore si volala? Tajovskeho Mlynsku ? to su tu dve skoly okrem madarskej a sukromnej potom mas elokovanu na Kysuckej ale tam su prvostupniari (tam je asi najhorsie)

autor
16. okt 2023

@mamina7070 volala som aj Tajovskeho aj Mlynsku... Ale teda obe rovnaky verdikt ze treba v juni prihlasky a cakat... Tak dam na obe plus do vsetkych moznych dedin a budem sa modlit... Takze to bude velmi velka sranda 🙈 a ty si priamo zo Senca? Ano este som nasla aj Blatne pripadne Kralova pri Senci

mamina7070
16. okt 2023

hej aj kralova je fajn aj blatne nedufaj ze ti ho domsenca vezmu ak tu nemas TP
tu je to velmi narocne dostat domskoly a potom aj docazat doeta z okolotych dedin najma od madarskeho smeru je narocne

autor
16. okt 2023

@mamina7070 no TP ani nebudeme mat.... To si chcem ponechat. Len teda stahovat sa cez 100km a cakat hop alebo trop ci vezmu dieta sranda nebude ocividne 🙈uz teraz mi je z toho blbo....

bosorkabb
21. feb 2024

V Senci do ZŠ berú na základe trvalého pobytu, je tu nedostatok škôl. Problém majú aj deti ktoré trvalý pobyt majú. Šanca že ti zoberú dieťa bez trvalého pobytu v Senci je skoro nulová. Okolité dediny je šanca vädsia ale zase uprednostňujú svojich s trvalým pobytom.

aftermidnight
26. mar 2024

Chod osobne,my tiez nemame tp v Senci,a deti chidia na tajovskeho. Nemala som problem pri zapise,normalne ich zobrali.