Aj vaši druháci sa musia učiť doma poučky?

nathuska
15. okt 2021

Ahojte, mamičky z našej triedy práve riešia to aby pani učiteľka nedávala deťom učiť sa poučky. Rada by som vedela ako je to na iných školách v druhom ročníku.

maminatimka
15. okt 2021

@nathuska poučky z čoho presne?

simona826
15. okt 2021

@nathuska áno učia sa poučky z prírodovedy

simca06022011
15. okt 2021

Len ich pekne nechajte nech sa ucia, nasi sa neučili takmer nič (vlastnými slovami hovorili) a terez v 5 velky probkem, trenujeme pamat uz na vsetkom 🤦🏻‍♀️

stanulienkat
15. okt 2021

Ano. Na moj vkus ale malo.🙂 Deti maju uzasnu pamät.

a_adamcova
15. okt 2021

Samozrejme, ... z prvouky sa učia každú poučku. Učila sa aj staršia dcéra. Teraz je 6 - ačka.

veronikavaneska
15. okt 2021

Áno so sj aj citanky aj prvouky. Sa učia 👍

lucka_ke
15. okt 2021

a čo by chceli, aby deti v škole robili? hrali sa? tiež sme sa učili naspamäť, trénuje to mozog detí a ľahšie sa budú učiť potom neskôr iné veci

jana_eyre_2
15. okt 2021

@simona826 ani syn ani dcéra ešte v druhom ročníku nemali prirodovedu, až v treťom..

jana_eyre_2
15. okt 2021

Mám aktuálne druhacku, poučky sa neučia zatiaľ žiadne..
Ale báseň na spamat tak to áno..

eni01
15. okt 2021

Moja druháčka má každý týžden vedieť básen naspamať, bleskovku jazyk + matika majú každé ráno, piatky vačšiu (viac slov, príkladov alebo diktát), 4 strany úloh + 2 s * volitelné, čítanie už majú dobrovolné kde podpisujem kolko minut denne čítala

timetotime
15. okt 2021

ved a nie je to tak stale? co si pamatam aj my sme sa mali ucit poucky. tiez nikoho nezaujimalo ci tomu rozumieme alebo nie, hlavne ze sme to vedeli odtrapotat od slova do slova. nezmysel riadny a zrejme sa v tom trende pokracuje.

maminatimka
15. okt 2021

ináč mi tiež prvouky sa učíme naspamäť, ale len tie hlavne veci čo su čiernymi...oni si tam v škole podčiarknu čo presne sa treba naučiť a dostanu na to týžden a to je dosť, naučí sa raz-dva..

simona826
15. okt 2021

@jana_eyre_2 ja mám prváka, ten má prvouku, aj druháka, ten má prírodovedu. Pracujem ako asistent učiteľa v inej škole než navštevujú moje deti, a tu tiež majú od druhého ročníka prírodovedu

maminatimka
15. okt 2021

@simona826 moja je druhačka a ma prvouku, v treťom je už prírodoveda..

sara07
15. okt 2021

ano musia sa učit ale nemusí to byt uplne do slova, vlastnymi slovami podstatu a skôr sa riešia testy ako ustna odpoved

kulumulu123
15. okt 2021

@timetotime presne môj názor moja dcéra druháčka sa ešte poucku neučil a nemám pocit ze by bola o niečo ukratena keď sa im učiteľka dokáže venovať natoľko aby to učivo pochopili a nie iba odrapotali ani nevedia co vlastne 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

katulienkax
15. okt 2021

Je to somarina sa ucit naspamat poucky - deti tomu figu rozumeju. Mne toto pripomina prihodu z gymnazia z fyziky, spoluziacka s uzasnou pamatou ked ju vyvolal fyzikar na ustnu odpoved tak odpovedala excelentne, este jej povedal ze vie to lepsie povedat ako on. Ale ked prisla na priklad tak 3. Radsej tomu rozumiet, vediet co to je ako toto naspamat.

tianna
15. okt 2021

@simona826 druháci majú prírodovedu? To kde? 🤔

simona826
15. okt 2021

@tianna áno u nás majú. Niekde majú prvouku a inde zase prirodovedu, obsah učiva by mal byť ten istý. Na konci učiva majú vždy poučku a tú sa učia za domácu úlohu

danulicek
15. okt 2021

áno, učil sa poučky aj ako druhák minulý rok. najmä z prvouky, ale mali aj nejaké zo slovenčiny. teraz je tretiak, majú prírodovedu a vlastivedu - učiva, ktoré si treba zapamätať je viac. snažím sa mu každú poučku či učivo doma vysvetliť, aby vedel, o čom to je a len sa to nenaučil verklíkovať.

jana_eyre_2
15. okt 2021

@simona826 zaujímavé, to prvý krát počujem, mám aj viac známych s deťmi s rôznymi vekovými kategóriami a zväčša čo sme sa bavili bola prirodoveda od tretieho ročníka a u nás tak isto. Aj učebnica prvouky je normálne pre druhý ročník..

simona826
15. okt 2021

@jana_eyre_2 Asi to záleží od školy, obsah učiva by mal byť ale ten istý či už majú prvouku alebo prírodovedu.

makova333
15. okt 2021

@simona826 tiez mame Prvouku v 2 rocniku. A vlastne nepoznam nikoho, kto by mal v 2 rocniku Prirodovedu (deti kamosiek, rodina, moje deti).
@nathuska nie neucil sa v 2 rocniku poucky naspamät, stacilo povedat vlastnymi slovami, nic nevynechat a rozumiet tomu. V 3 rocniku detto. Nastastie, lebo memorovanie pouciek z ktorych si dieta prd makovy pamäta, to je na dve veci. Naspamät sa uci basnicky.

zuzanaete
15. okt 2021

Nas sa ziadne poucky neuci. Netusim, co sa ucia na prvouke. Jedine sa doma uci slovicka z NJ. AJ si pamata z hodiny. Ostatne predmety si robi iba ulohy, ale ziadne memorovanie.