Aké sú celkové poplatky za školu u vás?

19. okt 2013  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
junovka
4
Registrovala sa 10. októbra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 7833 príspevkov a 92 inzerátov. Má 5 priateľov. Košice.
 Ked som bola na zaciatku sk.roka na rodicovskom a zacala som si pisat, zaco...a hlavne kolko treba zaplatit, tak sa mi zatocila z toho hlava.
Tak:
- mesacne skolne je 9,96 €
-strava na den 1,06 €
-rodicovsky prispevok na cely rok je 50 €/ na zariad.skolky, a....../
-triedny fond 3,50 €
-skol.potreby/ ceruzky, pastelky.../ 3,50 €
- Mikulas, MDD... 8 €
-prispevok na skol.riad v jedalni emoticon 5 €
-............v podtstae ani sama neviem , ci som vobec tu vsetko napisala. emoticon emoticon

....a este aby som nezabudla, mali sme priniest na hlavu 12 l nejakch neper..mineralok a este pytali od nas triedne ucky "tajny fond" 1 € na kadejake vonne sviecky, oleje...aby si skulturnili triedu emoticon
...no , a za kazde divadielko a kadejaku "srandu" v skolke nosime po 1 €

Tak ako ste na tom vy s vasimi ratolestami v skolkach???Tiez vas takto " financne zdieraju" ? emoticon
18. okt 2010 o 13:19  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
mamavera
1
Registrovala sa 5. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2139 príspevkov. Má 3 priateľov.
 maminy, veď to je investícia do vašich detí!! Kľudne ma tu ukameňujte!!! Kto by to mal podľa vás hradiť? Prečo by mal štát zadarmo vychovávať a vzdelávať vaše deti? Aj tak je to takmer zadarmo. Premyslite si, koľko asi stojí prevádzka materských škôl - energie, platy pracovníkov, zariadenie, hračky....deti to sú aj peniaze a veľa peňazí. Materská škola to je nič...ešte aj základná sa dá, ale neskôr . stredná a o vysokej ani nehovorím. Chápem, že platy na Slovensku sú mizerné, dieťa je takmer luxus, ale napadlo vás takto spočítať, koľko vás stojí ročne prevádzka auta, alebo koľko necháte u kaderníčky, kozmetičky, na nechtoch a pod.? Veď to, čo zaplatíte, vaše deti spotrebujú a ešte oveľa, oveľa viac...
8. nov 2010 o 19:13  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dadis
2
Registrovala sa 26. novembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1273 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
  u nas nie, my ame len stravne, skolne a ZRPS 50€, ale ja by som nesuhlasila, aby "skulturnovali" triedu vonnymi svieckami a podobnymi debilinami (je to pre dti nebezpecne - riziko popalenia a okrem toho rakovinotvorne)...radsej nech poriadne vyvetraju a smrad tam mat nebudu... emoticon ze kultura
18. okt 2010 o 13:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
briketa
1061
Registrovala sa 3. februára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 4856 príspevkov. Má 148 priateľov. Kalifornia, Spojené štáty americké.
 Velmi rada som si precitala tuto diskusiu, na porovnanie aby vsetkych prestala boliet hlava.
Juzna Kalifornia, mesto Santa Barbara.
Take nieco ako statna skolka u nas neexistuje vobec. Su iba pre socialne pripady, kam nasa rodina nespada.
Pat dni obycajnej skolky o 8.30 rano do 13.00 poobede, s tym, ze jedlo si nosi sam nas stoji v rozpati 800.- - 1350.- USD mesacne.
Predlzene dni, cize do 4.30 stoja na pat dni 1250 - 1500.- USD mesacne.
Jasle zacinaju na 1250.- USD a vyssie, mesacne.
Nemame matersku, detske pridavky , jednorazovy ani iny prispevok na deti.
Pri coskoro troch detoch sa mi neoplati ist do prace, lebo jednoducho pri troch detoch by som vsetko dala na skolku, jasle, plus by som musela doplacat.
Nehovoriac o to, ze by som este musela platit dalsiu osobu, co by mi deti zo skolky vybrala a bola s nimi do vecera kym ja pridem z prace. emoticon
31. dec 2010 o 21:46  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sabiatko (30 r.)
8
Registrovala sa 31. mája 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1492 príspevkov. Má 9 priateľov. Bratislava, Karlova Ves.
  • Syn Betar
  • Syn Huncut
 emoticon haha, ze na riad, to je jake dobre emoticon to ho na konci roka deti fasuju? alebo pouzivaju papierove taniere? podla mna by si mali uctovat aj za okusovanie priboru emoticon
18. okt 2010 o 19:36  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vroni
5
Registrovala sa 7. mája 2007 na modrykonik.sk. Pridala 2487 príspevkov a 3 albumy. Má 1 priateľa. Viedeň, Rakúsko.
 Nuz, tu su skolky zadarmo. Plati sa len stravne (ak maju rodicia prijem nad cca 1500 euro) a pripadne priplatok za sukromnu skolku.
A ze stat nema dovod financovat skolky? Veruze ma a nie jeden. Deti su buducnostou tohto (kazdeho) statu a buduce financne zdroje. Aj ked akceptujem ignoraciu buducnosti politikmi (pomerne beznu v kazdom state), musim si uvedomit fakt, ze kym je dieta v skolke, ma matka moznost byt v praci a aktivne pcha svoje dane a odvody do pazeraka statu, ktory "nema dovod" financovat skolky.... Skor povazujem za vyhadzovanie penazi platenie rodinnych pridavkov, ale rozhodne nie skolky.
9. nov 2010 o 21:21  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janka2110
46
Registrovala sa 30. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 2119 príspevkov. Má 29 priateľov.
 My sme v Taliansku a mesacne
platime 150euro za skolku+ 60 euro
za hodiny telesnej vychovy.
Byva jeden krat tyzdenne emoticon
Co sa mi nepaci je,ze (neviem ako to funguje teraz,ale ked som byvala este na Sk to bolo
tak,ze ked dieta bolo chore sa vratili peniaze za obedy.Tak tu to neexistuje!Proste je suma,ktora sa plati a hotovo.
Ale skolka je pekna a aj ucitelky su super emoticon
31. dec 2010 o 22:54  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
merikac
26
Registrovala sa 9. mája 2010 na modrykonik.sk. Pridala 9404 príspevkov a 1 album. Má 84 priateľov. Okres Partizánske.
 poplatok za skolku, ci skolu?? pretoze v skole sme ziadne mesacne skolne nikdy neplatili, len za stravu, ZRPS rocny prispevok a potom ine sumy na vylety a podobne,,,,, emoticon
7. nov 2011 o 16:49  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anjelicek26
2202
Registrovala sa 4. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 20914 príspevkov. Má 268 priateľov. Nemecko.
 350-390€ plus strava a ano je to zahranicie - maly pojde v nemecku do skolky, ale aj tak to % z platu robi viac, ako nejakych 10-40€ na slovensku... nikde sa neplati tak malo. Preco by sa za skolku nemalo platit? Ved tam strazia, s casti vychovavaju vase deti. Nechapem.
11. máj 2012 o 00:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
47
Registrovala sa 22. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 20511 príspevkov a 3 albumy. Má 16 priateľov. Chatou , paris, Francúzsko.
 @ junovka ahoj verim ze s ati toci hlava!!!!! na slovenske pomery je to dost!!
teraz poznamka ku zienkam styl ze co chcete stat nebude sa za vas starat.... ja len dodam mile damy ist ku kadernicke nie j povinne ako viem na slovensku ani mat auto a nechat si ho opravit !!!!!nikto vas nenuti mat tieto veci ani sluzby!!!!!

ale dat dieta do skoly je povinne a tym padom aj popaltky zatazujuu rodinny rozpocet///

teraz kedze tu ictam niektore baby v zahranici tak pridam aj moju skusenost len ako info zijem v parizi..... a tu skolka a skola je zadarmo!!!!!!!!!!!!!!!!! plati sa len za obedy a to zase je vypocitane s vasho platu cim menej zarabate tym menej platite:: vseobecan suma priemerna je 2;60€ za obed!!! tu..... teraz moje deti chodia do sukromnej katolickej skoly platim kedze je to moja volba platim 160 € za trimester!!!!!!! co nie je vela/// co sa tyka vyletov a pomociek su zaratane uz v cene co platim nikto nikdy nepyta nic.. len na oplatku z casu na cas my rodicia prispeivame nasim volnym casom a bud malujeme triedu ale pomahame inak....

takze to bola len moja poznamka .. na margo ku teme....
11. sep 2012 o 19:26  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dadis
2
Registrovala sa 26. novembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1273 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
  u nas nie, my ame len stravne, skolne a ZRPS 50€, ale ja by som nesuhlasila, aby "skulturnovali" triedu vonnymi svieckami a podobnymi debilinami (je to pre dti nebezpecne - riziko popalenia a okrem toho rakovinotvorne)...radsej nech poriadne vyvetraju a smrad tam mat nebudu... emoticon ze kultura
18. okt 2010 o 13:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lenka3007
143
Registrovala sa 12. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3999 príspevkov. Má 85 priateľov. Okruh 20 km od Zobora :-D , okres Nitra.
 Baby ja vám neviem, my žijeme v norsku, ale ked chodil Jurko na slovensku do školky, tiež som nadávala, že ťahajú dosť peňazí, ale tá školka bola veľká, krásne zariadená, farebná, svetlá, všade koberčeky a plno hračiek... tu platím 350 € a trieda má len plavajúcu studenú podlahu, je malá a nie su tam skoro žiadne hračky, nie je to tam vôbec farebné,nevaria im tam, majú len suchú stravu celý deň, a najlepšie na tom je že tu sumu musíš platiť 11 mesiacov, či dieťa bolo v školke, alebo nie, aj za stravu, čiže ked nepojde mesiac do školky, tak musím aj tak zaplatiť plnú sumu... Tu v okolí (do 50 km od nás) sú asi len 4 škôlky a sú podobné, takže žiadne iné východisko nemáme...
14. dec 2010 o 19:21  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvetinka211
4
Registrovala sa 30. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1558 príspevkov a 1 album. Má 3 priateľov.
 @mamavera pretoze si v tomto state platime dane a odvody, kazdy mesiac tomuto statu posleme na ucet stovky eur tak aspon mozme ocakavat ze z nas nikto nebude robit debilov a tahat peniaze na vonne sviecky (?!?!?). Tak nech sa na urovni statu/mesta/mestkej casti stanovi poplatok, ktorym budu rodicia spolufinancovat chod skolky (za statnu skolu neviem preco by sa malo platit, kedze je povinna) a nech je to transparentne. A nechapem ten chory napad "skulturnovat" triedu vonnymi svieckami ... uz len tarotove karty a brusne tance k tomu chybaju ... ach jaj, do takych zariadeni mam dat o par rokov moje deti ??? emoticon
10. máj 2012 o 23:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janka5861
Jamat
Janka a Matúško PRO

Internetové obchody - Okres Topoľčany
PRO Shop: 109 inzerátov
66
 Tak u nas je to takto :
- mesacne skolne je 11 €
- strava na den 1,06 € /tusim/
- rodicovsky prispevok na cely rok je 20 €/
-skol.potreby/ ceruzky, pastelky.../ 3,50 €
a doniesli sme balik servitkov,balik wc papiera,1 mydlo na ruky
18. okt 2010 o 13:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
juliagregor
28
Registrovala sa 27. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 17786 príspevkov. Má 36 priateľov.
 školné 12 Eur na mesiac
strava 1,06 na deň
ZRPŠ 4 Eurá na mesiac
besiadka pod stromček...individuálne
a každý pondelok...papierové vreckovky....
starší chodí rok a viac nepýtali...
18. okt 2010 o 13:31  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lula26
Registrovala sa 27. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 263 príspevkov.
 U nás:
10€ mesačne- rod. príspevok
1,09 - strava
5€ - ročne ZRPŠ
18. okt 2010 o 19:18  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
benne
308
Registrovala sa 20. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 6296 príspevkov, 1 album a 1 článok. Má 30 priateľov. Povodne Kezmarok, Veľká Británia.
 u nás ročné školné 20,-
mesačný poplatok 8,-/9,-/10,- (malá/stredná/predškolská), predškoláci platia aj niečo naviac jednorázovo na špec.zošity
strava 1,- (ale asi pôjde hore na 1.06,-)
- je to ale cirkevná škôlka (na rodičku nám hovorili, že sme v meste najlacnejší, ale riaditeľ nezabudol dodať, že poplatok môže byť u štátnych zariadení do výšky 15% živ.minima a v cirk. len do výšky 7,5%živ.min. - dúfam, že si to pamätám správne)
18. okt 2010 o 19:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katusradus (34 r.)
5
Registrovala sa 22. septembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 293 príspevkov, 3 albumy a 54 inzerátov. Má 5 priateľov. Okres Levice.
  • David3 roky
  • Radka7 rokov
  školné- mesačne 7eur, ZRPŠ-ročne 20eur a triedny fond (Mikuláš,MDD...) ročne10eur,obedy- mesačne22eur a okrem toho ovocie a džúsy
18. okt 2010 o 19:42  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v máji 2010  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
betkavlcekova (34 r.)
Registrovala sa 7. júna 2007 na modrykonik.sk. Pridala 99 príspevkov, 1 album a 23 inzerátov. Petrzalka, okres Bratislava.
  • marek8 rokov
 takze my mame mesacny poplatok 5€ ako predskolaci, stravu okolo 20€ na mesiac tusim 1.04 na den, zrpš 55€ na rok, mame v skolke bazen a saunu to je dalsich 55€ na rok a kazde tri mesiace4 toaletaky, 2 baliky vreckoviek a 1 tekute mydlo na ruky
18. okt 2010 o 19:46  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
titkovamiriam (42 r.)
97
Registrovala sa 22. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 20396 príspevkov a 6 albumov. Má 51 priateľov. Ivanka pri dunaji, okres Bratislava.
  • marek7 rokov
  • michal19 rokov
  • milan23 rokov
 12,50 eur mesacne skolne obci
50 eur zrps skolke rocne
1,06 celodenna strava
ostatne uz neplatime,no napriklad pestovatelia nosia skolke ovocie zeleninu takze deti jej maju dostatok cely den
uradnici rozne papiere a pomocky
ja obcas prinesiem kancelarsky papier,niake farby na natieranie preliezok,laviciek-obcas nieco upeciem ked maju napr,den matiek,otcov,vianoce,den ucty k starsim,tekvicovy vecer a pod-ja som so skolkou maximalne spokojna emoticon emoticon emoticon
18. okt 2010 o 20:51  •  3 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
renab
3
Registrovala sa 18. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1919 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Martin.
 Naši predškoláci platili minulý rok len 10 eur ZRPŠ + strava cca 24 eur/mesiac.
18. okt 2010 o 21:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stastenanestastna
Registrovala sa 5. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 21 príspevkov a 1 album.
  • Karolínka4 roky
  • Svetlanka8 rokov
 emoticon to je normalne, ze si uctuju aj riady....ved ich tam tak dobre krmia, ze aj taniere im okusujú emoticon
my platime mesacne 10€ rodic.
1,16 je strava
10€ milodar rodicov na MDD, Mikulas, atd
10€ ZRPS
2,50€ za zosity
8,50 na zosit angliny + za kazdu hodiny AJ 1€ - raz do tyzdna, teda 4€ mesačne
a za kazde vystupenie - asi tak kazdy mesiac - 1 az 2,5 na predstavenie..
tiez sme museli na zaciatku doniest cely balik vreckoviek, sest toaletakov, balik servitiek, mydlo, hreben, pastu.
A to sme z poondiateho lucenca, takze som si myslela ze vo vacsich mestach je to este viac... emoticon
18. okt 2010 o 21:31  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
peony
37
Registrovala sa 25. marca 2009 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 2777 príspevkov a 52 inzerátov. Má 65 priateľov. Okres Bratislava.
 skolne 116,- eur mesacne,obedy 20,- eur mesacne a to je vsetko,skolske potreby,knihy,zosity dostavaju zo skoly,takze dalsie vydaje nemam
moje deti chodia na sukromnu skolu,ale ako to tu citam,tak velky rozdiel od inych skol to nie je emoticon
18. okt 2010 o 22:03  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
angua27
6
Registrovala sa 13. februára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 4843 príspevkov. Má 3 priateľov. Bratislava, okres Bratislava.
 ahojte,
teda, prekvapujú ma tu niektoré sumy, ktoré píšete. alebo teda veci, na čo všetko prispievate.
u nás:
11Eur mesčné školné
1,26 Eur strava na deň
20,- Eur ročné ZRPŠ
na začiatku roka sme priniesli 8 kotúčikov WC papiera, dve balenia vyťahovacích hygienických vreckoviek a dve detské mydlá. toto je cca. na pol roka, keď sa budú tieto potreby mínať, učiteľky nám poviedia. a ešte som platila 1,30 Eur na pracovný zošit, ktorý sme si na rodičku ako rodičia odsúhlasili.
malý chodí do škôlky iba krátko, ale mali sme už rodičko, kde nám riaditeľka hovorila, s čoho sa aké veci financujú. škôlka má jedného dlhodobého sponzora, ktorý doteraz financoval ihrisko na dvore a tento rok sa majú v lete vymeniť komplet sociálne zariadenia s jeho darov. škôlka veľa získáva z 2% z daní a ovocie, zeleninu a ovocné a zeleninové šťavy dostávajú od veľkopestovateľa s blízkej obce.
a škôlka má aj dlhodobý zber tetrapakových krabíc, s ktorých majú tiež pár peniažkov. emoticon
19. okt 2010 o 13:20  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janka76
Registrovala sa 19. mája 2007 na modrykonik.sk. Pridala 7449 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Dcérka LU
 u nas
12,69 eur skolne/mesiac
1,26 eur stravne na den
10,- eur/mesacne zrps, plati sa polrocne vopred, rocne t.j. 120eur rocne
1,31 eur poistenie dietata
20,- eur anglictina polrocne
2,80 eur skolsky casopis
hygienicke potreby sme priniesli toal.papier balik, hygien.vreckovky 10ks, tekute mydlo 1ks na pol roka
lyziarsky, plavecky, casopisy, pracovne zosity podla toho ako kto chce
19. okt 2010 o 13:37  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvojtanikova
3
Registrovala sa 20. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1618 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Košice.
 u nas sa plati 9,96 E skolne/mesiac, 7 E ZRPS/mesiac, strava neviem presne ale ked chodi cely mesiac je to okolo 23 E. Kupovali sme hygienicke potreby (papier, vreckovky, mydlo) a skolske pomocky (farbicky, plastelina, farebne papiere, lepidlo, noznicky a neviem co este), pracovny zosit a poistenie. Okrem toho nic. ked je divadielko alebo fotenie tak sa tiez este plati. ovocie dostavaju a aj nosime z domu ale to nie je povinne len kto chce.
@renab ano predskolaci platia menej, to su ti co uz idu dalsi rok do skoly a teda je skolka pre nich akokeby "povinna" tak im to dotuje stat.
19. okt 2010 o 13:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gabika11
Registrovala sa 6. januára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 4074 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Košice.
  • Davidko *10.11.09. 15:50*4 roky
  • Karolinka *26.08.2007*6 rokov
 ahojcek, my sme zacali chodit do skolky tento rok a platime rodicko a zrps spolu 15 eur, strava 1,06 eur na den, 2x rocne po 10 eur na nejake podujatia ako divadielko a tak. Ja by som prijala, aj keby pytali viac, lebo skolka potrebuje nutne vymenit okna, dat zateplit, a nemaju peniaze, zriadovatel je myslim mesto, tak kazdy tma tlaci svojich dodavatelov stravy a tak....
19. okt 2010 o 13:54  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hanka274 (30 r.)
4
Registrovala sa 7. novembra 2006 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 2899 príspevkov. Má 3 priateľov. Este chvilku Ruzinov, okres Bratislava.
  • Simonka4 roky
  • Hanka7 rokov
 @peony otazka sa tyka skolok, nie skol... ako si potom vydedukovala ze 116eur rocne je velmi podobne ako za skolku mesacne x 12 ??? emoticon emoticon emoticon

my 12,68/mesacne za skolku
1,26/den strava
+ asi 1x za stvrtoka balenie servitok a hyg.vreckoviek
a fond je tusim 6eur/mesacne

+ kruzky individualne
19. okt 2010 o 14:05  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzanada (41 r.)
12
Registrovala sa 2. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 283 príspevkov a 4 články. Má 9 priateľov. Mojšova Lúčka, okres Žilina.
  • Matej7 rokov
  • Silvia19 rokov
 Môj malý chodí do špeciálnej škôlky a my platíme 26,8€ mesačne a strava 1,06€ na deň, ale je v tom len obed. Desiaty a olovranty + pitie mu balím do ruksačiku. Ešte som na začiatku roka doniesla, papierové vreckovky, vlhčené utierky a čaj. Príspevok na školu ešte nepýtali a ani neviem ako to bude pri nejakých podujatiach. Nuž človek je rád, že je vôbec rád.
19. okt 2010 o 15:36  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
memory
1
Registrovala sa 14. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1526 príspevkov a 17 inzerátov. Má 3 priateľov. Okres Hlohovec.
 ahoj tak my platíme 4 eurá školné mesačne,strava je 1 euro na den
a ZRPS je 20 eur ročne a to sme sa dohodli na rodičovskom na tejto sume
tiež davame toaletny,aj papierove vreckovky a mydlo
a zeleninu ,ovocie môžeme doniest zo záhrad
19. okt 2010 o 17:22  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mamkaivka
6
Registrovala sa 20. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 135 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Sabinov.
 prípravka:
10 eura zrpš
10 eura polročne fond
2 eura zošity
1 euro zubná kefka
5 eura polročne druhy fond
mala trieda:
7eurá školne mesačne
1euro zošit
10 eura fond polročne
5 eura fond ročne

+ čaj, toaletný papier 4x, sirup, citronka, hygienické vreckovky, servítky, cukor,
25. okt 2010 o 23:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rebeka1977
4
Registrovala sa 22. februára 2006 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 219 príspevkov a 6 inzerátov. Má 5 priateľov. Okres Považská Bystrica.
  • Eluška4 roky
  • Emka6 rokov
 ahojte my platíme 5 eurá školné mesačne,strava je 1 euro na den
a ZRPS je 10 eur ročne - davame toaletny,aj papierove vreckovky, tekute mydlo, zubnu pastu, kefku, vlastny uteracik a perieme si kazdy periny a plachtu 1x mesacne - a zeleninu ,ovocie môžeme tiez doniest zo záhrad, pripadne nejaky ten domaci kolacik ked je daka oslava, alebo kto chce len tak
3. nov 2010 o 19:50  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tyty64
Registrovala sa 20. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 7 príspevkov a 28 inzerátov.
 Ahoj. Tak ja som ucitelka v MS a u nas sa u predskolakov vybralo na zaciatku roka 3,50 za zosity a 5 eur na fond. A este asi v priebehu roka dva - tri krat na nejake to divadielkoemoticon + kazdy predskolak priniesol na zaciatku roka dve zubne pasty a pre seba kefku a poharik(a kto spinka pyzamko). A male deti tie platia este 4 E. mesacne a strava (desiata,obed,olovrant) vychadza na 1,2 denne. Ako pozeram asi by sme si kludne mohli pytat viac pretoze nam zriadovatel nechce dat ziadne peniaze a nabytok a hracky su uz v hroznom stave, na cely rok 200 vykresov :( ale nechceme pytat od rodicov
5. nov 2010 o 20:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
strociatka
8
Registrovala sa 21. februára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1534 príspevkov. Má 6 priateľov.
 my platime takto:
skolkovne: 12,69 e
stravne: 1,19 e
ZRMSO na rok je: 80 e
a treba obcas priniest vlhcene utierky a tiez papierove obrusky. Zatial od nas nikto viac nic nechcel, tak este neviem posudit... ale detom pribudla na ihrisku nova atrakcia - taka husenkova preliezka.
6. nov 2010 o 12:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kukulka21
Registrovala sa 28. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 94 príspevkov a 41 inzerátov. Má 1 priateľa.
 my platime takoto:
skolkovne 12,69€
stravne 1,26€
rod.združ.platime pol rocne 25€
kazdy pol rok donesieme cely karton pap.vreckoviek...a tiez detickam pribudol na ihrisku kolotoc.....
a este sme platili za fotky co sa deti fotili ale to urcite v kazdej skolke...a to iba ti rodicia ktori suhlasia aby fotili ich deti..
6. nov 2010 o 13:57  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lukinkowa
178
Registrovala sa 3. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 389 príspevkov a 8 inzerátov. Má 24 priateľov.
 U nás..mesačný príspevok na škôlku: 8 €.
Strava, ak chodí každý deň v mesiaci na celý deň: Asi 22 € zaokrúhlene.
ZRPŠ: 10 €.
Na pomôcky na celý rok: 20 €.
Plus rodičia nosia mesačne do škôlky ovocie, čajík, prípadne piškotky a prispieva sa na rôzne akcie, kultúrny program a sviatky v škôlke. Na meniny a narodeniny dieťaťa môžme nosiť len cereálne tyčinky.
Na začiatku polroku sa donesie 10 balíčkov vreckoviek, 4 toaletné papiere, mydlo.
6. nov 2010 o 19:35  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mimkao
172
Registrovala sa 6. marca 2007 na modrykonik.sk. Pridala 2868 príspevkov. Má 59 priateľov.
 - obedy max 17€ / mesiac
- družina 5€ / mesiac
- triedny fond 5€/ polrok
- príspevok na školu 12€/ rok
- Galanta dopravné ihrisko 9 €
- knihy na Angličtinu 15€
- zájazd do Bratislavy /divadla) 15€
-poistky a neajké veci do triedy, o ktorých doteraz neviem, že načo to vlastne bolo 7€

CElkovo som to minule rátala tak od 2.septembra do 19. októbra som zaplatila 96,17 €. To v tom nie su zarátané školské pomôcky( perá, farbičky, žošity, atď)
6. nov 2010 o 22:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mirko
4
Registrovala sa 10. júla 2005 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 347 príspevkov, 3 albumy a 10 inzerátov. Má 19 priateľov. Turčianska Štiavnička, okres Martin.
 my skolku platime kazdy mesiac 8,30 euro + 4eury prispevok=12,30euro
obedy podla toho ci chodi cely mesiac- to je 20euro +1euro prispevok
na zaciatku roka este 5 euro prispevok
tanecna 1euro
plavecky, lyziarsky-to este neviem kolko a ci vobec bude.....
toaletny, vreckovky....-vsetko je platene z tych prispevkov
11. nov 2010 o 12:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
romanelka2 (26 r.)
3
Registrovala sa 28. decembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 189 príspevkov a 1 článok. Má 8 priateľov. Bratislava, okres Bratislava.
 ja platim 21 skolne 15,stravne a 70 dar ten sa dava raz rocne takze mesacne ma vyde okolo 37eur
14. dec 2010 o 10:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
voskovka
164
Registrovala sa 28. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 5529 príspevkov, 2 albumy a 19 inzerátov. Má 54 priateľov. Čadca, okres Čadca.
 som prekvapena že platite tolke peniaze za školku.... emoticon emoticon že tajne fondy a zrpš... emoticon emoticon emoticon
ja platim mesačne 10eur poplatok a strava čo vychadza nejakych 21eur...plus minus ešte raz nechodil plny mesiac...tak sa mi to odpočita....
samozrejme že mikulaša som platila-5eur a MDD budeme platiť....to pochybujem že by niekto sponzoroval. emoticon
čo sa tyka divadla-nemaju ho každy den za prve a jedno euro je smiešna suma....ved ked budu chodiť do školy-to budu ine poplatky.....
@romanelka2 že 70eur dar????preboha ta školka ma zlate steny ?-ked je v školke 200deti-kurna to je dobry kšeft.... emoticon emoticon
a dalšia vec-pastelky,toaletny,vreckovky,ovocie a mineralky-to nikdy odo mna nepytali.....ja fakt ziram čo to preboha od vas chcu....mam dost teda....
14. dec 2010 o 10:26  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivett1
56
Registrovala sa 8. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3367 príspevkov a 72 inzerátov. Má 6 priateľov. Bratislava II, okres Bratislava.
  ahoj...tak my platíme
- mesačne 12,- eur -školné
- 1,06 eur stravné na deň (má sa zvýšiť)
- ročne 48,- eur ZRPŠ
- ročne 45,-eur triedny fond- (odsúhlasili rodičia v triede)
Z tr. fondu sa už minuli peniažky na koberec do šatne, pracovné zošity, 2xdivadlo, vianočné darčeky...
Iné poplatky od nás už nepožadujú emoticon...

14. dec 2010 o 15:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
radomira1
2
Registrovala sa 15. decembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky. Má 1 priateľa. Okres Prešov.
 Ahojte,mi v PO platíme:
školné 11,60e;
stravné 20e-zatiaľ
,ZRPŠ -15e rok;
darovací(povinný)-20 -1/2 rok;
na divadielka-5e
To nepočítam poplatky za krúžky,je pravda,že do škôlky okrem prezuviek,pižamka,kefky a pasty nenosíme nič.No ked vám chodia 2 deti je toho dosť
15. dec 2010 o 10:44  •  čaká bábätko, termín má v auguste 2013  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kubankakubanka
11
Registrovala sa 31. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 139 príspevkov a 3 inzeráty. Má 9 priateľov. Okres Žilina.
 Ahoj ,
mi v Divine máme pre predškolské deti 4€ mesačne za školku+ strava 1,20€ na deň
a deti ktoré nie sú v predškolskej tak 10€+strava 1,20€+ každý štvrťrok,čaj papier,vreckovky,a mydielko.
to smi zdalo veľa ale keď tak sledujem máme asi najmenej.z vás..
a ešte všetky besiedky a divadla sa hradia s poplatkov,,myslím že záleží aj na tom aký managment má každá škôlka.
akurat v stredu máme zaužívaný ovocný deň vtedy musia deti doniesť ov ocie a počas celého dňa ho jedia,,
17. dec 2010 o 20:08  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
monica25
6
Registrovala sa 6. marca 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1329 príspevkov a 43 inzerátov. Má 4 priateľov.
 ahojte
skolne mesacne-10 eur
strava -okolo 20 eur na mesiac (1 euro na 1 den )
zrps-5eur
tried.fond 10 eur na polroka takze 20 na rok
a hyg.potreby na rok-5 eur
to je vsetko emoticon
17. dec 2010 o 22:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nadhera
10
Registrovala sa 23. júla 2006 na modrykonik.sk. Pridala 3925 príspevkov, 6 albumov a 41 inzerátov. Má 9 priateľov. Ďaleký východ, Slovensko.
  • Syn myšiačik
  • Syn myšiak
 ahoj, nase platby :
8,30 € mestu / na mesiac /
1€ strava na den /desiata + obed + olovrant /

10€ na zaciatku skolskeho roka pre triedu
10€ na zaciatku skolskeho roka pre skolu / ak su surodenci,plati len jeden/

ano, je to lacne, ale pri nasich platoch a nezamestnanosti na vychode je aj to pre niektorych vela emoticon

na zaciatku skolskeho roka nosime toalpapier,vreckovky,kefka,pasta,farbicky,vykresy,farebpapier,noznice.

asi 3x do roka po 1€ za divadlo.

22. dec 2010 o 14:28  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
masinka
37
Registrovala sa 28. júla 2006 na modrykonik.sk. Pridala 1773 príspevkov, 1 album a 421 inzerátov. Má 16 priateľov. Bratislava, okres Bratislava.
 školkovne 12,69 mesačne
strava 1,26 / den
ZRPŠ 30 EUR / polrok
balik vreckoviek, 4x WC papier, tekute mydlo - kazdy polrok
kazdu chvilu fotenie za 8 EUR....
stale pytali plasteliny, hracky, latky na divadielka....
24. dec 2010 o 01:31  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
biba12
Registrovala sa 24. februára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1709 príspevkov a 5 inzerátov. Má 9 priateľov. Petržalka, okres Bratislava.
  • Šimonko3 roky
  • Andrejko6 rokov
 My platine 12,69 plus strava 1,13 na den myslim. 5 eur mesacne triedny fond. A potom sme sa skladali na zaciatku roka po 53 eur na novy nabytok do skolky, na to aby im kupili rovanke perinky/moj syn tam nespava/.... Balicek vreckoviek, toaletak a tekute mydlo sme museli priniest na zaciatku roka.
31. dec 2010 o 17:11  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kaara1980
5
Registrovala sa 10. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2891 príspevkov. Má 26 priateľov. Okres Bratislava.
 my dávame mesačne 12,67.-,školné,+okolo 13.-jedálen-záleží od dlžky mesiaca a raz ročne skladáme príspevok 50.-,z ktorého sa hradia počas školského roka výlety,pomocky,mikulášske balíčky atd.A keď ostanú peniaze,tak riaditeľka kupuje vybavenie tried.A aj my nosíme 2x do roka toal.papier,liter tekutého mydla a pap.vreckovky.Keď je dieťa choré,tak peniaze na počet dní čo sa dieta nestravovalo v školke,odrátaju od daľšieho mesiaca.
31. dec 2010 o 17:31  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maminamartina
Registrovala sa 3. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 4 príspevky.
 My sme v USA a ja udavam tieto sadzby len na porovnanie.
Nas syncek ma 28 mesiacov a mesacne platime 1,180 dolarov (alexandria, virginia), cim bude starsi, tym sa bude mesacna sadzba znizovat. Ma v tom zahrnute vsetky aktivity, vratane vytvarnych, hudobnych, pohybovych, atd. Ma v tom ranajky, desiatu, obed a olovrant, my mu este nosime 'nase' jedlo, kedze on strasne zboznuje ovocie a syry a chce ich kazdy den. Este mu nosime aj lahku varenu veceru, ktoru spapa okolo 17:00 a potom este spapa nieco lahke doma. Nemaju problem ho tam pokrmit aj z nasho jedla. cenvoo je to palka a plati sa, ci chodi alebo je chory, aj ked je chory strasne ojedinele, cca raz do roka. V inych mestach a skolkach su ceny urcite ine.
3. jan 2011 o 19:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maryx
1
Registrovala sa 27. januára 2005 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 478 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Banská Bystrica.
 takže my platíme:
mesačne za škôlku 45 €
stravné cca 20 €
ZRPŠ 11 €
divadlo, MDD, Mikuláš od 1 € - 5 €

na začiatku sme museli doniesť vrecko papierových vreckoviek a okrem toho zubnú kefku s pastou.
3. jan 2011 o 19:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
eli74
Registrovala sa 13. mája 2008 na modrykonik.sk. Pridala 76 príspevkov.
 Dostávate o všetkých príspevkoch aj príjmový doklad?
Máte možnosť sledovať na čo sa peniaze míňajú?
7. nov 2011 o 15:08  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lucosko
2
Registrovala sa 1. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 158 príspevkov. Chorvatsky Grob, okres Bratislava.
  • Syn má 4 roky
  • Syn má 6 rokov
 podla noveho zakonu vraj mozu obce urcit vysku poplatku, nasa obec urcila od 9/2012 poplatok na mesiac 110Euro + strava, co vychadza okolo 140-150Euro. Mate podobnu skusenost aj u vas? dakujem.
10. máj 2012 o 23:33  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
evickapooh
17
Registrovala sa 13. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 727 príspevkov, 4 albumy a 64 inzerátov. Má 8 priateľov. Okres Nové Zámky.
 ja mam prvacku. u nas je to lacne 3,32 /mesiac skolne obed 1 euro/den,ine vydavky nie su....2 krat boli v divadle takze 2 krat 2 euro,nestazujem sa..asi zvysok hradi obec-resp obecny urad...
11. máj 2012 o 01:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cmulinko
25
Registrovala sa 24. septembra 2005 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 3099 príspevkov. Ennis, Írsko.
 Irsko:skolka 300 mesacne za 3,5 hodin 5 dni v tyzdni bez stravy....od septembra skola,ale zatial mam len zoznam knih,ktore musim kupit...cca 75 eur ma to bude stat....1 skolska uniforma cca 30-40 eur...a to urcite nebude stacit na cely tyzden....a este budem musiet platit 25 eur na skolsky rok za ucebny text-material,ktory skola kopiruje pre deti....ostatne veci mi zatial nie su zname.
11. máj 2012 o 02:14  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivkapon
Registrovala sa 7. júna 2011 na modrykonik.sk. Pridala 225 príspevkov. Prešov, okres Prešov.
  • Tomáško9 rokov
  • Tamarka12 rokov
 Ahojte. V minulom školskom roku 2010/2011 som platila za materskú súkromnú školu 200,- Eur/dieťa, v čom bola zahrnutá strava aj krúžky. Nič netrebalo dokupovať, nosiť. Ani hygienické potreby. Teraz platím v štátnej škole stravu 1,07 Eur/deň/dieťa, + triedny fond, ZRPŠ, Mikuláš, divadielko, kino, školu v prírode a samozrejme všetky pomôcky a hygienické potreby zakúpiť za svoje a doniesť. Aj materiál na krúžky. emoticon A triedy otrasné - nevymaľované. Nemajú si ani kam uterák zavesiť (ešteže teraz im ani voda v triede netečie), staré lavice, nulová výzdoba. Ale je to blízko nášho bydliska, učitelia ok, kopec krúžkov. emoticon
11. máj 2012 o 10:22  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katka1981
16
Registrovala sa 17. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 11605 príspevkov a 37 inzerátov. Má 31 priateľov.
 vzdy menej ako sukromna skolka 460 Eur emoticon
11. máj 2012 o 10:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
luciasveckova
8
Registrovala sa 27. septembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 88 príspevkov. Má 15 priateľov. Okres Košice-okolie.
 my tiezt platime iba za stravu,skolne 8eur a zrps 10 eur
11. máj 2012 o 10:47  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stanislavao
57
Registrovala sa 27. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3125 príspevkov, 1 album a 44 inzerátov. Má 8 priateľov.
 co je v skole polozka mesacne skolne? sukromna skola to asi nebude, lebo to by bolo malo, cca 10e a to statnej platite?
my platime druzinu 7e za mesiac.
stravu cca 20e za mesiac
15e bol nejaky prispevok na ksolu
5e triedny fond
akcie, divadla, vystupenia, fotenia - to platime vzdy, ked sa nieco deje, tak cca 1e na mesiac +-
11. máj 2012 o 10:54  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
barcelona94901
444
Registrovala sa 11. júna 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1640 príspevkov a 3 albumy. Má 70 priateľov. Horná, dolná ,šikmá,rovná , okres Nitra.
 Briketa,ale v usa asi nezarábaš 400dolárov,..to k tomu porovnaniu,aby bolo objektívne emoticon plat,náklady,benzín atd atd hodiť sem kde sa koľko platí a koľko stoja kružky v akej krajine ...je scestné emoticon
11. sep 2012 o 19:14  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lenka_b
16
Registrovala sa 24. marca 2009 na modrykonik.sk. Pridala 395 príspevkov a 1 album. Má 20 priateľov. Dublin, Írsko.
 Ja byvam v Dubline a na 5 dni stoji skolka 950 eur na mesiac. Moja mala chodi 3 dni do tyzdna na cely den a stoji to 660eur na mesiac. Je to nesmierne drahe. Niekto na minimalnej mzde by si to dovolit vobec nemohol. Aj pre nas je to poriadny zabijak, ale musim to platit, nech chodi medzi deti a je naucena na ten solny rezim. Na Slovensku je to super, materka 3 roky, skolky zdarma. Ano tie poplatky su, ale to su smiesne sumy. Teda aspon pre mna, keby ze robim na Slovensku a zarabam na vychode nejakych 300 eur v cistom na mesiac, tak by bol moj postoj k danej veci uplne iny... Deti su v dnesnej dobe luxus.... emoticon
11. sep 2012 o 19:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
smejkaa
1
Registrovala sa 29. mája 2006 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 585 príspevkov.
 @erikasadek Na SVK je povinna iba pripravka, to je rok pred skolou. Vtedy je tiez skolka zadarmo, neplati sa. A strava aj na SVK je rovnako. Kto nezaraba (nerobi) neplati nic, deti maju obedy dokonca zadarmo. A ostatni platime.
11. sep 2012 o 19:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
trnka77
37
Registrovala sa 27. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 626 príspevkov, 3 albumy a 164 inzerátov. Má 11 priateľov. Okres Košice.
 7€/mesiac- škôlke ZRŠ-v tom sú hyg.potreby,poistenie,papier,farbičky.........
15€ mesiac mestu
okolo 25€ stravné/mesiac
14. sep 2012 o 14:03  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
srr (28 r.)
2
Registrovala sa 22. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 16 príspevkov a 1 album. Má 1 priateľa. Kežmarok, okres Kežmarok.
  • Vaneska4 roky
 Ahoj.My platime kazdy msiac skolne 13 eur, stravne nejakych 24 eur a na zaciatku roka sme davali 7 eur na kancelarske pomocky pre deti a 22 eur na cely rok v tej cene su divadielka vylety a mikulas takze si myslim ze sme na tom este celkom dobre...A k tej kuchyni ja varim v skolke a predsa deti platia reziu to je v cene obedu pokial viem...
19. okt 2013 o 23:53  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to