Ako dlho využilo vaše dieťa aktovku?

ikula2
2. mar 2016

Ahojte mamičky, zvažujem kúpiť do prvej triedy aktovku a nie batoh. Nikde som sa však nedočítala, ako dlho využili vaše deti aktovky. Syn je maličký a rozmýšľam nad aktovkou z topgalu, je drahá a nechcem aby ju mal na jeden či dva roky.. Ale pri jeho veľkosti, máme 15kg, sa obávam zasa kúpiť batoh. Ďakujem za vaše skúsenosti.

tyelde
2. mar 2016

ja som svoju nenosila ani pol roka poriadne onoho času 😅 ale existujú batohy, ku ktorým vieš pridať alebo odobrať jeden ten "vak", čiže kým je malý, nosil by jeden a potom keď by bolo treba, by si prizipsovala ďalšie vrecko a išlo by sa ďalej 🙂

pribinak
2. mar 2016

Neter ma batoh, ktory nema ani kilo

kenzom
2. mar 2016

My máme topgal 3rok a určite ho bude mať ešte 2...Môj bol ale väčší a kupili sme pre druhakov/ je to pomerne ťažká taška~ a do druhého ročníka bolo úplne zbytočne delenie~ lebo aj tak hádzal všetko nakopu/ keď mal niečo v inom priecinku tak to jednoducho nenašiel. ....takže ak kupis niečo pre prvákov tak to určite využijete na viac~ tiež je to o tom či ho budeš voziť alebo bude chodiť sám. ..

horana
2. mar 2016

prve 3 roky skoly nosil syn, je to pre chrbat aj lahkost manipulacie s obsahom to najlepsie.
Urcite sa oplati na prve 2-3 roky zainvestovat do kvalitnej skolskej tasky prave pre tuto vekovu kategoriu. Ked je znackova, napr. ten Topgal, vydrzi.
Ked vidim tie chudence deti s vselijak poprehybanymi ruksakmi, casto ani nie na skolsky ucel, sice lahkymi ale nespevnenymi, nechapem dovod. Ved tych sa este nanosia ako starsi...

ikula2
autor
2. mar 2016

@kenzom prosim ta a ma topgal aktovku tu starsiu ediciu, taku celu vypolstrovanu? Staci vam to aj v 3.triede?

kenzom
2. mar 2016

@ikula2 kupovali sme pred 2rokmi~ má 3veľké priecinky a ešte 2mini vpredu~ stačí viac než dosť~ len keby nebol taký bordelar

ikula2
autor
2. mar 2016

@kenzom aha tak vy mate batoh topgal, ved to sa neviem rozhodnut lebo aktovky topgal su novinka a su mensie a pevnejsie aj po stranach, pride mi to praktickejsie, len v 3.roc. uz podla mna mala, tak neviem ci je niekto kto uz ma tu tasku aj v 3. roc. oni ju aj odporucaju do max. 2.roc.

ingrida123
2. mar 2016

My mame topgal od prvej triedy a uz sme tretiaci a urcite aj v stvrtej triede ju bude moj maly mat...mame batoh

ikula2
autor
3. mar 2016

@ingrida123

dakujem

nyusika
3. mar 2016

a aky je rozdiel medzi aktovkou a batohom ?
ved taska ako taska, ci nie ?

kupte to, co si mozete dovolit a to, co sa vam paci.
podla mna jsu to zbytocne caviky. nech je to pekne, lahke, ergonometricke a basta.
ved nekupujete auto, ci nehnutelnost

ikula2
autor
3. mar 2016

@nyusika aktovka je cela pevna vypolstrovana a batoh je ako ruksak iba spodok ma pevny

nyusika
3. mar 2016

@ikula2 aha...tak to mne by ani nenapadlo uvazovat nad batohom.
ved to tasm bude mat bordel, nie ?
normalne kupte klasicku aktovku s priehradkami, pevnu, lahku, reflexne prvky musi mat.
nemusi byt draha, ale dietatko by malo mat prvu skolsku tasku paradnu.
ved to je udalost, ist do skoly 🙂

chodte spolu, vyberte taku, aka sa bude mlademu pacit 🙂

zuzub
3. mar 2016

ja idem synnovi aktovku od Topgalu a dúfam, že aspoň po 3 ročník vydrži 🙂

sojorez
3. mar 2016

Dcera ma tiez topgal,od 1. rocnika,teraz je tretiacka a taska aj po vyprati/ nie jednom/ drzi a aj priestorovo staci... bude ju mat i bud.rok a na druhy stupen novu...tusim topgal tak ma aj delene tasky,ze pre prvy a druhy stupen.. nasa bola ako prvacka krpata,takze sme vybrali najlahsiu a rozmerovo najmensiu a myslim,ze do stvrtaku postaci spokojne

gita17
3. mar 2016

zeny, preco zgrlosite na aktovkach a batohoch, co vy nosite 1 kabelku 4 roky?

zuzana76
3. mar 2016

ja neviem, mne sa tie prvacke aktovky zdaju velmi tazke a velmi velke, syn mal aktovku v prvoma druhom rocniku, teraz je tretiek a na vianoce dostal vak, vystuzeny na chrbatiku, ale vak a to je uplne lahke oproti tym tazkym prvackym taskam

ikula2
autor
3. mar 2016

@zuzana76 vsetky od topgalu su lahucke nie je tam nejaky velky vahovy rozdiel

@zuzub ja tiez zvazujem tu aktovku, ale co tu dievcata pisu, myslim ze udrzba je horsia, lebo sa neda dat do pracky, lebo je taka polstrovana. Pozerala som aj v skole detom tasky a veru aj tie od topgalu vaky pre prvakov, su velmi malo vystuzene spodky, ale ta aktovka je pevnejsia, ale nie tvrda, pozdavala sa mi, len tie novinky maju teraz vysoku cenu keby to mal do 4. r. tak ma to nemrzi, ale aby to bolo na dva roky... hm to je malinko

luciannka83
3. mar 2016

@gita17 lebo nie každý si môže dovoliť kupovať aktovku každý rok?!

marion
3. mar 2016

My mame topgal je druhak kvalita skvela planujem ze vydrzi do 4 triedy . Mame presne tuto. Je celkovo spevnena. Syn je tiez chudy utly a je presne na taketo postavy...

http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas... v pohode..

ikula2
autor
3. mar 2016

@marion dakujem to som myslela, nemate problem, ze by sa mu tam nezmestili veci...

jujka
3. mar 2016

Ja mám 2.ka, kúpila som mu aktovku ergo a ja neviem co ktorú si vybral on, neviem značku ale stala 60e. A začiatkom školského roka už začal, že on tu tašku nechce lebo je už veľký druhák. Tak druhému už nekupim dráhu aj tak ho nevinosi a chodíme autom takže ho chrbát bolieť nebude.

marion
3. mar 2016

@ikula2 nosi jednu tu tvrdu dosku plus peracnik a ma tam priecinok na misku s desiatou a na flasu. Tie dvojkomorove pre prvakov su sirsie a maksie. Tato je cela spevnena. Ja spokojnost. Ja som ju kupila inak v zlave v auguste za 35€. Nafotila som ju. Tato nasa je vypredana. Toto je novy model co som ti dala link hore...

sardinka335
3. mar 2016

Syn ma tašku z topgalu tuto http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas... a je uz 3tiak....vzdy cez letne prazdniny som ju dala do pračky a ,,funguje,,. Dcere som tiez kupila ale tak ma ju 1 rok tak uvidime - ja som spokojna.
Ratam ze do 4 ročnika mu vydrži.

titkovamiriam
3. mar 2016

tiež mám tretiaka a tašku má Mc neill-urcite by vydrzala aj dalsie dva tri roky no do stvrtej triedy už kupime batoh tiež tej značky

ikula2
autor
3. mar 2016

@marion jej dakujem krasne

zuzub
3. mar 2016

@marion presne tu co si dala link ideme kupovat 😉

safranka
3. mar 2016

Obe deti majú TOPGAL. Dcéra 3 roky, syn 2. roky, ľahké, kvalitné, prežijú aj pranie v práčke na 30 stupňov.

janinah
3. mar 2016

Máme Topgal už štvrtý rok,vydržal a to je pri našom kazisvetovi skoro zázrak 😉

janinah
3. mar 2016

Odporúčam tašku vyskúšať na žiačikovi v bežnom obchode a potom tú vybratú kúpiť cez net,ušetríte.

sojorez
4. mar 2016

@gita17 zavisi od toho,co si kto predstavi pod zgrlosenim.. ak sa bavime,ze kupim aktovku,kt.vyhovuje velkostou,vahou a priestorovo a este aj po obcasnom prani sa neznici a vydrzi do 4 rocnika,tak je to dobra kupa a nie zgrlosenie... a rada by som viedla deti k tomu,aby si veci vazili a aby pre ne nebola samozrejmost,ze maju,po com zapistia...