Ako prebieha prvý školský deň?

micka21
24. aug 2012

Chcem sa Vás opýtať, ako prebieha prvý školský deň? Čo treba zobrať dieťatku do školy? O koľkej to všetko začína? Ako dlho tam približne bude? Budú tam môcť byť aj rodičia? Zo školy mi došiel jediný papier - že je prijatý - a nič bližšie...Treba mu brať aj tú milovanú školskú tašku? (napriek tomu, že bude prázdna?). Treba mu dať niečo na jedenie, pitie? Budem rada, za každý názor, ďakujem.

mummy01
24. aug 2012

@micka21 Myslim ze tieto informacie ziadaj od skoly,kazda skola to moze mat inak a vsetky rady co tu dostanes budu prudko teoreticke,ved je Ti asi nanic vediet ako to maju v skole napr. v Kosiciach 😉

zuzanockamt
24. aug 2012

@micka21 zavolaj si do skoly, to bude najlepsie ... od pondelka tam uz urcite vsetci budu

sissy27
24. aug 2012

@micka21 býva to vyvesené na bráne konkrétnej školy, tak si tam zájdi niekedy cez posledný augustový víkend a prečítaj si...

bets
24. aug 2012

vacsina deti si spaja skolu aj s taskou. takze ak si chce dieta zobrat tasku do skoly, netreba mu kazit radost. moje obe deti velmi chceli, tak sli s taskou aj ked prazdnou. dala som im tam aspon pitie a desiatu a este peracnik, ten tiez musel byt 🙂 a ked pozorujem prvakov, vacsina ma skolsku tasku.
skolsky den prebieha na kazdej skole inak. co je jednotne - ze musi odzniet hymna.

bets
24. aug 2012

ja si beriem vzdy dovolenku. lebo u nas nie je druzina hned v prvy den. deti zvyknu koncit okolo 10.00. a potom my bezime este do ZUS pre terminy kruzkov.

tenty
24. aug 2012

informacie zvyknu byt zavesene na webovej stranke skoly... inak v prvy den, netreba nioc mimoriadne, vacsinou to byva tak, ze sa vsetci ziaci zidu na skolskom dvore, tam prebehne uvitaci ceremonial, prihovor riaditela a pod., starsi ziaci dostanu pokyny od svojich triednych ucitelov, prvaci idu este do tried aj s rodicmi, aby sa zoznamili s prostredim, ukazu sa im aj satne a pod. na jedenie a pitie vezmite podla preferencii dietata... skolsku tasku isto netreba, iba ak nejaky zapisnik na poznamky 😉 😉

anjelicek26
24. aug 2012

Nasi maju prvy skolsky den v sobotu. V pondelok potom uz idu naplno, teda do piatej. Maju si doniest skolsku tasku (asi dostanu nejake knizky) a kornut. A mozu dovliect celu svoju rodinu 😀

careamell
24. aug 2012

U nás o tom, kedy a kde bude zahájenie vyhlasoval rozhlas ale bolo to aj na internetovej stránke školy, tú má teraz skoro každá škola, takže si pozri. Nebrali sme nič, len kytičku pre triednu učiteľku. Celá škola sa zhromaždila v kine a potom šli prváci do školy. Tam sme boli všetci rodičia aj s prváčikmi a počúvali sme pokyny učiteľky. Boli sme tam skoro 3 hodiny, pokým nám všetko povedala. Žiadne dieťatko si školskú tašku nenieslo.

micka21
autor
24. aug 2012

na nete nič nemali, ale napísala som im otázku a do dvoch hodín mi pekne odpovedali, takže celkom fajn prístup 🙂 už len musím doriešiť tie kornúty so sladkosťami a kvetinky - to sa dnes nosí?

iviatko
24. aug 2012

@micka21 komu sa davaju tie sladkosti? som to videla akorat vo filme, Lucie postrach ulice 😀 stacia kvety, ucke a vychovavatelke 😉
u nas to trvvalo hodku a pol, privitanie na skolskom dvore, potom v triede a slo sa domov, alebo do skolskeho klubu 🙂

andrejka1974
24. aug 2012

na kazdej skole je to ine, u nas maju prvaci slavnostny nastup v jedalni aj s rodicmi , odtial idu do svojich tried kde su asi hodinku a pol a potom mozu ist domov , alebo zostanu v skolskom klube u nas sa uz mozu deti aj v prvy den naobedovat oni su aj tym obedom nadsene citia sa ako velkaci , deti si radi zoberu aj svoju skolsku tasku a kvetinky pre pani ucitelky a na kazdej skole je vyveseny oznam kedy zacinaju, byva vzdy v posledny pracovny den prazdnin aj s oznamom do ktorej triedy ide prvacik

noemka
30. aug 2017

mamičky poraďte, ako to budete riešiť v prvý školský deň? máme dilemu či majú deti zobrať kvet alebo nejakú drobnosť... máme budúcu tretiačku a piatačku, čo poviete? ďakujem za radu😉