Čestné vyhlásenie pri zápise do školy

zuzka_204
31. mar 2022

Ahojte potrebujem poradiť,syn ide na zápis do školy do prvého ročníka. S jeho otcom nežijeme spolu a preto potrebujem doniesť čestné vyhlásenie že s otcom niesme spolu . .ani v kontakte že proste nemôže prísť podpísať,povedali mi že takéto vyhlásenie nájdem na stránke ministerstva školstva,ale vôbec to tam nikde neviem nájsť.ani nikde inde,viete mi poradiť kde by som ho našla
Ďakujem

patka06
31. mar 2022

Našla som toto?
Vzor čestného vyhlásenia - ak má dieťa iba jedného zákonného zástupcu:

Čestné vyhlásenie

Ja,

nižšie podpísaný/á (meno a priezvisko zákonného zástupcu) nar. (dátum narodenia zákonného zástupcu) trvale bytom (adresa trvalého pobytu zákonného zástupcu),

čestne vyhlasujem,

že súhlasím so zapísaním (meno dieťaťa) nar. (dátum narodenia dieťaťa) trvale bytom (adresa trvalého pobytu dieťaťa) do 1. ročníka (názov základnej školy) a v prihláške som uviedol/uviedla pravdivé údaje.

Som si vedomý/á možných právnych následkov v prípade úmyselného uvedenia nepravdivých údajov v tomto čestnom vyhlásení

V ................... dňa ........................... ......................................................

podpis

patka06
31. mar 2022

Ak by to vyslovene žiadali, môžeš dopísať, že s otcom nieste v kontakte/nejaví o dieťa záujem alebo niečo podobné.

zuzka_204
autor
31. mar 2022

@patka06 ďakujem ti veľmi pekne,si zlatá že si si dala námahu to nájsť

patka06
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
5. apr 2022

@zuzka_204 Našla som ešte lepšie vyhlásenie, nejde mi vložiť link, tak teda takto:
Čestné vyhlásenie
Dolupodpísaný(á)..............................................................................................................
rodné číslo................................................... ako rodič/zákonný zástupca.
Trvale bytom......................................................................................................................
Telefón .............................................................
e-mail ...............................................................
týmto čestne vyhlasujem, že zadováženie súhlasu/podpisu druhého
rodiča/zákonného zástupcu ............................................. na podaniach týkajúcich sa
výchovy a vzdelávania môjho syna/mojej dcéry ............................................., o ktorých
sa rozhoduje v správnom konaní, je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou, vec
neznesie odklad a predloženie tohto čestného vyhlásenia je v najlepšom záujme
môjho syna/mojej dcéry.
Som si vedomý/-á toho, že pokiaľ by mnou uvedené čestné vyhlásenie nebolo pravdivé
alebo informácie boli závažným spôsobom zamlčané, budem znášať všetky z toho
vyplývajúce právne následky.
V................................ dňa.........................
................................................................
podpis vyhlasovateľa

janba
5. apr 2022

Je to niekde v oficialnych dokumentoch ako Príloha 2. 🙂 keby to chces rovno vo worde

janba
5. apr 2022