Dali by ste dieťa o rok skôr do školy?

ebbi
4. feb 2010

Mame doma predskolacku, ktorej "zle vychadzaju roky", takze by mala este rok v skolke pobudnut. Myslim, ze v pohode stiha spoluziakom, pytala som sa aj uciteliek. Zasadny problem mame s poobednajsim spankom, dcera v skolke nespava, musi ale lezat co je pre nu dost neprijemne a nezvlada to psychicky velmi dobre. I ked je pomerne hlbave a kludne dieta asi ten pobyt na lozku je pre nu aj tak dost dlhy. Pytala som sa uciteliek, ci je mozne nieco aspon buduci rok vymysliet, ze by nemusela cely cas lezat a stretla som sa s velkym nepochopenim. Teraz vaham, ci neskusit buduci rok radsej skolu, ci by to nebol pre nu mensi stres ako ta skolka este cely dalsi rok. Samozrejme do skoly by sme ju dali len po vyslovnom pozitivnom odporuceni psychologicky. Dali ste dieta skor do skoly? Ako sa vam to osvedcilo? Viem momentalne je uplne iny trend, ale viac ma zaujima to, aby bola dcera spokojna. Mimochodom do skoly sa velmi tesi 🙂
Naozaj neviem 😒 Psychologicke sa este len chystame.

katkuz
16. dec 2016

@ritter este mi napadlo, ze mozno aj z tych terajsich predskolakov bude mat niekto odklad 🙂

martinella1
18. dec 2016

@ritter moja staršia šla do školy ako čerstvo 6ročná, augustová.....šla presne pre ten istý problém, zo škôlky šlo jej 11 spolužiakov a o rok neskôr by šli len ona a ešte jeden chlapec....no každopádne, psychológ to všetko schválil a uznal za vhodné, aby šla.... teraz je v 6.ročníku a klop-klop, darí sa jej, nezaotáva, má super partiu-kolektív.....mladšia dcéra je októbrova, ale neplánujem ju dať o rok skôr.....predsa len, sú to 2 mesiace....a pritom z vlatnej praxe je očividne vidieť, aké rozdiely sú, čo sa týka mesiacov, u detí.....Určite by som odporúčala navštíviť dobrého psychológa, ktorý isto vie, čo ma sledova, nech dá odporúčania

99renca
20. mar 2017

Ahojte, ak by sa tu našli nejaké p.učiteľky ZŠ, každá odpoveď veľmi pomôže 🙂 Ďakujem

https://docs.google.com/forms/d/1s9QmsD7vqpecrn...