Darček pre učiteľa - muža

h2
26. aug 2019

Dievčatá, blíži sa september, nástup do školy. Syn bude tretiak, doteraz mal pani učiteľku a v prvý deň chodil do školy s kytičkou. Teraz by mal mať učiteľa, ale nič viac o ňom neviem, či je starý, či mladý... proste nič. Čo dať synovi ako darček pre nového učiteľa? Prosím, nepíšte, že nič, viem, že nie som povinná nič dávať.

eliska13
26. aug 2019

@h2 dávame kávu a dobrú cokoladu

13riska13
26. aug 2019

Kolega sa vždy potešil dobrému čaju 🙂

ibrunova
27. aug 2019

V tretej triede na začiatku roka sme už nebrali nič.

hettinka
27. aug 2019

Čokoládu

majulino
27. aug 2019

My sme davali v prvom rocniku kvet- slnecnicu. Na koci roka pernik

lindusss2016
27. aug 2019

Presne, kava, caj, cokolada.... to uplne staci a ulahodi kazdemu, ak by ste nahodou netrefili, urcite to moze posunut niekomu dalej. Len netreba vymyslat ziadne specialne dary ako nevkusne salkh, mydlove kyticky, kyticky zo stuh atd... a to ani pre zeny ucitelky, u mna by takyto gyc letel rovno do kosa

benit
27. aug 2019

Moj ma na 2.stupni tiez ucitela triedmejo a nosi mu kavicku, cokoladku. Je to kolega, vzdy sa potesi.

bsp39
27. aug 2019

Na začiatku roka, na konci roka, na MDD, na DU ..... choréééééé

hettinka
27. aug 2019

@bsp39 prečo je to "choré"???
Ja tiež kupujem žiakom (ak som triedna) čokoládku na deň detí, napečiem koláč na deň študetstva, na konci roka na výlete zasponzorujem zmrzlinu celej triede a podobne.
Od zžiakov som zasa dostávala kyticu na konci roka (jednu, poskladali sa), od študentskej rady kvietok na deň učiteľov, na narodky mi dali upiecť v mojej triede tortu (lasky moje 😀 ).

natalienka12
27. aug 2019

@bsp39 Prečo by to bolo chore? Chora si asi ty. Nevažis si pracu ucitelov. Ani nevies, co vsetko robia pre deti.

kvetinka75
27. aug 2019

@bsp39 na začiatok roka sme neskôr nenosili nič ale na konci - ako poďakovanie za ich prácu. Nech sú už učitelia akýkoľvek, sú aj takí aj takí, niečo za ten rok odvedú a myslím, že taká malá pozornosť ako kvet, čokoláda, káva, poteší každého. Mne tiež občas zákazník za ochotu niečo prinesie. Nečakám nič ale poteší to. Dá mi najavo, že si váži čo robím a že občas myslí aj na iných.

h2
autor
27. aug 2019

@bsp39 Na MDD nie, vtedy dostávajú darčeky deti (áno, aj od učiteľov). 😉 Ale na začiatku roka, na konci roka a aj na deň učiteľov sme zvykli pani učiteľky obdarovať za ich prácu, snahu, trpezlivosť... A aj syn dostane dobrý príklad do života, že je správne vážiť si, čo pre nás druhí robia, poďakovať sa a oceniť to.

erickatt
27. aug 2019

@h2 čokoláda,

kvetinka75
27. aug 2019

ja by som tiež bola za nejakú kvalitnejšiu, väčšiu čokoládu, príp. kvalitný čaj.

lenicka1121
27. aug 2019

@bsp39 prepac, ale pripájam sa k ostatným. Prečo by to malo byť choré? Kvet ako poďakovanie za prácu učiteľov na znak, ze si vážime ich prácu. Na začiatku školského roka je zdvorilosť darovať učiteľke kvietok, nás k tomu od malička viedli rodičia. Okrem kvetu či kytice sa môže dať aj bonboniera. Na deň učiteľov je normalne, ze deti nosia kvety.

darina746
27. aug 2019

Tak jedine asi nieco sladke ked nevies vobec kto to je ale inak u vas sa nieco nosi aj na zaciatku skolskeho roka? My sme len na konci nosili. Na zaciatku mi to pride ako uplatok :D :D

deti95060810
27. aug 2019

dcéra má tr. učiteľa už nejaký ten rok....na zač. roka nedávame NIČ...len na konci
u nás dávajú kvety len prváčikovia...

eliska13
27. aug 2019

@bsp39 choré?veď ti učitelia sú s tvojim dieťaťom za deň viac ako ty.By som sa hanbila aspoň kávu či čokoládu nekúpiť o čo ide o tých 8-10 eur??a tiež nerozumiem prečo iba tretiaci či prvý stupeň?môj je už siedmak a učiteľ im vždy dáva maličkosť aj na Mikuláša, dáva to on, nie škola....a tak isto mu chalani aj dievčatá niečo dávajú sušené ovocie, krížovky😄

h2
autor
27. aug 2019

@darina746 U nás sa dáva aj na začiatku. Jasné, že nie všetci, ale asi tak nadpolovičná väčšina zvykla nosiť učiteľkám kvety, alebo malý darček. Nikdy som to ako úplatok nebrala, podľa mňa učiteľka/učiteľ si ani nemajú šancu zapamätať, ktorý žiak im niečo dal a ktorý nie. A som presvedčená, že podľa toho ani k deťom nepristupujú.

fokuska
27. aug 2019

@h2 U nas bol zvyk, ze na zaciatku roka doniesli kvet prvacikovia, kedze boli novi a ti, ktorym sa menila triedna ucitelka/ucitel. Bolo to gesto akoby na privitanie, na "zoznamenie sa".
Na konci roka daval takmer kazdy.

A ucitelovi by som tiez pokojne dala kvet, alebo caj, kavu, cokoladu, ci nejaky dezert. Ak by aj nieco z toho nepil, alebo nemal rad, tak sa isto podeli v kabinete alebo v zborovni.

juliet86
27. aug 2019

ja si tiez myslim ze kava/caj/cokolada najvhodnejsie

kvetinka75
27. aug 2019

@darina746 no to by tá učitelka musela dostať niečo veeeeeľmi netradičné aby si pamätala od koho čo a komu má dať akú známku na konci roka . 😀

saurian
27. aug 2019

moj syn nosi prvy skolsky den uz od 2r vino - jedno pre triednu, jedno druzinarke... 😉 ano, viem, je to trocha diskutabilne, ale nikto sa nestazuje, dokonca mi kazdy rok zavolaju a podakuju 😀 😀 😀 (samozrejme, v prvy rok som si to nedovolila, nepoznala som ani druzinarku ani triednu, aby som ich neurazila a pod., ale kedze som uz v prvom rocniku to zvykla davat do tomboly a uz sme sa poznali... tak to takto funguje...). rovnako nosim vino ucitelkam mladsieho, ale ten navstevuje specku a tam to odovzdavam osobne. a preco? kvetov dostanu kopu, bonboniery rozdali detom...a chcela som nieco pre nich... a darcek na zaciatok roka vhodny nie je, ten skor na konci....

maruski99
27. aug 2019

podľa mňa káva, čaj alebo dobrá čokoláda je vhodná aj pre chlapa a nie je tým nejak čo pokaziť, takže kľudne by som šla touto cestou

bsp39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nenne9
27. aug 2019

@hettinka lebo bsp39 nechápe že niektorí deti svojho učiteľa obdaruju s radosťou a naopak 😉nechápe že tie deti máme rady a oni majú radi nás 😉

ivett1
28. aug 2019

@h2 nejaky dobry caj alebo kava alebo len kvalitna cokoladka alebo bonboniera su uplne v pohode ... urcite ich zuzitkuje...bud si to necha alebo ponukne kolegom...

ivett1
28. aug 2019

My sme davali na 1.stupni vzdy kvet. ..nasi mali ucitelky, ktore to potesilo... na konci roka nasi davali darcek... hlavne kavu a caje - maju v skole cajovnu a este nejaku sladkost na zahryznutie😉

deedol
28. aug 2019

kava, caj, to sa vzdy zide. cokoladu nema kazdy rad /a niekto aj nemoze/ a kvety su uplne nanic, s kolegami nam bolo vzdy luto, ze tolko kvetov a co s nimi... (este v kvetinaci je fajn, ale zas keby kazdy doniesol kvet v kvetinaci...)

ivett1
28. aug 2019

Na druhom stupni na zaciatku roka dostane triedna a oblubeni ucitelia nejaky darcek z vyletov, na kt.decka boli s nami ... je to celkom pekne, ze si spomenu na ucitelky lebo skola im vobec nechyba😃najradsej by mali stale volno