Dieťa píše ľavou rukou - rady a skúsenosti

barka17
16. okt 2020

Chcela by som sa spýtať rodičov, ktorí majú deti ľavákov. Či sa ich deti naučili bez problémov v prvej triede písať? Resp. Aké máte skúsenosti a rady keď sa učí písať ľavák.
Moja dcéra je predskolacka. Nejaké slová už vie napísať. Ale píše stále zrkadlovo a z pravej strany smerom doľava.
Ďakujem

hradnapani
16. okt 2020

nauci sa, samozrejme. 10% populacie su lavaci a vsetci sa naucili pisat v spravnom smere. Ja som lavacka, moj brat tiez a normalne sme do toho v skole nabehli. Moj syn je pravak a v prvej triede pisal J a este niektore pismena zrkadlovo, v druhej este tiez nejaku chvilu a potom prestal. Je to normalne.

petulaptt
16. okt 2020

Moja je lavacka a akurat aj prvacka. Tiez pisavala zrkadlovo pismena aj cele slova sem tam ked pisala nieco sama od seba pred tym nez nastupila do skoly. Teraz sa uci v skole pisat a nepise zrkadlovo lebo pise podla predloh a pisu postupne a tak s tym nema problem

pralinka25
16. okt 2020

tiez som lavacka a normalne som sa ucila piat v prvej triede zarovno ostatnymi
syn je pravak a tiez pisal zrkadlovo niektore pismena. dcera je predskolacka a lavacka ale neriesim to

mmoonna
16. okt 2020

Ja som ľaváčka, aj moja dcéra je ľaváčka a akurát je prváčka. V škôlke sem tam napísala slovo zrkadlovo, teraz píše pekne. Nemá s tým zatiaľ žiaden problém.

sara07
16. okt 2020

skus kupit pero pre lavaka, aj ceruzky su špecialne pre lavakov od pilot

lenka2710
16. okt 2020

@barka17 aj moja dcérka je lavacka, teraz predškoláčka, sem tam napíše písmeno zrkadlovo, väčšinou J, S, Z! Čítať sa naučila sama, ale ona je strašne netrpezliva a tvrdohlava, keď niečo nejde tak to nejde a hotovo! Takže s písaním sa asi budeme v škole viac trápiť ako s čítaním a matematikou 🤷‍♀️

alana1
16. okt 2020

ja som lavacka a pisala som najkrajsie z triedy 🙂 vobec ziaden problem nebol. este by som dodala ze vela uspesnych ludi je lavakov...funguje nam mozog inac ako pravakom...

margareta15
16. okt 2020

@barka17 syna mam ľaváka, šikovný , mudry chlapec, ziaden problém

pininka1
16. okt 2020

Mam tiez lavaka, pise krasne a dokonca prve dva rocniky pisal s atramentovym perom a ziadne mazanice neboli. Uci sa vyborne

kaktus87
16. okt 2020

Syn je lavak, ako skolkar pisal zrkadlovo, zprava do lava, zdola hore, v prvej triede sa to upravilo, ma velmi pekne pismo na chlapca a na lavaka

jana_eyre_2
16. okt 2020

Mam muža ľaváka a prvého syna ľaváka - muž píše ťažšie čitateľne, ale píše 😅

syn je tretiak a zo začiatku to bolo škaredé, ale to nebolo podľa mňa len lavactvom, ale proste tým že je chalan (zase ani ja som pekne nepísala, ani každý chalan zákonite nemusí škaredo písať - to je info pre ženy čo by im vadilo moje tvrdenie) nezaostával však v ničom..

teraz píše podľa mňa celkom obstojne, len troška pomaly a má veľmi malinké písmenká.. ale pekne.. aj zrkadlovo písal este pred nástupom do školy, ale pochopil keď som ho upozorňovala na správnosť že je to opačne..