Koľko má vážiť a merať 7 ročný chlapec?

maminai
8. nov 2012

Ahojte chcem sa opýtať koľko vážia a merajú vaše detičky.Môj synček má 7 rokov a meria 110 cm a váži 17 kg. neviem či to nieje málo.Ja meriam 164 cm a priateľ 180 cm.

lussyanna
8. nov 2012

ahoj moj synček mal osem v auguste meria 124cm a važi 24kil a pritom mi každy vravi že je chudy a nizky

sendy182
8. nov 2012

@maminai a nechutí mu jesť?.....na 7 rokov meria aj váži menej ako by mal......inak je zdravý.....krv...moč...v poriadku?..minerály, železo....štítna žľaza, srdce ? ....neriešila by som ak je po zdravotnej stránke Ok a vládze so svojími kamarátmi "behať"

maminai
autor
8. nov 2012

No jest jedava len maso moc nechce.krv mame teraz dobru, aj srdce vsetko ma dobre stitnu zlazu mal mierne znizenu funkciu ale ked sme boli druhy krat na vysetreni tak uz to mal dobre.behat behava az moc je dost hyperaktivny.

sendy182
8. nov 2012

@maminai stou štítnou žľazou ma to napadlo...........radila by som kontroly raz alebo 2 krát do roka.........ak je zdravotne v poriadku určite sa vytiahne vy ste dosť vysoký 🙂 ................skús ho dávať skôr spať vraví sa že spánkom do polnoci deti viac rastú........koľko vyrástol za posledné obdobie.....skús si to merať.........podotýkam aj pri bežnej chorobe nachladnutie, angína...atď .............deti nerastú......

dai
8. nov 2012

@maminai ahoj. Moja dcera ma 5 rokov a asi 113cm a 16kg. Mne pride v skolke ako priemer co sa vysky tyka, vahou je chifunka mohla by mat viac.... Z tohto pohladu mi lridu tie hodnoty na chlapca velmi nizke kedze aspon u malinkej v skolke su chlapci v priemere o cca. 10 cm vyssi.
Na druhej strane moze tvoj syncek patrit medzi chlapcekov co narastu neskor - moj mladsi brat bol cele detstvo suverennenajmensie dieta vsade - v skolke, v skole, na gymnaziu... Narastol az v 17tich rokoch. Teraz ma 185cm co mi pride ako fajn vyska na chlapa😉
V kazdom pripade by som ale u lekarov vylucila patologicke prejavy...

mirkalivka
8. nov 2012

Ahoj, neporovnávaj detičky 🙂) Každé je iné a všetko je aj tak dané geneticky.... Čo by si ho chcela polievať krhličkou? 🙂 🙂 Ak je v spokojný, šťastný a dobré papá a prospieva, určite sa nemáš čoho obávať - aj tak je určite super! Ja mám tiež 7-ročného syna, no my sme zase extrém a do tabuľky sa nezmestíme. "malý" má 137 cm a váži 30 kg (podotýkam, že ja mám 175 cm a muž má 196 cm), jeho spolužiaci sú od neho o hlavu menší... ale má spolužiaka, ktorý má 114 cm a váži cca 20-22kg, neboj .... veď on narastie 🙂, no ak chceš byť kľudná,, opýtaj sa svojej doktorky. Paaa

mmaatt
9. nov 2012

podľa mňa sú hodnoty nízke, ja by som navštívila endokrinologickú ambulanciu pre poruchy rastu. Ak je tam problém, tak sa možno dajú v tomto veku riešiť, ak nie aspoň budeš pokojne spávať. Môj syn mal v auguste sedem a má 130 cm a váži 28kg.
Skús sa pozrieť ešte na stránku http://www.rustovyhormon.cz neviem, či existuje aj slovenská varianta tejto stránky, ale ja som si tu zvykla malého z času na čas kontrolovať (váha, výška), hlavne keď bol bábatko.

ivett1
9. nov 2012

@maminai ahoj, aj podľa mňa sú tie hodnoty, ktoré si uviedla dosť nízke ...vzhľadom na vašu normálnu výšku, nevidím žeby mal predispozície na nízky vzrast ... naozaj by bolo lepšie absolvovať ešte ďalšie vyšetrenia a nespoliehať sa na to, že je synček šťastný a nič mu nechýba (aj keď tu by som nesúhlasila, šťastný? ... deti v škole sa dosť porovnávajú so svojimi kamarátmi a citlivo vnímajú odlišnosti, môže sa to prejaviť navonok, alebo získa komplex ...ktovie...poznám to ...aj naša sa stále porovnáva so svojimi spolužiačkami😉)
... a aj podľa "percentivových grafov" je výška 110 cm skôr pre vekovú kategóriu cca 5 rokov (od 107-do 130 cm) a podobne váha 17 kg (od 16-do 31 kg )
http://www.rastametabolizmus.sk/files/percentil...
http://www.rastametabolizmus.sk/files/percentil...
a tu je link na celú stránku😉
http://www.rastametabolizmus.sk/sk-rast-a-metab...
ale, najlepšie info a rady ti dajú určite mamičky v tejto téme ... a možno tam nájdeš aj podobný prípad ako je ten váš🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/spomaleny-rast-u-deti-alebo-zastavenie-rastu/
veľa šťastia🙂

xlucia
9. nov 2012

je to malo. moj ma 4 roky a vase miery.

eeffka
9. nov 2012

@maminai vase miery mala moja dcera v 4,5roku, uz davno mas vala riesit lekarka

mojmacik
9. nov 2012

moj manzel vychadzal z 9.tej triedy s vyskou 146cm ...a teraz ma 176 a ja som mala spoluziacky na zakladke na ktore som sa divala dohora a teraz su mensie odomna a ja mam 164. Moje trojicky tiez nie su vysoke ale pytala som sa lekarky a povedala,ze je to OK...31.1. budu mat 4 roky a maju 98-101cm

maminai
autor
9. nov 2012

Baby ďakujem vám za rady budem ho viacej sledovať a zapisovať si či rastie a opýtam sa na to obvodnej ale za 2,5 roka vyrástol asi 8 cm tak mi povedali že je to dobre.No viem že sa hovorí že chlapci to potom dobehnú.Ja som len bola zvedavá či aj iné detičky sú také menšie.No asi v 4 rokov sme aj mi mali tých 98 cm.

januarova
10. nov 2012

@maminai, tak sme dve 🙂 xo mame takych synov. moj maly mal 6 rokov v juli a meria 111 cm a vazi 17 kg. tiez jedava malo masa. jeho o tri roky mladsia sestra ma 102 cm a 13,5 kg, ale ona zje vsetko co nezje ju 😀 ja myslim ze to moze byt tym. tiez soim sa na ten rast informovala a ze dolezite je aby dieta za rok vyrastlko min. 4 cm. to my splname, tak ze je to ok, mi bolo povedane. nas je tiez velmi aktivne dieta, chvilu neposedi, takze neviem kedy by sa na nom tie tukove bunky ulozili 😅

mata128
10. nov 2012

@maminai naša princezna mala 7 v juni,ma 130cm a 30kg.nie je tlsta,ale ked ju porovnam s jej spoluziackami,oni mi pridu take utle,nasa má takú pevnú stavbu tela

maznacik007
10. nov 2012

@maminai podla mna meria a vazi primalo... najma teda meria na svoj vek.. nahodila som si tvoje udaje do programu co vyuzivaju v CR na sledovanie rastu .. a vy mate odchylku az cca -2,96 SD a to uz je dost blba hodnota... dala som aj udaje vyska matky a otca...
robili vam vysetrenia, pri nizkom vzraste teda gastro na vylucenie alergii, celiakie a pod. dalej sa robi genetika a samozrejme endokrinologia jednak krvne testy, sono stitky, stanovenie kostneho veku, test na rastovy hormon..
toto vsetko mu treba dat urobit a zacat na tej endokrinologii normalne sa objednat a hotovo... toto uz neni su cisla na sledovanie a zapisovanie ale to treba aj riesit... isto nechces aby mal v dospelosti 152 cm ak pojde tymto tempom rastu

maznacik007
10. nov 2012

ja mam chlapca vek ma 4 roky a 4 mesiace a meria 97 cm.... takze tiez si tym prechadzame... aj ked u nas sa tahame pod 3 percentilom ale zda sa ze sa to zlepsuje klop klop ... aspon nieco sme cez leto podrastli... u nas teraz aj celkom zacal rast tak 3 cm za polroka... tak uvidime mozno to dobehne ten rozdiel... uz ma nebavi vysvetlovat v detskych kutikoch ze uz mal tri roky a moze tam ist 😀

daducha
10. nov 2012

Nas starsi bude mat sedem o mesiac a meria 134 cm a vazi 29 kg.Ja mam 168,manzel 187.Mladsi bude mat v januari 4 a ten ma 100 cm a 16 kg.Tak ked si predstavim, ze by mal mat v 7-mich rokoch iba o kilo viac, tak mi to pride velmi malo.A to patri v skôlke k tym najmensim.je to take nase tintitecko.Asi by som po tom patrala a pre klud duse dala preverit vsetko co sa da,podla mna je to malo.

maminai
autor
11. nov 2012

@januarova No veď to aj ja si myslím že to asi vybehá.No mi sme mali v októbri 7 rokov.Keď mal rok tak nemal ani 8 kíl vtedy mu robili vyšetrenia či nemá alergiu na bielkovinu kravského mlieka a všetko bolo ok.No v škôlke mi povedia že pekne papa aj rožtek celý aj mäsko a doma nie a nie len jogurty by jedol.Tak dufam že to ešte dobehne

maminai
autor
11. nov 2012

@maznacik007 Ahoj mo robili nám vyšetrenia na gastro aj celiakiu to mal dobre štítnu žľazu mal mierne zníženu funkciu mu robili sono ale na druhý krat to už mal dobre.No genetiku ani stanovenie kostneho veku ani test na rastový hormon nam nerobili ale chodili sme na endokrinologiu a povedali že ked za 2,5 roka vyrastol 8 cm že to je dosť.A vy chodíte na endokrinologiu?

janinah
11. nov 2012

môj 7r. má 134cm a 33kg,vyzerá na tretiaka, ja 173, mm 180

anjelicek26
11. nov 2012

@maminai - mne to prijde velmi malo. Mam rovnako vysoku dcerku 6 rocnu 110cm/17,8kg a viem, ako vyzera medzi spoluziakmi, ako keby utiekla zo skolky 😀 Je pod rastovou krivkou. Mala ma znizenu funkciu stitnej zlazy, berie lieky, v auguste mala 106cm a odkedy berie lieky ma uz 110. Pomaha to. Urcite zajdite k endokrinologovi, nech ho poriadne vysetri. Rovnako rastove hormony, zrentgenovat zapästie, aka mu vychadza vysledna vyska (Saske 157cm) .

Niecim takym, ako on to dobehne a bla bla bla... vela veci sa da dobehnut, vela nie... niekedy to moze byt aj geneticka porucha, nenechaj sa odbit a patrat dalej... pri chlapcovi v jeho veku je minimum 120cm 😖 V urcitom veku a to nebude tak daleko to zacne vnimat a zacne sa tym, ze je mensi ako ostatny trapit. Hlavne ako chlapec. Dievca si da opätky, to je ine... male=mile... ale u chalana

anjelicek26
11. nov 2012

@maminai - ako citam 98 cm v 4 rokoch a 110 v 7 mich je strasne mala dynamika rastu :( Saska rastla 49-72-80-88-92-102-106 mala v 6 rockoch... tiez malo, ale tie tri centimetre co rastie tvoj maly je bieda bieda bieda...

maznacik007
12. nov 2012

@maminai no my sme to len zacali riesit.. uz sme boli na endokrnologii v aprili tohto roku tam nam robili zakladne krvne testy a odporucili nas na genetiku tu uz mame a gastro to sme boli teraz tu v ba sa caka aj 5 mesiacov na termin, a tento tyzden ideme znovu na endokrinologiu uz na tie dalsie testy... stitku sme my mali v poriadku...
u nas to moze byt aj nasledkom FAS resp. FASD, nas ked sa narodil tak bol tzv SGA dieta cize bol donoseny narodil sa v 40 tt ale mal len 2700 gramov a len 47 cm a problemy s placentou...

my mame takuto dynamiku rastu... ako tie cisla nie su uplne presne za posledny rok.. september 91 cm april 94 cm oktober 97 cm cize za rok mame cca 6 cm... konecne zacal trochu rast... ale na to ze ma o chvilu 4,5 roka je to tiez malo aspon podla mna.. ak pojde tymto tempom tak v 5 rokoch budeme mat kusok nad 100cm a v siestich 106... mne to fakt prijde hrozne malinko a najma na chlapca....
my sme mali v tom aprili rastove hormony na spodnej hranici

a ako ti je? chuti mu... je teda mozne ze zdedil predispozicie po tebe na vysku ale ja by som rozhodne vyskusala co sa da najma pri chlapcovi prip. nejake vitaminy a pod

tilly
12. nov 2012

ja si tiez myslim, ze je to malo, ale tak kazde dieta je ine, ak je zdravotne v poriadku... mozno to este dobehne...

moj ma 7 a 130cm a 24 kg, je strasne chudy, taky slizik, obliect ho normalne, hlavne najst uzke nohavice je makacka... aj lekarka hovorila, ze je strasne chudy, ze to nie je dobre, este pockame a budeme to riesit... ale aj jeho otec je dost chudy, prito "zozerie" aj klince a hlavne vecer... tak asi genetika... skoda, ze to nemam aj ja 😀 😀 😀 😀

maminai
autor
12. nov 2012

@maznacik007 , anjelicek26 no mne sa maly narodil normalne 40 týždni mal 3210 gramov a 49 cm ked mal rok mal 7800g a nejakých 73 cm. Vtedy mu robili všelijake vyšetrenia a nič mu nezistili. No na gastro sme teda chodili asi od roku a nic mu nezistili nepamatam sa presne ale asi v troch rokov mal 93 cm a nejakých 11 kíl.No ale potom nám zistili leukémiu teraz je už zdraví tak neviem či to môže byť aj tým že pomaly rastie ale ke´d aj predtým tak pomaly rastol tak mi je to divne nepripisovala by som to tej chorobe čo ak to lekari zanedbavaju preto no ved neviem. No vobec nám nerobili žiadne krvne testy len na tu celiakiu biopsiu a to ešte na liečbe ked sme boli tak to aj skreslovat mohlo vtedy.No jedavat jedava malo no skor to maso nechce na ranajky zje jogurty potom v skolke roztek tak aj obed zje vsetko skoro okrem masa aj olovrant je v skolke a doma potom večeru moc nechce.

maznacik007
12. nov 2012

@maminai no tak ale potom to moze byt aj dosledok choroby co prekonal... ja by som skusila u neho podporit chut do jedla... mozno peritol, si dat predpisat... alebo pangamin, vela B vitaminov, proste povzbudit chut do jedla... drzte sa

maminai
autor
12. nov 2012

@maznacik007 Dakujem no vyskušam niečo vytamíny B mu davam

sendy182
12. nov 2012

@maminai myslím že to môže byť tou chorobou.........ak mu nechutí mäsko tak mu ho nedávaj......zje orechy, banány, dostatok ovocia ?............mlieko a mlečne výrobky toleruje? .......skús mu neaké vitamíny............ak mu nechutí jesť tak pikovit alebo peritol-no ten je na predpis......... 😉

maminai
autor
13. nov 2012

@sendy182 no banany moc nie ale ostatne ovocie zje no jedava vela jogurtov a mliecných výrobkov a dobre ich toleruje ale malo pije tak pol litra za den niekedy ani tolko nevypije

sendy182
13. nov 2012

@maminai ja som vedela staršiemu synovi tiež veľmi nechcel mäsko.....normálne som mu pomlela a dala s omáčkou a raz dva zjedol...........potom ho to prešlo no aj tak mám dvoch výmyselníkov.... 🙂 .......dodnes majú najradšej tenký plátok kuracieho alebo bravčového......... 😀 ...........tekutiny mu ponúkaj...........deti často zabúdajú piť............banány moje deti väčšinou na kolieska.......k tomu pridám na kúsky jablko,hrušku......tak ho zjedia 😀 ....k tomu hrozienka......oriešky.......