Ktorá je najlepšia škola v Banskej Bystrici?

dede13
9. jan 2013

Ahoj
prosím Vás mohli by ste mi niekto poradiť, ktorá je dobrá základná škola v BB. My sme sa teraz presťahovali do Radvane a radvanskú školu máme hneď oproti domu, ale neviem či sú pravdivé tie reči, že tá škola nie je bohviečo.... Ak máte niekto konkrétne skúsenosti, mohli by ste sa s nimi so mnou podeliť, že v čom je táto škola nanič ak je to pravda, alebo čo je tam iné oproti ostatným školám..... Ďakujem za každý príspevok. Dcérka ide do školy už tento september, tak veľa času nemám na špekulácie, keďže zápisy už budú každú chvíľu.

sue
9. jan 2013

@dede13 v decembri som obišla všetky základné školy - súkromné aj štátne v BB a poviem ti, je to na zaplakanie 😒 ani nie tak vybavením (ktoré ale samozrejme vo väčšine prípadov nie je dostačujúce) ale personálom - pri všetkej úcte pani učiteľky a ich prístup bol neuveriteľný.
Mne najlepšie vyšla Narnia a Fantázia, prípadne jazykovka ZŠ Slobodného slovenského vysielača... Držím palce a napíš prosím potom aj Ty referencie 🙂

dede13
autor
9. jan 2013

@sue
Ďakujem ti za úprimnosť. Neviem ani ja sama, či skúsiť tú jazykovku a popri tom dať aj tú Radvaň.... alebo špekulujem aj nad Golianovou, ke)dže to mám blízko roboty. Nemáte niekto niečo o tejto škole prosím? Sú tam aj normálne triedy okrem športových? Dcérka veľmi na šport nie je, skôr na výtvarnú... v nej je dobrá. Som fakt zúfalá

mimi249
9. jan 2013

@dede13 Moja dcera chodi na Golianovu. Su tam aj normalne triedy, nielen sportove. A myslim, ze su tam aj normalni ucitelia 🙂 Sme zatial celkom spokojni.

baklik
9. jan 2013

@dede13 podla mna dlhodobo je stale najlepsia moja alma mater - jazykovka v meste. aj ucitelmi, aj ziakmi. ak sa ti tam dieta dostane, tak ver, ze ti spoluziaci ju budu tahat dopredu. neviem ako je to teraz, ale kedysi sa tam dostavali vyberovym procesom zo vsetkych ZS a mozem povedat, ze to malo uroven. za vsetko hovori aj to, ze odtial nesiel nik na SOU a takmer vsetci maju teraz VS. ucitelia, najma jazykovi boli skveli a bol vyznamny rozdiel na strednej medzi detmi z jazykovky a z obycajnych ZS. ja byvat v BB, tak nevaham...

bambola
10. jan 2013

@dede13 asi najskor ta jazykovka SNP, moj brat tam chodil do jazykovej triedy 🙂
na golianovej uci moj stryko, asi normalna skola, maju samozrejme aj nesportove triedy
ja som chodila na spojovu a to bola kedysi jedna z tych najlepsich v BB, teraz netusim

dede13
autor
11. jan 2013

Dakujem vsetkým za nazory. Vcera som sa bola popytat na tej Golianovej. Riaditeľ aj zástupca boli obaja veľmi sympatickí. Otvárajú naozaj aj obyčajné triedy a ak má dieťa talent a nadanie na nejaký šport, tak potom v druhom polroku ho vyselektujú do športovej triedy, ak nie, tak dieťa sa učí v normálnej triede. Mala som z tej školy dobrý pocit. Nezavrhla som ešte ani tú Radvaň, keďže bývame oproti škole, ale čakám ešte na nejaké recenzie ohľadom tejto školy. Takže aj tá je ešte v hre (kvôli tomu, že by to mala dcérka blízko domu - to je asi jediné prečo uvažujem aj o nej).
Čo sa tej jazykovej týka, na ňu som tiež myslela. To sú presne tieto 3 školy, medzi ktorými uvažujem t.j. Golianka (lebo blízko nej robím), Radvaň (lebo blízko nej bývame) a Jazykovka (lebo má dobré recenzie a jazyky v dnešnej dobe sú super). Takže tak... Ešte sa dobre rozhodnúť spomedzi týchto troch, aby som to neskôr neľutovala a bude to... Neviem či môžem ísť na zápis aj na všetky tri a potom sa rozhodnem (teda ak by ju prijali na jazyčku?) Neviete mi niekto poradiť ohľadom tohto zúženého výberu troch škôl ??? Kde by ste dali vy dieťa, keby ste boli v takej situácii ako ja (blízko jednej bývate, druhú máte blízko roboty, ale je potrebný autobus a tretia je z hľadiska dopravy najďalej, ale nič extra...)
Ďakujem vopred.

bambola
14. jan 2013

@dede13 a keby si to spravila tak, ze jju prve 3 ci 4 roky (teraz neviem 😅) nechas v "obycajnej" najblizsie k domu aby ste sa rano nestresovali, a potom vyskusa talentovky na jazykovku? lebo bezohladu na to ci tam chodia deti od 1.triedy , robia do jazykovej triedy talentovky 🙂
takto by sa prve roky nestresovala vstavanim a utekanim na bus, a potom uz bude dost velka na to aby dosla od tvojej roboty na sidlisko do skoly aj sama 🙂

dede13
autor
14. jan 2013

Ďakujem krásne bambola za radu. Asi naozaj spravím tak ako vravíš. Kolega mi zisťoval nejaký info ohľadom Radvane a vyzerá to dobre... v triede iba po cca 16 žiakov, 3 učiteľky pre prvákov sú ževraj zlaté a venujú sa im dostatočne, ževraj nie je problém s konzultáciami aj poobede, že sú ochotné aj osobne, aj emailom... Tak spravím na 99% tak. Ak sa ešte môžem opýtať na tú jazyčku, deti čo tam chodia od 1. ročníka, tak pred vstupom na druhý stupeň robia ešte talentovky? Či to len tie čo pristúpia rovno do 5. triedy? Ja som ani netušila, že sa dá potom pristúpiť do 5-teho ročníka.... Ďakujem za odpovede... Pekný deň

ludmilaka
14. jan 2013

@sue Ahojko, ďakujeme za pochvalu, som z Fantázie 😉

sue
14. jan 2013

@ludmilaka 😵 nech vám to aj naďalej tak ide 🙂 a pekné tehulkovanie 🙂

heeedka
14. jan 2013

ahoj...ja som učiteľka z Narnie. Momentálne MD. Nechcem chváliť svoj chvost 🙂, ale podľa mňa je Narnia skvelá škola. Ak by som mala dieťa v školskom veku, tak neváham ani sekundu...ak chceš viac podrobného a osobného info, môžeš napísať IP.

lucia2207
28. mar 2013

@heeedka Ahoj , prosím ťa keď učíš v Narnii mohla by si mi napísať či je k vám možný prestup z klasickej zš a ak áno aký je postup???? Ďakujem za info 😉

heeedka
1. apr 2013

@lucia2207 Ahoj, prestup je možný, ak trieda ešte nie je naplnená. Viac info tu:
http://www.narniabb.sk/o-skole/zapis-ziakov/

majcidlo
10. dec 2013

ahojte, riesime teraz to iste, byvame mimo BB, ale zvazujeme skolu v BB, aj ked som este na MD a dochadzanie je dost narocne, ale tak co nespravime pre rozkvet a stastie a vyvoj nasich deti 🙂 zvazujem Fantaziu, niekto tu pisal, ze tam uci? ludmilaka tusim? mozem poprosit viac info?
narniu asi nie, aj ked na nu citam dobre recenzie, ale jednak cirkevna a jednak od ruky to mame, byvame smer Salkova, takze cestovania este viac ...

majcidlo
10. dec 2013

@dede13 ako si nakoniec spravila, isli ste do Radvani? ja som tam kedysi chodila, celych vtedy este 8 rokov a nedam na tu skolu dopustit, keby ze byvame v Radvani, nerozmyslam ani sekundu, dobra skola, vsetky kamosky a susedy, co tam maju deti, tak si velmi chvalia, aj ucitelky sa pomenili, uz tam neucia tie stare skoly, co nas kedysi, uz su tam mlade baby, dokonca niektore aj moje exspoluziacky, takze supeeer ..

a baby ostatne, co ste podavali deti na ine skoly, budem rada, ak napisete kam a ako ste spokojne, vdakaaaa

dede13
autor
11. dec 2013

@majcidlo
Ahoj
tak nakoniec som dala dcérku do Radvane. Teraz neľutujem, školu máme oproti domu a niekedy aj tak ideme na "behu", keďže malá má večný problém s raňajším vstávaním... Škoda len, že skoro všetci jej spolužiaci zo škôlky chodia na jazyčku a teraz keď sa stretávame na oslavách atd. tak mi je trošku ľúto. A zase raz bola jazyčka hodnotená ako najlepšia škola na Slovensku... Ale našťastie v Radvani má dcérka učiteľku zlatučkú, ochotnú. Keď som jej niekedy volala ohľadom nejakých informácií, tak vždy mi ochotne odpovedala. Krúžkov tu majú dokonca viac ako na jazyčke. Dnes máme rodičko, tak uvidíme čo sa dozvieme. Tie prvé 4 roky ak sa situácia nezmení, bude chodiť tam a potom sa uvidí... Zatiaľ nemám žiadne výhrady na školu.

majcidlo
11. dec 2013

@dede13 tak super, myslim, ze neolutujes ani casom, jazycka je mozno fajn, mate tam kamaratov zo skolky, ale je vraj velmi draha, vela sa tam plati na kadeco a jazyk sa moze dieta naucit aj v inej skole, ked bude sikovne, aj dva 🙂 a veru, mas to blizko, oproti domu, kopa kruzkov a spozna novych kamaratov, spoluziakov, mozno z ulice, ja mam dodnes kopu kamaratov prave zo skoly a zo sidliska a je to fajn 🙂 tak nech sa vam tam aj nadalej paci a dcerke nech sa dari 😎 my este stale zvazujeme, robim si prehlad, tak uvidim, kam nakoniec pojdeme

lucinka1104
20. jan 2014

@dede13 my tiež byvame vyše roka oproti škole na 20 🙂 a teraz v septembri mi tam začne chodiť syn 🙂 ja mam dobré ohlasy na tuto školu a to že je to cez cestu je na nezaplatenie :🙂))

ellin
29. jan 2014

Ahojte, máte niekto skusenosti so skolou na Moskovskej? Mala ide do prvej triedy a este stale vaham na ktoru skolu ju dat. Uvazujem aj o jazykovej v meste - ale pocula som ze je tam medzi detmi velka rivalita a uz na prvom stupni su zle vztahy medzi detmi a udajne to p.uciteky vôbec neriesia. To ma teda dost odradza aj ked uroven vyucovanie je dobra. Aj Narnia je zaujímava - len by ma zaujímalo do akej miery je vyucovanie v skutocnosti prepojene s nabozenstvom. Napiste priosím ak máte s tymito skolami skusenosti - dakujem za Vase rady.

dominkap
29. jan 2014

Ahoj, ja som z Narnie. Neviem presne, co myslis prepojenim vyucovania s nabozenstvom. Ak myslis na modlitby na zaciatku hodin a podobne, tak to nie. Nemame ziadne formalne "prepojenia", nabozenstvo sa vyucuje na hodinach nabozenstva. Kazde rano vsak mame taky uvod do dna, ktoreho naplnou je krestanska etika a tam sa niekedy modlime (svojimi slovami), spievame si pesnicky a hovorime okrem inych aj biblicke pribehy ako ilustracie k urcitym hodnotam (spravaniu). Tieto hodnoty (priatelstvo, radost, štedrosť..) su integrovane do jednotlivych vyucovacich hodin.. V pozadi vyucovania je teda etika, myslim, ze je to jedno, ci krestanska, tieto hodnoty na Slovensku zatial platia vseobecne 😉 . Teda asi tak 🙂 K Moskovskej a jazykovke Ti vela neviem povedat, nemam s nimi osobnu skusenost.

juli268
7. máj 2014

ahojte ake mate skusenosti so skolov ZŠ SSV v BB jazykovka a aka je tam pravdepodobnost na prijatie

julinkazel
8. feb 2022

@dominkap dobry den. Je to aktualne prosim vas? Ucite stale na cirkevnej skole? Stahujeme sa do bb a zvazujeme skoly. V Martine dcerka navstevuje katicku ZS A.Bernolaka a sme spokojni najma s kvalitou vzdelania...AJ a Hejneho matematika a tiez moralny podklad. Viete mi dat nejake info o skole? Dakujem

sonikca
6. sep 2022

Dobrý deň želám, prešlo už pár rokov, môžem vás poprosiť o info o Narnii? Ste (boli ste) spokojné s výberom školy? Či radšej slobodného vysielača? Ďakujem krásne.

alenka_112233
27. dec 2022

@sonikca Jedno dieťa mám na ZŠ SSV BB a druhé v Narnii. Narnia - jazyk je na vyššej úrovni, pani učiteľka je z Anglicka. Prístup k deťom a riešenie problémov z môjho pohľadu Narnia je TOP, pani učiteľky ochotné a milé, vždy ochotné pomôcť a sú prísne, ale zároveň láskavé. V ZŠ SSV BB - pani učiteľky, niektoré (podotýkam niektoré) správaním "stará škola" - mám pocit, že prístupom zaspali dobu, hlavne niektorí učitelia na druhom stupni. Hnevá ma, keď polovica triedy nepochopí učivo - nie všetci to vedia deťom vysvetliť a my rodičia ich to musíme doma doučiť, lebo polovica triedy dostane zlé známky. A keď sa to deje opakovane, tak ďakujem pekne. Do Narnie mi dieťa chodí rado. Keby bol možný prestup do Narnie, hneď by som presunula do Narnie. Ale Narnia má plné stavy a deti odtiaľ neodchádzajú. Hoci je ZŠ SSV BB v rebríčkach hodnotené vysoko, do inej školy by som nepresúvala - jedine do Narnie a to nemáme šancu, keďže sme na čakačke 2 roky 🙂 ak nás vôbec zapísali ako čakateľov. Takže v ZŠ SSV BB ostávame, hoci sa s tými rozdielmi potýkame každý deň. Na začiatku sme sa boli pozrieť v Radvanskej, nakoniec sme si vybrali ZŠ SSV BB ale pre druhé dieťa Narniu, keďže som pri druhom dieťati bola opatrnejšia a volila som asi s väčšou prezieravosťou, aj s vedomím, že Fončorda a Centrum - dve rôzne cesty každé ráno absolvovať, ale stálo mi to zato. Robili sme príjimačky do Narnie, hlásilo sa v tom čase 120 detí a brali len 20. Odporúčam si dať prihlášku na obe, aby ste boli istí. Obe školy sú v BB asi top, iné poznám len z počutia, ale ak by som si mala vybrať lepšiu z nich, tak z osobnej skúsenosti vyhráva za mňa Narnia. ZŠ SSV BB neplatíme nič, v Narnii cca. 70-80 Eur mesačne.

sonikca
27. dec 2022

@alenka_112233 Veľmi pekne Vám ďakujem!