Najlepšia kamarátka mojej dcéry

salamistka
7. máj 2014

Ahojte, potrebujem sa poradit. Moja dcéra má kamarátku, s ktorou sa hrávajú od škôlky, sedia vedľa seba aj v škole, ich kamarátstvo pretrváva až do druhého stupňa ZŠ. Lenže dcéra sa mi začala sťažovať, že jej kamarátka sa začala kamarátiť s inou spolužiačkou a ju akoby odsunula na vedľajšiu koľaj. Je ich v triede málo dievčat, nie je z čoho vyberať a dcérku to veľmi trápi. Ona nie je ten typ, že bude mať vždy okolo seba veľa priateľov, túto svoju kamošku má veľmi rada, ale očividne to nestačí k priateľstvu. Neviem jej poradiť, má si nájsť inú alebo si zvyknúť na to, že zrazu bude dobrá len vtedy, keď to "kamarátke" bude vyhovovať? ďakujem

asfodelka
7. máj 2014

@salamistka ja som mala kamaratku s ktorou sme si hovorili ze najlepsie a ked sa s nou zacala kamaratit dalsia tak sme boli tri a nie dva plus jedna. nech sa dcera skamarati aj s tou druhou a ziska namiesto straty. priatelstvo je o davani nie o cakani co mi kto ponukne.

slivka3
7. máj 2014

@salamistka Aj moja dcéra má takú kamarátku,už od jedného roka sú spolu,najprv sme boli susedia,neskôr chodili do škôlky spolu,teraz aj do školy,hoci sú už odsťahovaný,ale stále sú spolu,v škole alebo často trávia víkend jedna u druhej,ale tiež sa nám už pár krát stalo,že si jedna,alebo druha občas našli aj inú kamarátku s ktorou sa hrávali viacej,ale ja som to moc neriešila,ani mama tej kamarátky,lebo mi sa tiež kamarátime,nechali sme tomu voľný priebeh,lebo vždy sa nakoniec k sebe vrátili.,občas každé kamarátsvto zaškrípe a tiež byť stále len s jednou osobou nie je dobré,takže som rada,že si naša Adel našla aj iné kamarátky a nie je upätá,len na túto jednu.
Určite by som poradila dcére,až si nájde aj inú kamarátku,alebo až sa skamaráti s tou druhou,ak sa dá,ak ju pustia medzi seba,ale u nás to napríklad,keď sa kamarátili tri baby nikdy nefungovalo,lebo sa navzájom podkopávali,vždy bolo lepšie,keď jedna mala jednu kamarátku a druhá zas inú.

eeffka
7. máj 2014

@salamistka tiez som mala kamosku do cca 6triedy bez ktorej sme sa nepohli, ale potom som si nasla nove, moj dovod bol ze sme boli rozumovo niekde inde, ona este decko co sa hralo s plysakmi, mna zacali zaujimat uz "damske" veci, proste sme dospeli v ine roky.
Nedoslo u nich dvoch k niecomu podobnému, ze si jednoducho uz nemaju co povedat spolu?

a co sa tyka dcery nemala by sa upinat na 1osobu,ich spolok mozu, teda ak si vyhovuju navzájom rozsirit na 3ku , ak nie su iste aj ine triedy, kruzky... treba si hladat kamosov podla zaujmov nie skolky

salamistka
autor
7. máj 2014

@asfodelka dcéra sa chce kamarátiť s tou druhou, ale nie je to ľahké...

@eeffka záujmy majú rovnaké, dobre sa učia, na krúžky rovnaké, hoci uznávam, že nová kamarátka je trochu iný level, maľuje sa, neučí, správanie ktovieaké a možno to láka dcérinu priateľku...

@slivka3 je pravda, že dcéra ju má veľmi rada, vždy keď mala nejaké starosti, tak si povedala: ešteže mám Janku a hneď sa jej zlepšila nálada

luvika
7. máj 2014

@salamistka suhlasim s nazorom, nech sa dcerka skamarati tiez s tou druhou a budu tri...aj u mna to vzdy tak bolo, ze sme boli dve, prisla dalsia, dalsia a boli sme nakoniec 4 skvele kamosky. Aj moja dcerka bola taka, ze mala jednu naj a potom sa aj zlostila, ked ta sa kamaratila aj s inou, tak som jej vysvetlila, ze im bude veselsie, ak budu viacere a ze ked jedna ochorie, stale su este dve spolu a pod. Hladala som pre nu v tom pozitiva a samozrejme najviac pomohlo, ked som povedala, ze som bola PRESNE v rovnakej situacii, z som trochu aj ziarlila na tu druhu, ale ked sme sa skamaratili, bolo to ovela lepsie a nemenila by som. Vtedy zareagovala, ze naozaj mamka? no dobre...a tak je to aj teraz, ked je prvacka, ma naj spoluziacku, ale popri nej sa kamaratia aj s inymi dievcencami 🙂

slivka3
7. máj 2014

@salamistka Možné to je,lebo dievčatá už v tomto veku začnú zaujímať také veci,ako maľovanie a ták.
Aj u nás to je,hoci Adel sa ešte strašne rada hrá s barbinami,ale už sa rada aj pekne oblečie a samo,že aj namaľuje,hoci jej to ešte zakazujemmá povolené len voňavku a lesk,,ale aj tak občas vidím,že má na sebe aj špirálu a tiene.
Tvojej dcére nič iné neostáva len buď sa skamaráti aj s tou druhou,hoci ako píšeš je to ťažké,alebo si nájsť aj iné kamarátky,lebo zbytočne by z toho bola smutná,ak ostane sama.

angelina86
7. máj 2014

@salamistka ani netusis ako si mi pripomenula casy presne v takomto veku ako je tvoja dcera...dievcata ti tu pisu ze nech sa skamarati aj s tou tretou, ty pises ze aj by chcela ale nie je to lahke...uplne chapem...presne som zazila to co pises o svojej dcere...do 4-teho rocnika na ZS som mala viac kamaratok, nepamatam sa zeby som mala nejaku uplne naj...ked prisiel 4-ty rocnik, nastahovala sa k nam, konkr. na nasu ulicu jedna dievcina, zhodou okolnosti sme boli v rovnakom veku a skoncila aj u nas v triede...ja som sa aj tesila lebo na ulici som dovtedy nikoho takeho nemala...sme sa tak skamaratili ze boli z nas najlepsie kamosky, dost som jej aj pomohla, bola najprv taka hamblivejsia, na zaciatku mi casto hovorila ze ake je tazke byt nova v triede...este som aj poprosila ucitelku aby sme si mohli spolu sadnut, skamaratila som ju s ostatnymi spoluziakmi, no proste vsade sme chodili spolu ako nejake sijamske 🙂 ...ale ked prisiel taky cca 7.rocnik tak zacala sa kamaratit aj s inou spoluziackou, ktoru som ja velmi nemusela...trosku sa mi to nepacilo, lebo nevadilo mi ani tak to ze sa s nou kamaratila ako to, ze zrazu nase "tajne" rozhovory uz neboli len medzi nami...a ta tretia bola tak trosku "mrska" hrala to vzdy na viac stran...a velakrat robila medzi nami rozbroje a ta moja kamoska bola niekedy uz ku mne az neprijemna...a doslo to k tomu ze nakoniec v osmom rocniku sme spolu uplne skoncili a nerozpravali sme sa uz skoro nikdy...ked sme sa sem tam stretli na ulici, boli sme uz stredoskolacky a nas pozdrav bol akurat ahoj...a to bolo vsetko...velmi ma to mrzelo a mrzi do dnes ze to tak skoncilo...aj ja som mala zaujem sa s tou tretou skamaratit ale vobec to neslo ako som sa snazila...strasne ma to trapilo, dokonca som doma trvala na tom ze chcem odist na inu skolu...ta tretia si robila stale posmesky ze ja som ti ju ukradla, tak ti treba a podobne kraviny...mala som ine kamosky, jasne ale nikdy to uz nebolo ako s tou prvou...asi ti velmi neporadim, nakolko ruzovo to neskoncilo 🙂 prisla potom stredna skola a tam to uz bolo o inom...takze jedine co ostava je uspokojit sa s takym kamaratstvom ako to je teraz, ze sa o svoju naj kamosku musi delit s tretou, alebo si najst novu partiu...aj ked viem ze to nieje jednoduche a presne si viem predstavit ako sa tvoja dcera citi...tak drzim palce nech to dobre dopadne !! 🙂

hameeda
7. máj 2014

@salamistka : no neviem ale ja by som to riešila inak, neviem asi záleží na osobnosti, ja som vždy bola obľúbená tak som dajako neriešila kamaratky, pretože som ich mala veľa, a vidím že dcera je tiež obľubena tak nemáme taký problém, no tiež sa tu striedajú kamarátky že raz je jedna každý deň u nas, potom dlho ju nevidno a je tu iná,,,no nejako to neriešim, lebo poznám svoju dceru, ma dobre srdiecko, určite by neodháňala od seba niekoho, no mala pred dvomi rokmi takú kamarátku ktorú mala rada a tá sa začala kamarátiť s inými, dcera z toho bolo trošku smutná, ale ja som jej povedala že nech sa na ňu vybodne, že nemôže nikoho nútiť aby sa s ňou kamarátil a že sa nemá nikomu vnucovať, že kamarátky prídu a odídu, tak to je a tak to bude, povedala som jej že najdôležitejšia je rodina tá tu je a bude pre ňu stále,,,kamarátky ak odídu nič sa nedeje, prídu nové....

jalucija
7. máj 2014

@salamistka podla mna s tym ty nenarobis nic. Pre dceru je to v istom zmysle skusenost do zivota, nechaj ju nech sa sama zariadi.
btw ja si pamatam, ze som mala kazdu chvilu inu naj kamosku, raz hentu, raz tamtu, inokedy sme boli proti tej, hentej a potom boli naj kamosky :D

hradnapani
7. máj 2014

@salamistka ale ved taky je zivot. Kludne nech si najde inu kamosku, a potom je dost pravdepodobne, ze z nich budu styri dobre kamosky 😉 Dve dvojice su urcite lepsie ako jedna trojica. Aj moja naj kamoska ma takto "opustila", tiez ma to trapilo, ale nejako sa to samo vyvinulo...
Radsej nech neostava v pozicii "cakatelky", kedy bude dobra pre byvalu najkamosku. Je v takom veku, kedy je dobre ucit sa nadvazovat dalsie kontakty, aby do buducna nezostala osamotena.

blue_eyes
7. máj 2014

@salamistka presne tak , dcerinu priatelku to laka, to iné. Od tej tretej by som dala ruky prec