Problémy v škole so správaním 10-ročného syna

2. dec 2022

Idem si po radu uz som vazne zufala. Syn ma 10 rokou a od druhej triedy vecne problemi.
Poznamky na kazdodennom poriadku tipu, vyrusuje po upozorneni, vystraja cez prestavku, beha po chodbe atd.
Minuli rok sme chodievali k psychologicke a na odporucanie sme urobili aj neurologicke vysetrenie, kde zaver z neurologie bol ok.
Spravu od psychologicky sme nedostali, tam sme sa rozlucili s tym, ze ak to bude pokracovat objedname sa opat.
Ja uz vazne neviem co robit doma je to super dieta az je to neuveritelne niekedy ked citam tie poznamky. Znamky ma 1-3. 🤷🏻‍♀️
Viem, ze si v triede partia 3 takych expertou co sa snazia byt stredobodom pozornosti.
Presla si niektora s tym? Mate nieco odskusane co zabera aby sa to zmenilo?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
83lenka83
3. dec 2022

Má nejaké mimoškolské aktivity? Robí nejaký šport? Potrebuje si vybiť energiu a keď doma počúva tak sa ventiluje v škole. Tresty u nás zaberajú, ak dostane poznámku tak nemá týždeň telefón. Hneď mi učiteľa píše, že sa chovanie zlepšilo😀.

autor
3. dec 2022

@elizabet173 samozrejme ziaden telefon, ziadne ps4 v tedy vie doniest aj pochvalu

autor
3. dec 2022

@83lenka83 no aktivita je kamen urazu to si som vedoma, v skole nemaju len inline korculovanie to skusil. Jeden cas sa hnal za karate ale ked som mu nasla kam by mohol chodit uz nechcel.
Snazime sa cez volno chodit aj na nejake tury alebo vylety ale to je malo.

83lenka83
3. dec 2022

Moj chodí na hokej, treningy 5-6x do týždňa. Neviem si predstaviť čo by robil ak by nemal šport. Skús ho dať na plavecký, škola korčulovania, parkur, lezecká stena...... Niečo čo ho zaujme.

zdenka17388
4. dec 2022

Bud rada, že aspoň doma je dobré dieťa..
Priateľom syn 10 rokov, poznámky na dennom poriadku, tento týždeň za 3 dni 6 poznámok, naháňal po triede spolužiačku s nožnicami lebo ho udrela s kľúčmi..
Doma také isté zlé dieťa, mamička ho má s prepáčením v prdeli úplne..za tie poznámky žiaden trest, nič..Matka má 43 rokov a doma 2 mesačné bábätko takže starší syn je na vedľajšej koľaji úplne
Aktivity žiadne, pohyb žiaden, len telka, mobil, PS4, počítač
V piatok boli predvolany do školy, že už sa to takto nedá, že treba s tým niečo robiť, odporučili im psychológa
Dieťa problémové v škole, do kolektívu absolútne nezapadá, s deťmi sa nevie hrať, pohyb žiaden, spolupracovat odmieta vo vsetkom..len doma sedí..od lekárov veľké varovanie že obezita, chlapec má 60 kg na svoj vek, strava čistá katastrofa, len pizza, hranolky, rezne, vývar a konec..
Matka mu nakoniec po dohovore v škole zakázala telku,počítač,mobil proste všetko a chlapec trucuje celý víkend zatvorený v detskej izbe, ani nejedol
Svoj hnev nevie vôbec ovládať

luba28
5. dec 2022

@zdenka17388 toho psychologa odporucam ,,moze ist o ADHD

zdenka17388
5. dec 2022

@luba28 k psychologicke chodili keď sa rozviedli.chlapec mal 5 rokov, 2 roky navštevoval ambulanciu a nič z neho nedostala, ani slovo poriadne..nastúpil do 1.rocnika a katastrofa, len poznámky, sťažnosti dookola

luba28
5. dec 2022

@zdenka17388 tam je potrebne ine zameranie ,,najprv skolsky a potom specialny

zdenka17388
5. dec 2022

@luba28 práve som čítala o tom ADHD a teda podľa mňa presne šité na mieru chlapca
Veľmi veľa príznakov sedí
Len najväčší problém je jeho matka, ona nechce nič riešiť, ona nevidí problém, nechce si nič priznať
Chlapec v 10 rokoch nevie prejsť ani cez prechod pre chodcov, on si vôbec neuvedomuje čo sa môže stať. Také úplne bežné veci v živote jemu nič nehovoria

luba28
5. dec 2022

@zdenka17388 to je presne toto,vobec si neuvedomuju nasledky ,,nech riesi otec ,,tiez moze,,ten chlapec za to nemoze a pomoc potrebuje

zdenka17388
5. dec 2022

@luba28 chlapec je zverený matke a ona bohužiaľ nedovolí nič otcovi riešiť bez nej
Teraz jej dal návrh po tom sedení v škole, že chce chlapca aspoň 1 týždeň v mesiaci u seba, že sa mu chce viac venovať, tráviť s nim viac času keďže ona nemá záujem, viac tá otcovstva ruka keďže doma si môže robiť čo len chce
Doteraz bol otec s chlapcom každý druhy víkend v mesiaci, ani hodina navyše,nič, matka nesúhlasila pri súde ani s takýmto stykom, aj to sa jej zdalo veľa

angelous1991
5. dec 2022

@zdenka17388 ja mám syna s ADHD .., tento chlapec vás z ADHD nemá nič spoločne jednoducho je to taký samorast o ktorého sa nikto nestará chúďatko . A potom to tak aj vyzerá , dopláca na rodičov dieťa …

luba28
5. dec 2022

@angelous1991 formy ADHD su rozne,,neda sa povedat,ze kazde dieta bude presne take ako tvoje a tiez moze mat ADHD ,,,to uz urcuje speci psycholog

luba28
5. dec 2022

@zdenka17388 musi dat navrh na sud ,ale najskor by som zasla na Upsvar aj s vyjadrenim skoly