Škola mimo bydliska & stretávanie sa so spolužiakmi

20. mar 2022

Ahojte. Pred par mesiacmi sme sa s rodinou prestahovali na dedinu vzdialenu par km od mesta. Nakolko nasa dedina nema zakladnu skolu, syna sme dali do 1.rocnika prave do tohto mesta. Syn sa dost tazko v skole adaptoval a hladal si kamaratov, ale uz spomina viac chlapcov, s ktorym sa hrava. Kedze ziadny z nich ale nebyva u nas v dedine, ich stretavanie je obmedzene len na cas straveny v skole. Syn by sa so spoluziakmi rad stretaval aj vo volnom case, ale kedze nepoznam ziadneho z rodicov a byvame mimo mesto, tak neviem ako na to. Poradite ako resp. kde nadviazat kontakt s rodicmi? Pride mi totiz hlupe 'vyckavat' pri skole, ci niekoho nepridu vyzdvihnut, kedze vacsinou ked pridem pre syna nik iny nejde zrovna domov alebo zrovna nejake dievca 😃. Je tu niekto, kto ma podobnu skusenost, ze jeho dieta chodi do skoly mimo bydlisko? Ako riesite stretavanie so spoluziakmi?

kate211
20. mar 2022

Dcera mi povedala ako sa vola spoluziacka s ktorou sa chcela tak strasne stretnut mimo skolu. Nasa ZS ma stranky na facebooku, tam prispievaju aj rodicia deti. Podla priezviska som ju vyhladala (mala fotky so svojou dcerou, tak som ju poznala) a normalne som pani napisala, ze nase deti su spoluziacky, ci by nebol problem, keby jej dcera travila nejaky cas u nas resp. u nich. Vobec nebol problem.

janage
20. mar 2022

Však Tvoj syn nech povie spoluziakovi, že ak jeho rodicia súhlasia, rada by si im zavolala. Donesie číslo a voláš.
Alebo cez edupage. Dáš si správa, rodicia, podľa mena spolužiaka a píšeš. Dobrý deň, som mamka Pavla, čo sa tento rok pristahoval a kamaráti sa s vaším synom. Ak súhlasíte poprosím vás o t.c. Rada by som sa dohodla, či by sa chalani mohli u nás pohrať. atď

luliu
20. mar 2022

Tiež si myslím, že by si to mal zorganizovať syn. Dohodnúť sa so spolužiakom, nech sa spýta doma a donesie číslo na rodičov

prasiatko30
20. mar 2022

Ja neviem ale u nas v skole je typicke, ze na zaciatku roka sa urobia whatsapp skupiny z kazdej triedy - vzdy sa najdu nejake proaktivne mamicky co to zorganizuju, staci poznat jednu dve a uz som v grupe a odtial sa uz da pomaly spoznavat.

Potom este mozno popytat p. Ucitelku ci by ta nemohla skontaktovat s rodicmi daneho ziaka.

marcellka32
21. mar 2022

Naši dá dohodnú, že poobede príde buď k nám alebo on k nim sa hrať..spýtajú sa doma rodiča

horalka1986
21. mar 2022

Tiez byvame mimo a nie je s tym ziadny problem. Jeden syn si uz dohaduje spoluziakov sam a ti u nas aj prespia ked tak a druhy mi napriklad teraz ked mal oslavu povedal len priezvisko a ja som si jednu mamicku vyhladala na fb a druhu na edupage a stacilo im napisat. 🤷‍♀️

autor
22. mar 2022

Dakujem vam za rady. V skolke to bolo jednoduchsie. Za 3 roky sme sa poznali zo satni, besiedok aj ihriska po skolke. Teraz sme v novom. Netusila som, ze mozno rodicov aj cez edupage kontaktovat. Vyuzivala som ho len na komunikaciu s ucitelmi 😊. To super sprava, syn sa uz dohadoval s kamaratmi z triedy, tak len napisat teraz rodicom a dufam, ze natrafime na takych, ktorym to nebude prekazat, ze nie sme z mesta. Nemam problem deti vyzdvihnut a zaviezt spat, ale nie kazdemu to musi byt po voli 😊.

evkamotka
23. mar 2022

Nemate vy rodicia aj skupinu na fb? To sa zvykne vytvorit, da sa tam ozvat, najst rodica