Školská taška verzus batoh pre prváčku

janet24
14. dec 2016

Ahojte kocky
Prosim o radu .Mam doma buducorocnu prvacku.A potrebovala by som radu aku tasku, ci batoh.Aku znacku ci na kolieskach ci nie.Vsetky rady mi padnu vhod bo vobec neviem co kupit.Vdaka

sjuzi
14. dec 2016

Ahoj, aj ja sa sem pridám, tiež by som potrebovala počuť názory na tie tašky s kolieskami. Starší syn má tašku Topgal od 1. ročníka, teraz je 4ták a stále mu super sedí, je pevná, drží tvar a to som ju už niekoľkokrát komplet prala v pračke (bez hliníkovej výstuže 🙂) stále je pekná, kupovali sme ju bez detského motívu, takže ju možno využije kľudne i ďalej. Starosti mi však robí tiež budúci prváčik, ktorý má teraz 17kg/110 cm a neviem teda, či nemám pozerať niečo na kolieskach... aj keď som počula, že tie tašky, čo sa ťahajú ako kufor, nie sú dobré na chrbát... Alebo ešte budem dúfať, že za ten rok podrastie a zmocnie... 😀

pribinak
14. dec 2016

no ja ked vidim nase dubravske chodniky, tak tahat po nich tasku na kolieskach musi byt pre deti ako za trest
navyse, na chrbte je taska rovnomerne rozlozena, ale ked dieta taha tasku za sebou, nataca sa cela jeho chrbtica na jednu stranu a to je neprirodzena zataz
aj ked je snech, alebo prsi a je voda na chodnikoch, tak to musi byt zaujimave s takou taskou

ja mam prvaka, kupili sme mu skolsku tasku, ktora vazi menej ako kilo, cize za mna tasku na kolieckach asi nie

sjuzi
14. dec 2016

@pribinak - veď toto, že to asi nie je nič moc, keď to deti ťahajú za sebou. No nič, asi skočím zas do Topgalu... 😉

janinah
14. dec 2016

pokukajte tu v archive,kolieskove taškymaju zle recenzie hlavne kvoli terenu kde ich ťahaju a tiež si predstavte tu polohu detskej chrbtice pri ťahaní,odporúčam vyskušať na dieťati v bežnom obchode apotom kupit tu istu cez net,ušetrite

@sjuzi v piatej triede sme už kupovali skolsky batoh hoc topgal taška bola stale v super stave,lebo však nebude mať prvacku tašku,čo by povedali kamoši😉

sissy27
14. dec 2016

taška na kolieskach je úplný nezmysel... jedna sa dieťa pri jej ťahaní vykrivuje do jednej strany, v škole, kde sú samé schody, to aj tak musí vláčiť v ruke / na chrbte, do toho keď sa pozrieme na stav chodníkov... v zime, keď je všade sneh / blato / bordel, prípadne prší, tak je taška komplet špinavá, veci vnútri mokré... skrátka úplne nepraktická hovadina...
buď kupovať čo najľahšiu tašku, alebo vybaviť druhú sadu učebníc a dieťa bude prenášať len zošity (takto som to riešila ja). Síce sa pani učiteľke nechcelo, ale presvedčila som ju... a nakoniec aj k tomu, aby mali deti v škole zakladače a domov nosili naozaj len to, čo nevyhnutne potrebujú... nie z pohodlnosti, ale jednoducho keď len peračník váži pomaly 1kg, tak je to príliš veľa na tých drobcov... a prisahám, čím menšie deti, tým viac somarín musia nosiť do školy... a to ešte nehovorím o tom, že hlavne prváčikovia si tam občas zoberú nejakú hračku alebo somarinku, čo by nemuseli...

sjuzi
14. dec 2016

@janinah to je jasné, to už nechám na ňom - teraz má túto, možno ju "zdedí" prvák nakoniec...haha http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...

pribinak
14. dec 2016

@janinah lenze v obchode je pekna rovna podlaha, tak sa mu koliecka vo vysekoch zasekavat nebudu, ani sa mu plne nalozena taska nebude prevracat na hrboloch

sjuzi
14. dec 2016

Ja som skôr uvažovala o takom kombe - proste aj kolieska - na presun po škole, aj sa dá dať na chrbát - cestou zo školy... ako napr. toto:

sjuzi
14. dec 2016

Len to bude asi ťažšie ako normálna taška... 😀

sissy27
14. dec 2016

@sjuzi to sa dajú všetky... ale tá konštrukcia zvyšuje hmotnosť samotnej tašky a znižuje využiteľný priestor tašky... máme to odskúšané...
Inak výborne sa u nás osvedčila taška / batoh explore, kupovali sme v ševt-e, neviem či majú aj inde... ľahká, priestranná, odnímateľný menší ruksak...

simsalabim
14. dec 2016

Moja mladsia je taky vychrtlik malicky...nar.v 2005 a meria 132cm a vazi 23kg. Skolska taska jej vazi vacsinou okolo 8kg, co je 1/3 jej vahy. Tasku na kolieska sme kupili vtedy, ked musela sama chodit domov ( dovtedy sme vozili alebo ked sme isli pesi, skusala som ju nechat si ju niest - po par minutach nevladala). Mala tasku zn Topgal. S taskou na kolieskach vie sama prist domov. Zvlada aj chodniky v BA aj schody v skole. Inak keby mi niekto dal na vyber - niest 22kg ruksak alebo ho mat na kolieskach, viem, co by som si vybrala.

kaskya
15. dec 2016

Ahoj janet,
školskú tašku vyberaj s dcérkou. Musí si ju vyskúšať, či ju niečo netlačí, či je pohodlná. Určite skôr pevnú tašku ako vak - kvoli chrbtici. V obchodoch nájdeš veľký výber - sú pevné, ale odľahčené. Do tých pevných tašiek už nedávaj dcérke dosky na zošity a dosky na učebnice - pretože bude mať dcértka zbytočnú záťaž na chrbátik. Tie tašky sú pevné, nepokrčia sa jej.
S prídavnými kolieskami zvažuj len vtedy, ak pôjde do školy a zo školy dlhšiu trasu. Pokiaľ pre ňu bude niekto chodiť, nevyužije ich.
A dalsia vec - určite na taške nešetri - pevná a kvalitná stojí cca 40-60 eur. Ja som investovala a urobila som dobre. Celý prvý stupeň majú deti. Inak vyber motív skôr univerzálny - lebo ked dcérku prejde daná rozprávka, tak kupuješ novú, lebo ju nebude chcieť nosiť.
😉

janet24
autor
15. dec 2016

Velmi pekne vam dakujem za vsetky postrehy a rady.

mkyselka
31. dec 2016

@janet24 Dcera je tretiacka a tento rok maju tolko ucebnic ako v prvom a druhom rocniku dokopy. Uz po 2 tyzdnoch sa stazovala, ze ju bolia trapezy. Tak sme jej kupili skosku tasku na kolieskach NIKIDOM. Ma perfektne velke kolieska a v pohode s nimi ide po schodoch a moze ju pred sebou tlacit ako kocik, takze sa jej nekrivi chrbatik. My sme s nou velmi spokojni. Ked pojde mladsi do skoly, urcite ju kupime aj jemu. Nie je lacna, ale nam to za to stalo. Prikladam aj linky.

https://www.youtube.com/watch?v=d03aeZSFs08


http://www.skolsketasky.sk/nikidom-roller-logom...

yennn
31. dec 2016

Baby kolieska sa vraj nemaju davat, lebo to tahanie ho nuti krivit chrbticu na jednu stranu.
Skuste sa spytat v skupinke "prvacikovia 2016" , tam budu najcerstvejsie skusenosti, tiez pod # tam najdete asi kopec info.
Ja mam prvaka, mame Steo by step od Hama, je vyborna, pevna. Ma menej ako kilo, ale stale je tazka, ked sa tam da naplneny peracnik, zopar tych zositov, desiata a flasa s vodou.....

erickatt
31. dec 2016

TOPGAL...

anjelic
31. dec 2016

Naša mala tašku na kolieskach v prvom ročníku a obe sme boli spokojné. V pohode ju ťahala po chodníkoch, v škole majú triedu na prízemí. Pri tom množstve učebníc, zošitov a kadečoho si neviem predstaviť, žeby to niesla na chrbte celú cestu. Na chrbát si vybrala minulý rok a teraz ako tretiačka sa zas vrátila /aspoň načas/ k tej na kolieskach, nakoľko tú na chrbát nevládze niesť celú trasu. A pritom je to ľahučká konštrukcia... len ten obsah váži viac než dosť. treba zvážiť, s kým dieťa pôjde do/zo školy - pokiaľ bude odkázané samé na seba tak neviem, či je taška na kolieskach taká blbosť... Ja mám odskúšané /takže hodnotím podľa vlastnej skúsenosti a nie recenzií na internete/ a bola som /som/ spokojná.

ajkabb
25. jún 2017
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

@janet24 Tých článkov o tom, akú tašku pre prváka (-čku) vybrať je množstvo, napr. tu: https://www.loria.sk/skolsketasky/0/0/2/48

Skúsim Ti preto napísať môj osobný názor:
1.) nízka hmotnosť tašky je hlavnou prioritou pre dobrú tašku (POZOR však, nemala by byť iba jedinou prioritou)
2.) tvar chrbtovej časti a možnosť nastavenia remeňov tak, aby taška dobre priľahla o chrbátik dieťaťa
3.) podľa možností nie veľmi hrubá (čím viac komôr, tým väčšia hrúbka a väčšia sila na prehýbanie sa dieťaťa dozadu), t.j. taška má byť tenká (1-2 komorová), aby ťažisko bolo čo najbližšie k chrbtici dieťaťa
4.) taška by mala mať dostatok reflexných prvkov, ak dieťa chodí do/zo školy peši

Z hľadiska detí:
1.) taška sa musí dieťaťu páčiť (musí si ju vybrať samé), t.j. rodičia by nemali tašku dieťaťu vnucovať 😉

ninah1486
19. sep 2022

my sme nekupovali tasku na kolieskach, nasa ma do prvej triedy aktovku z Baagl

beahavala
22. sep 2022

tie na kolieskach sa celkom rozmohli ale podla mna nas syn by ich za chvilu znicil