Stará škola verzus škola s novým zariadením

leus22
3. sep 2021

Caute baby
Dcéra začala chodiť do prvého ročníka.
Škola je stará , staré zariadenie , vybavenie atd…
Pani učiteľka je zlata , ide na nich pomaly tento mesiac majú len kreslit a vyfarbovat proste trénovať ručičku

Rozmýšľame nad prestupom na školu na ktorú som jj chcela zapísať hneď, lenze som sa nechala prehovoriť
Škola je s novým vybavením , nové zariadenie Triedy pekne . Tam sa už začali učiť podľa rozvrhu , pani učiteľka tiež dobrá ale veľmi prísna
Mám dilemu , či ju nechať tam alebo prestúpiť
Ak nepojde teraz , potom už určite nie

pribinak
3. sep 2021

@leus22 môžeš mat neviem akú modernú školu, nove vybavenie, ale najdôležitejšie je, aby si dieťa obľúbilo učiteľku a ucitelka si získala deti

Veď môžeš byt tá čo získa pre školu nejaké projekty a peniaze z nich. Sú rôzne zamestnanecké granty, banky vypisujú neustále projekty pre školy, ….

deti95060810
3. sep 2021

už by som ju nedávala inde...

belllinka
3. sep 2021

@leus22 odkial vies, ze budu mesiac iba kreslit a vyfarbovat? A kde idu prvaci uz druhy den podla rozvrhu? Blbost, iba sa to pred sebou snazis ospravedlnit lebo ti vadi to stare vybavenie.

pribinak
3. sep 2021

@belllinka hej súhlasím, pri prvakoch ísť hneď na 2. deň podľa rozvrhu je take smiešne

leus22
autor
3. sep 2021

@pribinak nie , rozprávala som sa s maminkou ktorá tam má dieťa . Prešli si šlabikár 1 stranu a písanku 1 stranu , neviem či je lepšie ísť na deti takto hrrr alebo radšej tým pomalším tempom
Som strašne nerozhodná osoba 😔

abbey1
3. sep 2021

Pre mňa je dôležité, aby učiteľka na prvom stupni bola pre dieťa druhou mamou. Čítať, písať sa naučí každé dieťa, ale máloktoré dieťa má to šťastie, že je v škole spokojné, vyrovnané a chodí tam radosťou.
To hovorím ako mama i ako "učiteľka".

danieli
3. sep 2021

Nechala by som ju pokojne aj v starej, zober si nase nemocnice, ake priserne vybavenie, stare budovy a obcas narazis na lekara, co s laskou v srdci vycaruje zazrak aj s tym malom co ma, myslim, ze nielen nasi lekari ale aj ucitelia kuzlia a nie je to o vybaveni, lebo to prvak nepotrebuje, je to o ludoch, iba a iba o ludoch

leus22
autor
3. sep 2021

Máte pravdu zienky , ďakujem

renab
3. sep 2021

@leus22 na 1. stupni naozaj nepotrebuje najmodernejsie vybavenie. Citat, pisat a pocitat sa nauci aj bez neho. Dolezite je, aby si dieta skolu oblubilo.

savanna
3. sep 2021

Pristup ucitela je pri vzdelavani to najdolezitejsie. Kazdy z nas si pamata nejakeho dobreho ucitela, ktory ho vela naucil alebo inspiroval, motivoval k lepsim vykonom. Rozhodne si nepamatam, ake zariadenie/vyzdobu triedy sme mali na 1. stupni ZS a uz vobec nie v prvej triede. Ale aka bola ucitelka, to si spominam (mohlo to byt aj lepsie 😁).

kristina2412
3. sep 2021

Ľudia si málokedy pamätajú aká bola trieda,vybavenie atď Ale keby si sa spýtala, každý jeden by ti vedel povedať aké pocity v ňom vyvolávala jeho prvá ucitelka. Úprimne, ja si doteraz pamätám, ako sme sa báli, keď naša prvá ucitelka prechádzala s ukazovatkom pomedzi lavice a kto nevedel tomu buchla po prstoch a to som nastúpila do školy v roku 1991, čiže nie v hlbokom " praveku" Ak je dcéra spokojná,nadšená , len to je to ,čo je naozaj dôležité.

domiklik
4. sep 2021

@leus22 ja som mala malého normálne oblečené ho akurát som ho zabalila do bielej zavinovacky, košieľka naňho len položili

mirage
4. sep 2021

@domiklik trochu si mimo, nie?

elizabet173
4. sep 2021

@domiklik asi si si zmýlila diskusiu

bagre
4. sep 2021

@leus22 aj naša išla do starej školy, vyzerala schátrane zvonka, aj vnútri. Za pár rokov vymenili okná, pribudli tabule interakt., prerobili jedáleň, priestor okolo školy,fasádu pred rokom.. veľa využívajú rôzne fondy takže je to poznať 😊
Ako postupne sa ukázali problémy hlavne vzťahové, ale tie sú všade..
Moje dieťa malo smolu že po mesiaci im ochorel učiteľ a už sa nevrátil, takže si ich po zvyšok roka pohadzovali medzi sebou tí, ktorí mali čas.
Hneď na druhý deň riešiť písanku... no neviem, na mňa moc hrr.

sidicek
4. sep 2021

Samozrejme ze najdôležitejšie sú vzťahy v triede a učiteľka, ale nie je pravda, že deti nevnímajú aj prostredie v ktorom trávia väčšinu dna. Aj vám sa asi lepšie pracuje v peknom prostredí, ako starom a osarpanom. Zas prvák aby si mesiac kreslil je strata času, naši išli pomaly ale hneď čiary a pod. Veď to co popisujes sa robí v škôlke.