Uplakaný prvák na základnej škole

makimakimaki
14. sep 2012

Ahojte,
z nasho syna sa stava triedny placko. Nechapem. V skole sa mu paci, je sikovny, ma tam kopu kamosov so skolky, ...
Napriek tomu akoby kazdy den hladal dovod, preco si poplakat. Bol placko uz aj predtym, ale nie takyto brutalny.... Pravdupovediac, ja som bola podobny pripad, preto by som ho od toho chcela uchranit. Bojim sa, ze sa mu deti budu smiat a on bude plakat este viac a castejsie.... Prehovaranie, vysvetlovanie ani motivacia nepomahaju. Slubi ze nebude plakat, ale aj tak ho to potom zmoze.
Inak je to velky betar a doma je velky a dost neposlusny hrdina. Je spolocensky, deti ma rad.
Ako mu pomoct? Nema niekto osvedcenu fintu na uplakanca ?

Diky!

pupavocka101
10. dec 2018

@pielka ani nehovor, u nas sa uz odratavaju dni, ani nie, ze do Vianoc, ale skor do posledneho dna skoly, ze aby uz boli zimne prazdniny 🙂 ale myslim, ze uz je to lepsie o nieco ta skola, ale nechcem to nejako zakriknut radsej 🙂

pielka
11. dec 2018

@pupavocka101 ale toto je u detí si myslím, že normálne, veď na prázdniny sa teší snáď každý, ani my sme neboli iné si myslím, či?? 😀
Ale je to fajn keď badáš, že je to lepšie. Keď už teraz máš ten pocit, tak myslím, že každým dňom to už bude len lepšie a lepšie. Ale jasné, netreba vopred robiť nejaké závery 🙂

pupavocka101
12. dec 2018

@pielka nehovorim, viem, ze som bola rovnaka 😀 mozno aj horsia, ale to sa moje deti nemozu dozvediet 😀
hej hej som rada, ze je lepsie, len nerada sa vopred vytesujem 🙂 dufam, ze ano, ze uz druhy polrok bude o niecom inom 🙂

marina447
14. dec 2018

@cialota vidíš zrejme aj toto bude dôležité, že v akom množstve, lebo asi len v nejakom to má zmysel a zase s vitamínmi to asi tiež nejako netreba preháňať, že treba odhadnúť tú správnu mieru, či?

cialota
4. jan 2019

@marina447 prehanat to netreba to je pravdou, preto je dobre, ked doplnok obsahuje presne odporucanu dennu davku daneho vitaminu 🙂

nicoli02
14. jan 2019

@pupavocka101 ako ste začali po prázdninách? 🙂 aký bol nástup do školy? 🙂

pupavocka101
18. jan 2019

@nicoli02 celkom dobre, az som sama bola prekvapena, myslela som, ze tu bude horsie, ale akoze celkom dobre, myslim, ze to bude uz len lepsie a lepsie, teda v to dufam 🙂
uz len aby bol maly zdravy do konca skolskeho roka minimalne, aj ked by som bola najradsej keby cely rok bol zdravucky 🙂

nicoli02
22. jan 2019

@pupavocka101 potom sa teším s tebou, už to bude lepšie, už keď teraz vidíš zmenu, tak myslím, že sa nemáš prečo báť, že by to malo byť horšie, práve naopak 🙂
za rohom sú zase zachvíľku zas polročné prázdninky, tak zase si na chvíľku decká od školy oddýchnu 🙂

pupavocka101
7. feb 2019

@nicoli02 len aby som to nezakrikla no, lebo to by ma mrzelo, lebo teraz je to super, velmi sa tesim z toho posunu, pre niekoho to mozno nie je nic, ale pre nasu rodinu a pre nasho maleho, teda uz nie je vlastne taky maly 🙂 je to dost velky posun 🙂

cialota
13. feb 2019

@pupavocka101 je to normalne, ze ako mamina sa z toho tesis, myslim, ze kazda jedna z nas by mala podobnu radost ako mas aj ty 🙂

nicoli02
25. feb 2019

@pupavocka101 myslím, že takáto vec by bola super pokrokom pre každú jednu z nás, najmä ide o zdravie dieťatka a mylsím, že to je pre každého rodiča na prvom mieste, nech by sa dialo čokoľvek!

pumi21
26. feb 2019

Ako dlho deťom trvá aby si zvykli na školu? Na tie stresy? Majú deti problém len v prvom ročníku alebo máte skúsenosť, že by sa to s nimi nieslo aj do ďalších ročníkov?
Môjho synovca v septembri čaká škola a sestra stresuje už teraz ako to zvládnu ☹

pielka
27. feb 2019

@pumi21 myslím, že u každého dieťatka je to iné, ale myslím, že ten nástup do školy je z istého pohľadu stresujúci pre každé jedno dieťa, len zase každému inú dobu trvá kým si zvykne, kým sa vysporiada s tou zmenou, ktorá prišla v podobe školy.
Stresuje ju to viac jak jej syna, čo?

cialota
28. feb 2019

@pumi21 nech nepanikari skor ako je potrebne 🙂 neviem ci si citala, co som pisala uz davnejsie, kamoska ta dava synovi SlonIQ, to je doplnok, ktory vplyva aj na zvladanie stresu zo skoly, tak mozno by aj jej mohlo pomoct, teda skor synovcovi, keby nieco taketo mu nasadila a uz v podstate skor 🙂

leteckafakulta
7. apr 2022

Dobre ránko mamičky. Vidím, že je to už niekoľko rokov co sa tu písalo o prváčikov. Potrebujem radu.
Mam dcéru ktorá je v 1 ročníku. Chcela chodiť na klavír tak sme skúsili a dali ju. Vsetko bolo ôk.....hovorila ze ju to nebaví lebo je to nuda sama teória.....ale neriešila to. Minulý týždeň bola doma bola chorá. A ešte dodám ze som na MD mam ešte 2 ročnú dcéru. Po chorobe po týždni v nedeľu večer plac ze ju boli bruško.....a ja ze keď veľmi nech ide na WC. Keď neprejde pôjdeme ku doktorke ráno. Po chvíľu ze už ju neboli.....ale ze nechce ísť do školy lebo sa boji ze bude sedieť sama kebyže s tým s kým sedí nebude v škole. Tak sme jej vysvetlili ze nebude sedieť sama.....ona je veľmi citlivá....ráno do školy problém pred triedou do družiny plac ze chce it skoro domov.....tak som povedala ze nepôjde do družiny poobede ale rovno po obede domov.... nepomohlo stále dokola ze chce ísť skoro....nakoniec som ju dala do triedy ona plakala a ja som radšej šla prec.....poobede už vysmiata vsetko ok....v utorok ráno znova problém ze chce ísť skoro domov....plac a plac. ...volala som už triednej ci sa dačo nedeje....takže ona je šikovná pracuje v škole super zapája sa.....len nechce ísť posledná domov lebo raz som po ňu prísl o 14tej deti tam boli ale neboli tam jej kamošky.....potom po škole som sa s ňou bavila nech mi povie co sa deje.....šla som s nou len na pizzu mladšia ostala doma...som myslela ze pomôže....potom si začala vymýšľať fakt uposti prečo plače...a nakoniec povedala ze keď place sú ku nej všetci milsi.....co sú ku nej aj tak....učiteľka super kamoši super.....ale keď plače každý okolo nech skáče.....neviem už co mam robiť....neprestane s tým.. ako jej mam vysvetliť ze sa neplace kvôli tomu aby ju mali vseeeetci radi...učiteľka sa nemôže len jej venovať.... ona sama nemá každého rada v triede ale ju musia mať všetci... bojím sa aby sa jej to nevypomstilo....ráno ze chce ísť skoro domov....ale nechápe ze ma povinnosti ani z prace sa nedá skôr odísť len preto ze chcem....od septembra do minulého týždňa bolo všetko ôk. Chodila vysmiata....teraz je z nej kopa smútku.....