Upratujú si vaše deti hračky?

vera1605
18. aug 2023

Ahoj mamičky chcem sa spýtať ako sú na tom vaše detičky? Mám dceru 9r. Chcem sa spýtať či si vaše deti po sebe samostatne upratuju hračky keď sa dohraju. Alebo im to musite pripomenúť či si ráno po raňajkách bez napomenutia idú sami umyť zuby atď tie základné veci.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzulka558
18. aug 2023

10 ročná už samostatná občas pripomeniem,par krát som dala extrém robila som podobne ako ona alebo niečo iné,, mladšia bude mať 3 roky a v pohode učí sa od sestry, čiže aj si uprace a ma skôr jej rozum ako skolkarsky,

sense
18. aug 2023

10 r izbu uprace ledabolo sama, poriadne len keď jej poviem tak 50/50, keď nachystám ale odpadkové vreci ze teda upracem ja, tak už netreba ani hovoriť.
A čo sa týka rána. 6.30 ju zobudím, o 6.50 max 7 je pri stole oblečená, um ta, ucesana, poslané. 7.15 najneskôr zuby a 7.20 sa už obuva a 7.25 ide na autobus do školy ak nechce ísť 1,7km peso, keďže škola začína o 8... Toto robí automaticky, výnimočné ju musím napomenut. Nie to co ma spraviť ale len cas. Fungujeme tak od jej 8.rokov odkedy sme sa presťahovali. Ale v podstate predtým to bolo rovnaké len do školy mala. Blizsie

viestta
18. aug 2023

Pripominam co nespravi sam, nieco spravi sam aj bez pripominania. Nerobim si z toho tazku hlavu.

patta89
18. aug 2023

Moj ma 3 roky a hracky si uprace sam, je tak nauceny ze ked ide na obed a v noci spinkat vsetky hracky musia byt upratane...niekedy sa stane, ze ho musim nato upozornit, ale vacsinou to spravi sam 🙂

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zofizulka
22. aug 2023

My máme pravidlo, že kým nie je upratané izba, nemôžu pozerať večerníček. Takže večer so všetci spolu upratujú izbučku. Väčšinou už bez našej pomoci.

galganka
22. aug 2023

Upratujú. Ale dlhodobým samonasieraním a pozorovaním sme zistili, že potrebujú presné inštrukcie. Nestačí povedať "uprac si, prosím, izbu, je tam bordel jak v tanku". Ideme tam a dostanú inštrukcie krok za krokom. "Uprac si posteľ, túto poličku, box s oblečením a lego. Potom prídem a mrkneme, čo ďalej". A super sa osvedčila aj tabuľka s úlohami, kde si to odškrtávajú.