Vianočná básnička

mrs_potato
1. dec 2023

Dobrý večer prajem. 🙂
Hľadám jednu knižku, ktorá obsahovala básničku s názvom Slepý chlapček. Mám dojem, že knižka obsahovala len tri básničky, pričom táto bola jednou z nich. Podarilo sa mi báseň nájsť online, posielam ju ďalej v diskusii. Ak ju náhodou niekto spoznáte a prípadne poznáte knižku, budem veľmi vďačná, ak mi dáte vedieť, kto ju napísal.
Ďakujem veľmi pekne. 🙂

mrs_potato
autor
1. dec 2023

To je ona.

jaja1979
1. dec 2023

@mrs_potato ahoj, myslím, že moja mama ju má... Nostalgické spomienky😉 Ja si tu básničku ešte pamätám naspamäť 🥰 Môžem ti ju ísť zajtra pozrieť, ale viem, že už nemala pôvodný obal, mali ju zviazanu v novej väzbe. Ale skúsim pozrieť, dám info😉

mrs_potato
autor
2. dec 2023

@jaja1979 to by som bola veľmi rada! ❤️ ďakujem 🙂

lenka_007
3. dec 2023

@mrs_potato
@jaja1979 Dobry den, rada by som sa pripojila a tiez poprosila o informaciu o autorovi tejto knihy. Uz roky po tom neuspesne patrame 🙂 mame este fragment tejto knihy s jednym pribehom, tym o chudobnej Maruske 🙂 vopred Vam dakujem a prajem pekny den.

jaja1979
3. dec 2023

@lenka_007 dievčatá, autorka je anna ivanova, ilustrácie od Anny pokornej, vydal spolok sv.vojtecha, r.1948. Knižka sa volá vianočné balady. Ak chcete, môžem vám ju celú odfotiť, ale je vcelku poškodená. Ak chcete foto, pošlite mi do IP c.telefonu a môžem poslať na Viber, WhatsApp alebo messenger 🥰

lenka_007
3. dec 2023

@jaja1979 velmi by som Vas o to poprosila 🙂Nevyznam sa v Modrom koniku, je mozne poslat Vam telefonne cislo sukromnou spravou? Dakujem.

jaja1979
3. dec 2023

@lenka_007 áno, jasne🥰

mrs_potato
autor
5. dec 2023

@jaja1979 dobrý deň, napísala som vám správu 🫶