Základná škola Matky Alexie

daniela1978
21. nov 2014

Milé maminy, ak máte skúsenosti so ZŠ Matky Alexie, budem rada, ak sa o nich podelíte. Rozmýšľame o prestupe na inú školu, tak vyberáme. Vopred ďakujem 🙂

daniela1978
autor
24. nov 2014

neni tu nikto so skúsenosťami z tejto školy?

bibadlo
24. nov 2014

Moje deti chodia na ZS Matky Alexie. Sme velmi spokojni 🙂 Aj deti, aj ja. Zlate trpezlivé učiteľky aj vychovávateľky, uzasná pani riaditeľka. Skola má výbornú úroven. Budú otvárať aj školku 😀

daniela1978
autor
24. nov 2014

@bibadlo ďakujem za info. ešte jedna otázka, je tam tak primerane matematiky, alebo je to zamerané na matematiku? Matematika je náš triedny nepriateľ 🙂

cecil36
24. nov 2014

No ja nemam dobru skusenost. Snobske, povysenecke spravanie.... Za maskou mileho spravania bolo nieco uplne ine.... Skatulkovanie ziakov, absolutne zly odhad schopnosti dietata...Nastasie sme sa potom rozhodli pre inu skolu...

daniela1978
autor
24. nov 2014

@cecil36 ja hľadám niekde v meste dobrú školu...pre ktorú ste sa rozhodli vy?

cecil36
24. nov 2014

@daniela1978 jednoznacne ZS Hlboka 🙂

daniela1978
autor
24. nov 2014

@cecil36 to je úplne od ruky pre nás......ale ďakujem 🙂

bibadlo
24. nov 2014

@daniela1978 nemyslim, ze by skola bola zamerana nejak specialne na matematiku. moj syn je stvrtak s matematikou ani s inymi predmetmi nie je ziadny problem. pani ucitelka na hodine všetko dobre vysvetli, takze doma venuje skole naozaj len minimum casu. na vysvedceni zatial vzdy same jednotky. druhy je prvak.

daniela1978
autor
24. nov 2014

@bibadlo ďakujem za infosky 🙂

snezienocka100
30. nov 2014

@bibadlo a kedy sa skolku chystaju otvorit? Podavaju sa uz prihlasky?

bibadlo
1. dec 2014

@snezienocka100 skolka bude az v skolskom roku 2016/17...teraz ziskali priestory, ktore treba kompletne zrekonstruovat

snezienocka100
1. dec 2014

@cecil36 na tej skole si mala dieta, alebo podla coho sudis?

snezienocka100
8. dec 2014

@bibadlo velmi zvazujem tuto skolu pre dceru, oslovuje ma svojou kvalitou a aj nabozenskym rozmerom, len by som chcela vediet, ako je to tam s vyucovanim anglictiny? Kolko hodin maju prvaci a daju sa na skole zabezpecit aj nejake hod. ang. navyse?

bibadlo
9. dec 2014

@snezienocka100 angličtinu majú prváci 2x do týždňa + bola možnosť zaplatiť si krúžok angličtiny navyše.

bibi78
16. feb 2015

@bibadlo a ako je to s kodexom, resp. pravidlami, ktore su specificke pre tuto skolu? je nieco, na co sa pripravit, co nie je bezne na inych skolach (teda okrem nabozenstva)?

bibadlo
16. feb 2015

@bibi78 ako si spomenula, neda sa vyberat medzi etikou a nabozenstvom, automaticky sa uci nabozenstvo, inak vyučovanie je rovnake ako na státnej skole, poobede kružky podla vyberu... Viac info o skole majú na stranke: http://zsmatkyalexie.eu/

bibi78
17. feb 2015

@bibadlo toto mi je jasne a je to v pohode. skor som mala na mysli nejake specificke javy 😀. pocula som, ze dievcata nemozu nosit tielka, ci ako to je?... ? a ine kodexy...

bibadlo
17. feb 2015

@bibi78 o oblečení pre dievčatá neviem nic, ja mam chlapcov, nebol s nicim problem. 😀 😀 Tu je skolsky poriadok, myslim, že tam o tom nic nie je: http://zsmatkyalexie.eu/vismo/dokumenty2.asp?id... Nestretla som sa zatial so ziadnou zvlaštnou požiadavkou alebo obmedzenim zo strany skoly. Všetko vramci normy.

lea20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarahkruz
27. aug 2019

@lea20 dobry den, moja sestra bude od septembra navstevovat 3.A triedu na ZS Matky Alexie. Práve sme sa prestahovali a nikoho tam nepoznáme, cize takisto aj my hladame nejakych kamaratov 🙂