Ako prebieha súd o výživné?

martusik2305
23. feb 2020

Ahojte prosím vás ako to prebieha na súde o výživné a zverenie do osobnej starostlivosti?
Súd má vyzval že mám zdokladovať príjmi a výdavky na maloletého. Stačí to len písomne alebo treba doložiť aj bločky, výpisi z účtu že tie platby naozaj prebehli a ta aké obdobie 🤔? Mate niekto skúsenosti za každú radu ďakujem prikladám fotky ako to mam pripravene.

mogaa
23. feb 2020

@martusik2305 dokladovať znamená diókladovať , takže ano reálne bločky, výpisy z účtu alebo akýkoľvek doklad o zaplatení

veronikaszabova
23. feb 2020

@martusik2305 pozri si diskusie tu na MK o vyzivnom a sude. Je ich tu dost.
Su tam aj vzory, ako to ma vyzerat.

martusik2305
autor
23. feb 2020

@mogaa takto mi to napísali.

evkakrisicova
23. feb 2020

Mne prišlo zo súdu že im mám poslať všetky bločky na posledný mesiac mala som na to týždeň! Nechápem tie nezmysli som zvedavá koľko mi súd určí výživné keďže som mala 5 bločkov 🤦🏻‍♀️ Hlavne bločky treba

maciatkolulu
23. feb 2020

No odo mna nikto bločky nechcel.
@martusik2305 ty tam máš napísané spolu s dôkazom, takže jasne, ze to musíš dokladovať, žiada výživné aj na seba? Lebo ak nie, nikoho nezaujíma, koľko s potrebuješ na kozmetiku a mobil.

mogaa
23. feb 2020

@martusik2305 špecifikácia sú tebou vypísané výdavky a doklady doložiť minimlne tie základné pravidelne sa opakujúce ako výdavky na bývanie, telefon, poistka....čo máš zdokladuj, všetko bez dokladov sa dá napadnúť a nemusia ti to uznať, alebo ti to uznajú v nižšej výške(napr.pri strave)

maciatkolulu
23. feb 2020

@martusik2305 počuj, ale ved ty máš skoro trojročné dieťa.... Tam ťažko vysudis na seba niečo, rovnako to mlieko a plienky sú zvláštne, teda pokiaľ nemáš dieťa choré, radšej nebyť veľmi hamtava a mat reálne požiadavky, ako sa naťahovať, lebo teda 20 eur na plienky pre trojrocne... A mlieko 8 to máš čo? Nemáš to v potravinách? Nuž snáď máš na to reálne svoje bločky a nie, že suseda ti dá... Sudcovia nie sú na hlavu. A nedoplatky na elektrine? 100 eur? Bývaš s rodičmi to mate koľko nedoplatky? Písala si v iných diskusiách, že aj zo sestrou a jej dieťaťom bývate, to budeš platiť nedoplatky iba ty, ci mate 300 eur? Každý rok? 😉Bacha na to

martusik2305
autor
23. feb 2020

@mogaa ôk takže keď bločky z liekov,benzin,strava mam tak to dolozim a výpisi asi tiež. Ôk ďakujem

maciatkolulu
23. feb 2020

@mogaa telefón na ňu sa neakceptuje, ved to je výživné na dieťa a nie na matku. Tobôž skoro 3rocnehi dieťaťa.

martusik2305
autor
23. feb 2020

@maciatkolulu niesom hamtava a malý nieje chorý Mlieko dávam kupované kravské mu nechutilo a umelé nemôže. A 8 je suma za Mlieko na mesiac. Plienky mu dávam na spánok v noci 2 a cez deň 1. A do škôlky ho nezobrali takže od mája budem dostávať akurát tak prídavky a výživné. Áno bývame u rodičov v dome v ktorom treba kúriť a aj svietiť. A presne ročne nedoplatky mame 400e mama platí väčšiu časť a mi zo segrou po 100e a mam to aj ako dokázať. 🙂

martusik2305
autor
23. feb 2020

@maciatkolulu ale ja nechcem výživné na seba. V tom papieri písali ze mam napísať všetky svoje výdavky a oddelené od mojich výdavky na malého.

martusik2305
autor
23. feb 2020

@maciatkolulu a neboli sme manželia aby som si žiadala výživné na seba. Ruky mam zdravé ale nemôžem ísť do práce pretože nemám malého kam dať.

maciatkolulu
23. feb 2020

@martusik2305 dieťaťu nekupuje oblečenie? Nechápem tým zvláštnym sumam pri neočakávaných výdavkoch napríklad za lieky, načo tam dávaš centy, myslíš, že to vyzerá lepsie😂, súd nie je egyptský trh, aj keď to tam niekedy tak vyzerá.

maciatkolulu
23. feb 2020

@martusik2305 no však do škôlky...

martusik2305
autor
23. feb 2020

@maciatkolulu nie išla som podľa bločkov nemám to vycucane z prsta 😂

maciatkolulu
23. feb 2020

@martusik2305 keď máš zdravé ruky, tak ako ostatni ľudia, tak normálne smer škôlka, tobôž ako samozivitel, matky dávajú aj oveľa mladšie deti do jasly atď... To ti na súde neprejde.

maciatkolulu
23. feb 2020

@martusik2305 predpokladané náklady? Z blokov? Ok

martusik2305
autor
23. feb 2020

@maciatkolulu už som písala ze ho nezobrali.

martusik2305
autor
23. feb 2020

@maciatkolulu to sú neočakávané výdavky tento mesiac mimo tie co kupujem pravidelne

maciatkolulu
23. feb 2020

@martusik2305 ja rozumiem, ale súd naozaj bude nepríjemný, to je skoro vždy, pokiaľ sa nedohodnete, čo je najlepšia vec. Musíš skúšať aj iné škôlky, odvolanie, si samozivitel, či ty si môžeš dovoliť ostať doma? To ti je potom fajn, lebo to si nedovolí aj veľa žien, ktoré nie sú samozivitelkami

veronikaszabova
23. feb 2020

@martusik2305 a do prace sa nemusis vratit?
A ty ziadas vyzivne len na 1 dieta, ked mas 2?

martusik2305
autor
23. feb 2020

@maciatkolulu ja niesom padnuta na hlavu. Vyskúšala som všetky možnosti aj všetky škôlky v okolí. A nie nemôžem si dovoliť sedieť doma ale naozaj ho nemám kde nechať. Všetci chodia do prace a ty co nechodia (sesternice na RD) sú neochotne prizerať. Toľko k tomu ďakujem za rady a postrehy pekný zvyšok dňa

evkakrisicova
23. feb 2020

Dokladuje sa len to čo potrebuje dieťa poistka na auto a benzín ich nezaujíma pokial dieťa nieje choré že nevie chodiť... len strava hygiena lieky

martusik2305
autor
23. feb 2020

@veronikaszabova ja mam len jedno a v práci mi naznačili že mám dať výpoveď pretože oni nebudú do septembra na mňa čakať tak uvažujem nad možnosťou zostať na neplatenej alebo dám výpoveď. Tu už mám nachystanu. Neviem sa rozhodnúť.

evkakrisicova
23. feb 2020

A pokial bývate u rodičov výdavky na bývanie sú tiež súdu ukradnuté

martusik2305
autor
23. feb 2020

@evkakrisicova ja mam bločky len na lieky, stravu, hygienu. Ze mam napísať všetky svoje osobné výdavky zvlášť od výdavkov na malého.

maciatkolulu
23. feb 2020

@martusik2305 pozri si to precitaj, určite ti súd tolerovať to, že máš trojročné dieťa a nie si v práci, lebo to je luxus ostáva doma všeobecne do troch.... Keď sa chce, cesta sa najde

martusik2305
autor
23. feb 2020

Súdu je tuším všetko ukradnuté 😂 ok nech je im to ukradnuté tak načo to mam potom písať?
@evkakrisicova

veronikaszabova
23. feb 2020

Tu pises o 2 detoch.
Evittan ti tam napisala, ako si mozes zariadit aj max podporu na 6m. Tak sa riad tym.