Partner odo mňa odišiel, máme 2 ročného syna. Na čo má právo ako slobodná matka?

mivalik
3. sep 2019

Dobry den. Prosim vas o radu. S partnerom sme sa po 10 rokoch rozisli, mame 2rocne dieta. Byvali a teda ja so synom byvam u rodicov, byvaly odhlasil svoj trvaly pobyt uz inde. Na vyzivnom sa chceme dohodnut mimo sud, pokial bude on spolupracovat. Ja poberam rodicovsky prispevok, on pracuje plus dostava pridavok na dieta. Je mozne aby som ja dostala od statu nejake peniaze, ked som ako slobodna matka bez partnera? Alebo to ide len cez sud? Dskujem za kszdu radu.

pribinak
3. sep 2019

pridavky si daj prehlasit na seba. chod na urad prace a prehlas si ich na seba. nie nemas narok na nic navyse aj ked si bez partnera. jedine o co mozes ziadat je vyzivne.

mivalik
autor
3. sep 2019

@pribinak dakujem, to mi staci vediet. Nevyznam sa v takychto veciach, preto som pytals. Este raz vdaka. 🙂

pribinak
3. sep 2019

@mivalik normalne chod zajtra na urad prace a vybav si pridavky na seba. ty sa staras o dieta, preco ich ma poberat on?

mivalik
autor
3. sep 2019

@pribinak dobre a treba priniet zniva nejaku ziadost? Lebo doteraz to chodilo jemu, tak sme boli dohodnuty. No teraz ked sme od seba, si myslim ze by mali chodit mne.

pribinak
3. sep 2019

@mivalik tam ti daju formular

mivalik
autor
3. sep 2019

@pribinak dakujem krasne

katarinka89
3. sep 2019

@mivalik ešte by som si pre istotu vzala rodný list dieťaťa a ak ste rozvedení,tak aj ppl rozhodnutie

miriamik77
3. sep 2019

Prídavky by si mala rozhodne poberať ty, to by si si mala ísť dať prehlásiť. Oni ti tam budú vedieť povedať všetko, na čo máš nárok, takže ti neostáva nič iného len ako sa tam zastaviť

mondolina
3. sep 2019

@mivalik
Nie nedostaneš, dieťa má oboch rodičov.

katka2505
3. sep 2019

Veru,chod si to prehlasit,aj to su aspon nejake peniaze.On, nakolko pracuje si moze ponechat danovy bonus.Myslim,ze okrem vyzivneho nemas od statu asi na nic ine narok.

pribinak
3. sep 2019

@katka2505 ani na danovy bonus nema narok, nakolko dieta s nim nezije v jednej domacnosti

veronikaszabova
3. sep 2019

@katka2505 nemoze, nesplna podmienky na poberanie danoveho bonusu

petkaaa
3. sep 2019

Čo sa výživného týka, rieš to cez súd, prípadne u právnika, nech to máš na papieri, úradne overené, s podpismi. Vieš ako, radšej...

katka2505
3. sep 2019

@pribinak
@veronikaszabova
Prepacte,to som nevedela