Samoživiteľky - život od výplaty k výplate

21. sep 2022

Ahojte sú tu nejaké ženy samozivitelky ktore žijú na východe a majú obyčajnú prácu, napr predavačka, operátorka výroby a pod. Žiadna právnicka, doktorka atď .... A žijú od výplaty k výplate ? A plus bývate v prenajme ešte k tomu? Ako to zvládate ? Majú dvíhať sumu za energie toto ako riešite ? Ja sa bojím že skončím na ulici keď dvihnu energie. Žijem tak že zaplatím nájom, stravu a koniec nemám nič navyše....a keď dvihnu energie tak už na to nebudem mať. Riešení je kopec áno, premýšľala som nad všetkým možným, len žiadne riešenie tu na Slovensku nie je príliš nejakým veľkým riešením. Odstahovanie mi nepomôže keďže všade to je rovnako všetko drahé byty, potraviny... Prácu druhu za lepší plat nenájdem, môžem byť rada že mám vôbec túto prácu čo mám. Každý si teraz drží svoje miesto. Nechcem rady skôr len vedieť že v tom niesom sama a že ako sa vám žije a poznať vaše premýšľanie ohľadne tohto. Dakujem

katka13katka
22. sep 2022

Určite to majú viaceré ženy rovnako... Ja chvalabohu toto riešiť nemusím, ale moje kamarátky áno. Snažia sa s tým popasovať najlepšie ako vedia. Držím prsty, mysli pozitívne.

ropucha6
22. sep 2022

Naozaj nepomoze prestahovat sa? Asi zakladom je mat lepsi plat plus nejaku dalsiu moznost privyrobenia si.

oomina
22. sep 2022

Nezatracovala by som ani zmenu práce ale ani to presťahovanie

katka13katka
22. sep 2022

@oomina Na východe je ta cena nájmov ozaj neprimeraná ku výške platu... Možno by som skúsila podať žiadosť na sociálne byty. Niekedy sa niečo uvoľní...a prácu hľadať a hľadať, niekedy z motyky vystrelí

h2o2
22. sep 2022

Ja sice samozivitelka niesom ale mám dosť kolegýň z východu, ktoré tu bývajú na ubytovni v Bratislave alebo v viaceré v podnajme v byte. Ano potraviny su rovnako drahé ale je rozdiel medzi platmi na východe a v Bratislave. Ja sama cestujem za pracou 60km u nás by som dostala o cca 500e menej... Čo je už dosť.

kvietok2891
22. sep 2022

@katka13katka ja si myslím že na celom Slovensku je cena nájmu neprimeraná výplatam.

vlado818
22. sep 2022

@kvietok2891 skor by som povedal ze platy su problem. Keby bola mzda aspon 1500€ v cistom osoba.
A este tu nieje rok 2023 ceny najmov pojdu hore.

katka13katka
22. sep 2022

@kvietok2891 ked viac ako polovicu beru do vrecka😑

@vlado818 samozrejme aj platy sú nízke...od toho sa to všetko odvíja. Nam len tento rok zdvihli poplatky o 50eur..a to nemám hypotéku chvalabohu ...neviem čo iní ľudia s hypo a malými detmi...

zmrzlinka2021
22. sep 2022

@vlado818 Ak by boli mzdy aspon 1500 v cistom - automaticky by sa to prejavilo aj v cenach produktoch a sluzbách.

Cize priklad, zrazu by chlieb nestál 3 eurá ako teraz ale 7 eur... a podobne... cize by sme boli tam, kde sme.

pieksamaki
22. sep 2022

Skus pozriet sfrb.sk ako osamely rodic s dietatom do 15.r. mas narok na zvyhodneny uver na kupu bytu....pozri si ich stranku