Slobodné mamičky v Anglicku

annabel4
3. okt 2010

Mam pocit ze moj vztah s partnerom smeruje ku koncu, coraz castejsie zvazujem odchod no na Slovensko nas asi tak lahko nepusti tak druha moznost je zostat tu a osamostatnit sa len neviem ako to zvladnut financne. Viem ze tu je to pre slobodnu matku asi jednoduchsie ako na Slovensku, stat pomoze viac no da sa to zvladnut? Platit najom, ucty, vydavky na jedlo a pod. ked robim iba na polovicny uvazok?

andreaandca
15. júl 2015

Ahojte.Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Dobre rady,pomoc,poradna,stretnutia.Pripojte sa k nam.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

andreaandca
23. júl 2015

Osobna a nakladna preprava.Ak potrebujete kohokolvek, alebo cokolvek previezt zo Slovenska do Londyna okolo 29.7.Datum sa moze prisposobit.
A z Londyna na Slovensko okolo 1.9. Ozvite sa .Na akukolvek prepravu piste sms 07859073231 Roman ,email adresa (

sponqa
18. sep 2015
olinkabalogova77
1. nov 2015

Ahoj chtěla bych poradit tedka sem zostala sama 3 dětmi v uk uz ziju tu pomalí 7 rokov boli sme řešení spolu na child tax credit na Housing Benefit na Council tax ale stále chvíle tedka me opustil moj partner tak chcem se opitat ci nožem ja jako slobodna matka nožem poberat child tax credit a Housing Benefit. Dekuji vám za odpověď

alina28
3. nov 2015

Ahojte tak mam problem s priateľom smeruje to čím dalej tým viac do prdele. So. V uk uz 3,5 roka aj so svojim 9 ročným synom ktorý tu študuje problem je ten ze do uk na dostal práve partner takze moja angličtina nieje vôbec dobra pretože som ju ani nepotrebovala kedže vsetko vybavoval partner a ja som robila s poliakmi.. Ide Oto ze ti chcem ukončiť aké dosť sa bojím ako začať.. Píšete tu ze nieje problem žeby mi platili nájom ale moj nájom je 700£ mesačne ja pracujem fulltime ale ak by sme sa rozišli nemohla by som vôbec pracovat aspoň nie tam kde teraz pretože by SIM nemala ako nosiť a chodiť po maleho kedže mne sa smeny menia možte mi poradiť niekto aj co sa týka benefitov?? Kedy ich mam začať vybavovať a ako z prácou?? Dat výpoveď??? Vôbec neviem ako začať a dosť som vystresovaná pretože ani teraz dl prace nechodím lebo som zlomila ruku a ani výplatu nedostanem tak uz nevie. Vôbec... Prosim o radu dakujem

alina28
3. nov 2015

Pomôže niekto??

maksijancsi
5. jan 2016

@alina28
@alina28 ahoj..si este v uk?V ktorom meste si?

maksijancsi
5. jan 2016

Je niekto zo Sk Darlingtone?

andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

nefertiti12
16. apr 2016

Ahojte,
som sama s 2,5 ročnou dcérou a rozmýšľam, že skúsim šťastie v zahraničí, resp. v Anglicku. Pýtam sa, či je ešte vždy lepšie a ľahšie žiť v Anglicku ako na Slovensku? Momentálne som zamestnaná, ale chcela by som viac času tráviť s malou. Odporúčali by ste mi sa presťahovať s malou do zahraničia za vidinou lepšej budúcnosti z hľadiska hlavne dcéry a jej budúcnosti? Ďakujem za názory, skúsenosti, rady 🙂

aliza
16. apr 2016

@nefertiti12 no, neviem, aku mas predstavu. Kedze si sama s dcerkou, tak nejak nerozumiem, ako sa tu chces uzivit a este aj byt viac s dcerkou. To nejde dokopy, zial. pre tak male dieta zadarmo skolku nezozenies, iba sukromnu a to stoji okolo £700-800 mesacne. Od 3 rokov mas len 15 hodin zadarmo skolky tyzdenne, cize asi tazko najdes pracu na 15 hodin, ktora ti pokryje ubytovanie a ostatne naklady, uprimne, to je nemozne. Aj neskor, skola tu je do 15.15, cize ak budes mat pracu dlhsie, musis zase platit za 'aftercare' , ci tzv. 'breakfast club' rano, kedze skola zacina medzi 8.45 -9.00, cize ak budes musiet byt v praci skor, mas problem. takisto maju deti kazdy druhy mesiac tyzden volno, na Vianoce 2 tyzdne, na Velku noc 2 tyzdne a cez leto okolo 7 tyzdnov....neviem o ziadnej praci, kde by ti umoznili mat tolko dovolenky...vacsina plati za rozne denne tabory, co je dost drahe...na benefity nebudes mat narok, kedze si tu nepracovala, ubytovanie musis ratat min. okolo £400-500, zalezi na oblasti, niekde aj dvojnasobok....no neviem, ja to pozitivne nevidim...nepises, co by si chcela robit, na akej urovni mas jazyk, aku kvalifikaciu a ci mas v UK niekoho, kto ti moze pomoct....bez znamych by som urcite s dietatom nikde nesla....budes potrebovat minimalne okolo £3000 na zaciatok, aby ste prezili....
A este k tomu, ci je tu lepsie zit....to zalezi na druhu praci, ak mas super anglictinu a super pracu, tak ano, inak nie. A lahsie? nerozumiem, preco si kazdy na SK mysli, ze je to tu lahsie...nie, nie je. Ak chces mat lepsi zivot ako na SK, musis este viac makat...neexistuje, ze za menej prace viac penazi, tak to totiz nefunguje. To, ze urcite skupiny vyuzivaju UK soc. system neznamena, ze si ziju luxusne...to, ako oni ziju, by si urcite pre svoju dceru nechcela, to mi ver. Asocial je stale asocial, ci slovensky, ci anglicky....niet co zavidiet a rozhodne neodporucam tuto cestu do buducnosti....
Ak budes mat dalsie otazky, kludne sa pytaj 😉 , som tu uz vyse 10 rokov

nefertiti12
16. apr 2016

@aliza Dakujem Ti veľmi pekne za Tvoju priamu a vyčerpávajúcu odpoveď. Veľmi si mi pomohla.....takže sa budem ešte chvíľu tu snažiť, či sa všetko nezmení k lepšiemu 🙂)
Prajem Ti všetko dobré v ďalekom zahraničí !!!!

aliza
16. apr 2016

@nefertiti12 sorry, ze som na teba az tak zhurta 😔 , ale jedno je fakt, ze ako sama zivitelka by si to mala velmi tazke. Mne sem isiel najprv muz a my sme prisli az po vyse roku a pol, ked uz mal veci ako tak zabezpecene, sama by som to rozhodne nedala a to mam vybornu anglictinu, vystudovanu na VS...s dietatkom je to naozaj velmi tazke, najma ked nemas nikoho, kto by s nim zostal...su aj take pripady, kedy matky nechaju dietatko rodicom na SK a odidu do zahranicia na nejake 3 mesiace zabezpecit si pracu a ubytovanie a potom si donesu dieta.... toto ale nie je pre kazdeho, ze ano 😖.

aliza
16. apr 2016

@nefertiti12 A tiez ti prajem, nech sa ti dari, nech sa akokolvek rozhodnes 😉

pauli8
26. apr 2016

Ahojte dievcata. Nie som sice slobodna mamicka,ale zrela mamicka na materskej dovolenke tu na SK a cakame dalsie babatko.Mame dost atypicku situaciu. Velmi by sme chceli vycestovat do U.K.-rozmyslam ci pred alebo po porode. Moj manzel je uz ale na dochodku. Rada by som sa vas opytala,ci mate nejake skusenosti so sportovymi strediskami v Anglicku,aka je navstevnost. To je totiz miesto,kde by moj manzel mohol pracovat ako profesionalny trener. A nemam ani tusenie,ze ako dochodca by mohol zarabat akym sposobom. Na aky urad sa obratit. Mame male deti a dalsie na ceste;nevidim tu na SK pre ne perspektivu. Este by som snad podotkla,ze starsie dieta z 1.manzelstva mi studuje na strednej skole v Londyne a velmi si pochvaluje skolu. Nemozem sa ale o pomoc obratit na 1.manzela,chapete. Jednoducho nereaguje a dcerka mi v tychto veciach este nevie pomoct,je to teenagerka.

pauli8
26. apr 2016

Joj a este ma napadla jedna vec: je mozne,aby sa vlastny otec pre svoje deti registroval ako aupair v u.k.,ked je uz na dochodku a tym by mal nejaky prijem?

marianka25r
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marika161
27. jún 2016

Kto mi pomôže dostať sa do anglicka aj s 3 ročnou dcerkou

obsadenemeno
27. jún 2016

@marika161 wizzair??? 😀

barborita4498
10. jan 2017

Ahojte mam otazku uzivala /uzivala niektora z vas antikoncepciu cerelle ? Dnes mi ju doktor predpisal a chcem vediet ci ste mala niektora vedlajsie ucinky alebo tak ..dakujem za kazdu odpoved