Slobodné maminky, dá sa časom zamilovať?

emiliaa2
7. apr 2015

Ahojte Maminky. Mám 25 rokov a som slobodná mamina,mám už skoro 11mesačnú dcérku.Otec sa o malú nikdy nezaújmal (môj životný omyl) . Počas tehotenstva aj keď sa narodila dcérka, som vždy chlapov od seba blokovala,alebo pravdu povediac som ani na ních moč času nemala,ani ma tie vzťahy nejak nezaujímali.Bola som toho názoru že však som slobodná matka,dnešný svet je plný nezodpovedných chlapov,ktože by ma už len chcel aj s dieťaťom. V mojom živote sa ale objavil muž ktorý mi po strašne dlhom čase ukázal aký to je pocit keď ta ma niekto rád,zaujma sa o teba aj tvoje dieta.S malou si rozumie super,zbožňuje ju .. Sú to už 3 mesiace čo sme spolu ale ja mám stále pocit že to nieje "ono" . Nemilujem ho ešte,niekedy ho beriem len ako kamaráta. Dokonca to nieje moj vkus chlapa.Ma úžastnú povahu,rozumieme si aj v posteli ..ale stále mám pocit ako keby mi niekedy vadil,vôbec nemám motýle v bruchu keď ma bozkáva. V predchádzajúcich vzťahoch som vždy cítila že toho chlapa milujem. Myslíte že mám tomu nechať ešte čas a že motyka vystrelí a zamilujem sa? Už som niekedy s toho na hlavu 😖

alaguema
7. apr 2015

@emiliaa2 čas to nevyrieši podľa mňa. Ak nie je chémia na začiatku, tažko bude neskôr. Ak ti vadí teraz, čo bude potom...V "posteli si rozumiete", to je fajn, ale ak ho nemiluješ, tak dúfam, že myslíš na ochranu, aby si o rok nemusela hovoriť o ďalšom životnom omyle.

malabiba
7. apr 2015

@emiliaa2 samozrejme, že sa dá zamilovať, si mladá, neponáhľaj sa...nechaj ako sa váš vzťah vyvinie....niekedy osamelé matky majú strach zo samoty, alebo, že už nikoho nestretnú, aj výchova a život je ťažší, no treba si napriek tomu počkať na toho pravého.....ja som bola sama tri roky a bolo mi super....sem tam niekto bol, no nemala som pocit, že je to ono, deti som do toho neťahala....až raz a už sme manželia

bonaqa2013
7. apr 2015

@emiliaa2 Niečo podobné som mala aj ja. len ja som bola vydatá, od otca dieťaťa a môjho exmanžela v jednej osobe som odišla keď išiel mať syn 1 rok. odvtedy sa o syna nezaujímal. Bola som sama, bývala som u rodičov. bolo nám super. Len potom mi prišlo také, že synovi by trebalo aj súrodenca a tak som sa kamarátila s jedným kolegom, bol slobodný, bezdetný muž už po 30. Keď mal syn 11 rokov, dostal súrodenca sestru - veľmi sa tešil, keď mal 13 ďalšiu a keď mal 15 ešte ďalšiu. Všetky 3 slečny majú 1 otca.
Čo by som ti poradila? Neponáhĺaj sa. Dobre si rozmysli čo a ako a nezabudni, žiadneho muža v manž. neprevychováš....

nella5
7. apr 2015

@emiliaa2 nie, jednoducho ked tie motyliky neboli hned , tak uz nepridu. Aspon u mna je to tak. Ak nie je ziadne chvenie, ziadne motyliky, cize nie je hned chemia tak ani potom nebude. Chemia je vo vztahu zaklad! Ja by som s muzom nemohla byt ak by som ho nemilovala. Ak on ta milujem a ty jeho nie a aj tak budete spolu, tak casom sa aj tak rozidete, a o to ho to viac bude ranit, ze si ho ani nikdy nemilovala. Ak viete a chcete byt iba kamarati tak ok ale nedavat mu ziadne sance na vztah kedze ho nemilujes. Neboj, ved si este mlada, motyliky urcite pridu ale pri niekom inom 🙂

mamulka211
7. apr 2015

kolko ma on rokov?

emiliaa2
autor
7. apr 2015

Bambuľky dakujem za rady 🙂 . Možno že máte pravdu,podľa mna ta chémia by mala byť v tom vzťahu.Viem že by bol fajn otec pre malú,ale mam právo byť šťastná aj ja.On ma 26 rokov .

emiliaa2
autor
7. apr 2015

Bambuľky dakujem za rady 🙂 . Možno že máte pravdu,podľa mna ta chémia by mala byť v tom vzťahu.Viem že by bol fajn otec pre malú,ale mam právo byť šťastná aj ja.On ma 26 rokov .
@bonaqa2013 ale určite si ktomu muzovi nieco cítila či? 🙂

yarnie
7. apr 2015

Chemia vo vztahu nie je zaklad. Zaklad vztahu je dovera, tolerancia, laska, komunikacia, laskavost, sucit, spolocne temy, aktivity, nazory... Chemia je zaklad pre sexualny vztah, laska pre rodinu. A chapem, ze chemia je dolezita, aby sme sa citili zamilovane. Akurat nechapem, ako sa da bez chemie si rozumiet v posteli 🙂 drzim palce, ja by som tomu dala sancu, ale zas by som sa neponahlala nikam.

emiliaa2
autor
7. apr 2015

@yarnie Máš pravdu, akurát tá láska tam chýba 😒 ,nemáme moc spoločné aktivity, niekedy keď cestujeme autom tak je aj hodinu ticho,pretože nvm o čom by som sa sním už bavila .aj to je podla mna dôležite.. mať si čo povedať

bonaqa2013
7. apr 2015

@emiliaa2 áno, ale mala som pocit, že náš vzťah bol založený viac na kamarátstve. Inak keď mi ho v práci predstavovali, prvé čo ma napadlo bolo, že s týmto chapom budem mať dieťa....Mám 3.

janickacrazy
7. apr 2015

@emiliaa2 Ked ho nemiluješ, nie je čo riešiť podľa mna. Tá chémia tam chýba, ja som mala tiež taký vzťah a tiež som si myslela, že časom to príde, neprišlo. Počkaj si na toho pravého. Ja som takého našla, síce až po 9 rokoch, ale oplatilo sa, je to ten najúžasnejší manžel a motýle v bruchu mám stále, aj po 6 rokoch s ním. 😉

nella5
7. apr 2015

prave som dopozerala z archivu dnesny panelak a spomenula som si na tuto temu 🙂 presne o tom bola rec, cas priblizne 21minute. 😉 proste bez chemii to nejde.
@emiliaa2

vlockasnehu
15. apr 2015

akoze prepac, ale PRECO s nim mas postelove aktivity, ked mas voci nemu tolko vyhrad? Aby si o 9 mesiacov pisala, ze mas dieta s dalsim zivotnym omylom? k si nevies predstavit zivot s nim, alebo mas pocit, ze on si zasluzi via, nez si mu schopna po citovej stranke poskytnut, tak mu nekomplikuj zivot. Ziadna antikoncepcia nie je 100% a ked nahodou otehotnies, tak potom co?

malabiba
15. apr 2015

@vlockasnehu lebo samota je zlá a ženy robia aj takéto veci.....skús pochopiť

vlockasnehu
16. apr 2015

@malabiba Predstav si, ze poznam aka je samota, ale nikdy som sa neznizila k tomu, aby som mala z takehoto dovodu sex s niekym, koho by som si nevedela predstavit ako svojho partnera a ako otca svojho dietata. Budem sa opakovat, ale zena tym, ze si vybera sexualneho partnera, vybera aj potencionalneho otca svojho dietata.

malabiba
16. apr 2015

@vlockasnehu každá sme iná, čo nevyhovuje tebe, iným môže...čo je pre teba zníženie, pre iných nemusí byť

malabiba
16. apr 2015

@vlockasnehu to je pekná blbosť - sex dokážem mať s hocikým kto je zdravý, čistý, príťažlivý a dokáže ma nielen fyzicky uspokojiť a vôbec s ním nemusím nič v živote plánovať 😀 .....a nie že aby bol otec môjho dieťaťa, to už je teda vec 😀 .....pozn.: som vydatá a manžela nepodvádzam, tri rok som bola sama s deťmi

horana
16. apr 2015

Cert ber motyle v bruchu, pri tych predtym boli a aj tak sa z nich vykluli omyly! 😠
Motyle su vsak len kratkodoba zalezitost, prveho roku/par rokov...
Suhlasim ze chemia by mala byt, ale doterajsie chemicke cidla zjavne nezafungovali, vybranym samcom, hlavne poslednemu otcovi dietata, chybala zrejme prave ta zodpovednost.
Vsak ked je tam aj nedodstatok spolocnych aktivit a tem, to uz je horsie.
Podla popisu sa to rozpadne samo, uz teraz to len doziva...

vlockasnehu
16. apr 2015

@malabiba Ano, to dokaze kazdy. Ja som pisala o urcitej zodpovednosti. Lebo zivot sa moze velmi lahko zvrtnut inak, ako to planujes alebo neplanujes. A potom sa tu vyplakava kopec zien, aky je ich ex partner nezodpovedny a uplne strasny otec ich spolocneho dietata. Akokeby pri tom sexe ony neboli, akokeby im toho partnera niekto nanutil. A pritom ich zodpovednost za dany stav je rovnaky ako ich partnera a z mojho pohladu boli rovnako nezodpovedne. Ale samozrejme, neocakavam, ze kazdy (vratane Teba) to dokaze na rozumovej urovni pochopit :D

malabiba
16. apr 2015

@vlockasnehu no to sa nedá na rozumovej úrovni pochopiť - že celý život si neužijem, lebo som zodpovedná a toto "ešte" nie je muž na celý život, tak budem trebárs do 30-tky sama a panna...veď ľudia spolu nesexujú len kvôli plodeniu detí....ty si si tak stopercentne istá, že si si vybrala dobre a vidíš do budúcnosti, že vám to vydrží na celý život a je to ten pravý??? sa musím smiať 😀 ....

laretta
16. apr 2015

@emiliaa2
Poznam pripady ked sa z priatelstva/kamarastva vyvinul vztah a laska, takze asi sa to da. Zase naopak z velkej lasky, zalubenosti, motylov v bruchu, neostalo nic. Horsie je to s tym ze pises ze nemate vela spolocneho, prazdne hodiny v aute. To my sme na zaciatku kecali a kecali, smiali sa spolu, uzivali sme si nasu spolocnost vzajomne a motyle tiez boli.
Ale nemas sa kam ponahlat. Nechaj to este chvilu plynut a sama uvidis co to niekam dospeje alebo nie.