Žena na materskej, muž na týždňovke a prázdniny

majonezka
18. jún 2014

Ahojte maminky. O par dni tu mame letne prazdniny, u nas na dedine je skolka zatvorena, v auguste sa mi narodi druhe dieta. Ako riesite prazdniny vy? Chystate detom kazdy den program, alebo len tak prezivate na dvore, okolo domu atd? Som s dcerou cele dni sama (4r), babku mame len jednu ale bez zaujmu a na dedine ani nie je kam ist. Bojim sa, ze tu za tie dva mesiace scvoknem. Ako vyzeraju vase dni?

lady511
18. jún 2014

ahoj,,,velmi dobre poznám ten pocit aj ked my ešte nechodíme do školky ale pobyt na materskej sa zdá byt niekedy nekonečný,,ja to berem tak ,,v dome je vždy čo upratovat(a to nie vždy mam silu kedže mam važne reumaticke ochorenie) ..mala pozerá rozpravky,,vybehneme na dvor,,trošku sa spolu pobláznime,,čítame knižky,, a potom vyrazíme na prechádzku..tiež sme na dedine ale tak ideme na kofolu napr,,alebo do parku(kde nikdy nieje pomaly ani jedno dieta) ,,treba sa s tým časom pohrat,,, 😉 ..viem aké je to ked je mujž na týždnovkách,,ale tak vždy soms a snažila aj sa snažím niako ten den zaplnit 😉

stefka33
18. jún 2014

Najlepšie by bolo nájsť si nejakú kamarátku a robiť si spoločný program, alebo sa na striedačku navštevovať. Tak by to mohlo rýchlejšie ubehnúť. Veľmi dobre ťa chápem. Mala som to isté a žiadna kamoška široko ďaleko. Nemala som ani s kým pokecať. Veľmi mi bolo smutno.

barunka
18. jún 2014

tak ja to mám podobné, ja navyše odtiaľto nepochádzam, takže tu nikoho nepoznám 😀 deti už mám dve, staršia je druháčka a menší má 1,5 roka, takže záujmovo sú niekde úplne inde... 😀 už teraz uvažujem, ako ich oboch zamestnám, aby mi nervy nežrali. Snažím sa zorganizovať program, vymýšľam rôzne výlety - je to síce pre mňa namáhavé, ale určite lepšie, ako počúvať nudiace sa dieťa 😀 😀

lunedi
18. jún 2014

Takto isto som stravila aj ja minule leto. PRestahovany sme bolu v cudzej dedine,nikoho som nepoznala,a male polrocne dietatko. Horucavy boli hrozne,von sme mohli len rano alebo neskoro vecer. Ale tento rok to bude ine,skrecok ma o rok viac,tak budeme chodit do lesa,byvame na prizemi a pod balkonom som nasadila travnik kvety a stromy,tam supnem bazenik a bude sa drobec clapkat,mame tam nablizku aj ihrisko detske ktore si postupne zveladujeme. Minuly rok som sa citila strasne osamela a nepochopena,ale s mojim drobcem je uz tak vela zabavy,ze sa asi nestihnem nudit 😉

denkaajejdeti
18. jún 2014

@majonezka Ahoj, môžeš ten čas krásne využiť, veď so 4 ročným dieťaťom nie je problém ísť na akýkoľvek výlet, aj s ohľadom na tvoje tehotenstvo. Existuje množstvo stránok kam s deťmi na výlety, aj také jednodňové, aj na dlhšie - ja som chodila s deťmi aj sama (a to mám tri), napr. keď sme prerábali dom, tak takmer celé leto som si s nimi do sýtosti užila 😉 a dodnes na to spomíname, napr. som s nimi išla na 4 dni do kempu do Bojníc (chatky v borovicovom lesíku) a každý deň sme mali iný program (zámok, ZOO, dino park, praveká jaskyňa, termálne kupko Čajka priamo pod zámkom,....), na záver sme sa domov zviezli z Prievidze vláčikom - to bol zážitok 😉 , keďže najmladšia je fanúšička vlakov. Potom 2-3 dni doma, ja som vybalovala, prala, žehlila,..decká sa prehrali, navečer sme išli do parku, na zmrzku, spolu sme varili, čítali knižky, hrali pexeso,...tisíc možností a po večeroch sme spolu plánovali kam zasa spolu vyrazíme - napr. kupko, národný žrebčín, zubria obora, zrúcaninky, hrady, letné výtvarné dielne v galérii,....A ani nevieme ako sme nádherne prežili tých 7 týždňov plných smiechu a pohody. Aby sme si užili aj tatina, tak sme posledné 2 týždne z prázdnin išli na spoločnú dovolenku k moru. Deti boli spokojné a šťastné ako blchy a my tiež. Nepíšeš, že by ste mali finančné problémy, ale ak by aj, tak výlety sa dajú robiť aj za malé peniaze 😉 , neviem, či máš auto ....ale dá sa chodiť aj busom, najlepší je vlak. Jednoducho sa na leto teš - je to príležitosť užiť si krásne chvíľky, na ktoré počas školského roka nie je toľko času. Teba školácke obdobie tvojich detí ešte len čaká, uvidíš ako budeš potom vďačná za ten relatívny pokoj cez prázdniny 😉 - moji traja majú kvantum krúžkov, záujmov, povinností v škole,....a preto si ich cez prázdniny doslova užívam 🙂 .
Denisa

jastemi
18. jún 2014

Ahoj!Ja sa uz na prázdniny celkom tesim, Moji skolkari, 3,5 rocne dvojicky budu doma cele dva mesiace a mame este polrocnu zabku.Byvame v meste tak tu je asi viac moznosti,(ale aj dom na dedine ma svoje caro) budeme sa hrat pod bitovkou,na ihrisku, pôjdeme na prechadzku, na 2-3 dni v tyzdni pôjdeme k babke na dedinu a tak podobne. Tatika mame tiez na tyzdnovke odchadza v pondelok rano a prichadza v piatok vecer.Ale uz sme si tak akosi zvykli. 🙂 A snad sa nam podari ajspolocna tyzdenna dovolenka v Chorvatsku.

imanuel
18. jún 2014

Ahoj, u nás tiež ťažkééééé... Už teraz je mi z toho ťažko. Manžel celé prázdniny v práci, keď si v lete vezme týždeň neplateného voľna, robí doma, tak ho vidím na obed a večer. Takéto ťažké doby dnes sú. Mám 7 a pol, 4 a pol a dvojročnú dcérku, tri veľmi náročné deti. Tak je to o sporáku, doobede sú dievčatá ochotné pozerať rozprávky, na obed všetci povinne spať a potom s dekami na piknik do parku v meste. Každoročne, každý deň. Máme aj dvor, je to však na dvore ťažké, všade okolo ľudia, kt. by sme dosť myslím že rušili. Deti sa na dvore nudia, tak "pištia". 😖 Tak som ako vyhnanec pol dňa v meste, ale aspoň sa tam s niektorými maminkami pozhovárame.... Deti sa spolu celkom pekne vyhrajú. 😉
Obrovská škoda, že nemáme kde dať aspoň na týždeň deti, to by bola veľká pomoc, moja mamka je zamestnaná, takže nič a bývame so svokrovcami, tí sú však už sedemdesiatnici a máme dohodu, že tam môže stále len jedno dieťa aj to na dohodnutý čas, tak s nejakým oddychom rátať nemôžem. Zostanú mi hore dve ukrivdené, urevané, tak nič moc. 😒 Na dovolenku niekde v rámci Slovenska by som neskutočne rada, manžel má však zdravotné problémy, tak sa nám nedá nikam vycestovať. Je v práci každý deň, je rád, keď je chvíľku doma, ja by som zase najradšej po 8mich rokoch na MD od samej túžby snáď aj na mesiac vyskočila. 😅
A či im chystám program? Áno, je to nevyhnutné, nadchnúť tri deti v rôznom veku pre niečo je naozaj majstrovské umenie. 😀

majonezka
autor
18. jún 2014

Dakujem za typy baby, ale vylety a aktivity absolvujem kazdy den, vacsinou dcera chodi zo skolky na obed domov ale priznam sa, ze kazdy den sa do mesta chodit neda a nie to este na vylet. Ona mi pripada, ze sa nudi, aj ked sa jej snazim vyplnit cas. Ja som v osmom mesiaci, takze skakat a behat okolo domu s nou nevladzem, tak isto uz nevladzem behat po hradoch a zamkoch, mam nizky tlak a hocikde mi pride zle. Chodime casro do kina, na zmrzku, na kolac, do parku, na prechadzky, nafukali sme bazen, aj na kofolu, na ihrisko. Upracem si, kym je v skolke. Vela mi pomaha, vari si mnou, zapajam ju. Aj tak je znudena alebaspon v tej skolke sa vyhra s detmi. No ked budeme spolu od rana do vecera, fakt neviem akonten cas vyplnim ☹ mam aj auto, aj chodime vselikam, ale tiez som uz opatrna, na cestach su kadejaki blazni a vravim, kazdy den sa neda, aj benzin nieco stoji, a vsak vieme ako to chodi...

m.i.r.i
18. jún 2014

my budeme tiez cele leto na dedine..ale ja sa uz neviem dockat..tiez mam 4 rocneho maleho...my si to tiez uzivame...hrame sa aj v zahrade, ked su tie najvacsie horucavy, tak mame bazen, cez obed spime a troska sa pohrame vnutri..inak sme cele dni vonku..inak mame v susedstve kopec deti, to len niekto pri plote zakrici a uz su u nas v zahrade, alebo my ideme dole ulicou a skoncime v nejakom dvore...chodime do cukrarne na zmrzku, bicyklovat.....sadneme na vlacik a ideme na vylet...ci uz do mesta alebo niekam k vode...uz len cesta vlakom ma svoje caro pre deti...samozrejme si robime vylety, aj s tatinom aj bez..ja uz prave pozeram do kalendara, ze ako vsetko stihnem co chcem..zavolali sme si na predlzeny vikend kamaratov co maju dievcatko vo veku maleho a su velki kamosi..tiez sa chystame vlacikom do Viedne nastivit inu kamosku, skocime do muzea s dinosaurami aj do ZOO..ked sme doma na dedine vyjdeme aj na kopec, zbierame si kvietky do vazicky stale ked nam odkvitnu...u susedov maju trampolinu, my mame domcek a smykacky v zahrade, tak aj ihrisko je na dosah🙂 Pripadne ideme len hadzat kamienky do nedalekeho jazera...oni si tie aktivity musis najst, hlavne podla toho ci tam mas nejakych znamych, ci su tam nejake deti a samozrejme primerane svojmu stavu...ja sa velmi tesim na leto s malym, konecne nebude chory ako ked je v skolke, mam ho pod kontrolou a je cely den vonku...rad pomaha aj s pracami v zahrade, ked kosime, ked hrabeme, ked zbierame urodu z niecoho, objedava kricky s malinami, jahodami, hrasok atd...

imanuel
18. jún 2014

@denkaajejdeti Ahoj, tvoj príspevok je riadne optimistický. 😉 Ako si prosím zvládla cestovať sama s tromi deťmi a všetkou batožinou? Ja keď si ešte k tomu predstavím kočík, tak ma hneď chuť niekde cestovať prejde. 😀 Aké bolo prosím vybavenie v tom kempe v Bojniciach? Mám na mysli sociálne zariadenie a stravovanie? Cenovo? Možno by to bola celkom dobrá alternatíva, to by manžel možno odšoféroval, bývame pri Martine. 🙂

m.i.r.i
18. jún 2014

@majonezka no tak to robis dost teda s nou..ved to mas v pohode.....ja sa tiez naplno venujem malemu ale niekedy sa uz snazim upustit..lebo ani presytit aktivitami nie je treba..musi sa aj pohrat sama v zahrade napriklad...je to tazke, ja viem, mam tiez take unudene dieta doma, ale zvykame si...najlepsie je ale doniest mu kamarata alebo sa ist niekam pohrat..vtedy je po probleme..

bosoriak
18. jún 2014

@majonezka Ahoj, ja som to mala rovnako, akurat dcera mala skoro 3 roky. Ale prezili sme to pokojne, chodili sme na prechadzky doobeda, kym nebolo teplo. Poobede som jej naplnila bazenik na kupanie, pomotali sme sa po dvore, chodili sme nakupovat, sem-tam na zmrzku, na vylet... a ano, pozerali sme aj nenavidene rozpravky na notebooku, hrali sme na nom hry spolu, ale aj skladali pradlo, vesali pradlo, varili. Cez leto som mala aj tetu na upratovanie, lebo som nevladala s takym bubnom upratovat.

Myslim, ze jej zas netreba az tak ten cas vyplnat aktivne, ved je uz dost velka. Uz si dokaze chvilu sama kreslit, modelovat, hrat sa s vodou napr., strihat, hrat sa s babikami a podobne. Nemusis sa zase strhat, nech sa aj sama nauci sa hrat, zide sa jej to. 🙂

Ja by som sa nejako nestresovala, bude ako bude, ked sa budete nudit, vymyslite vylet. Ale ani take potulky v okoli domu nie su na zahodenie. A uzite si to leto obe, je posledne, ked ste len dve, potom uz sa budete delit a bude to zase krasne, ale uplne inak.
Krasne leto!

majonezka
autor
18. jún 2014

@m.i.r.i susedov nemame ani jedneho, byvame v novostavbe za dedinou, zacina tu nova vystavba a este tu nikto nebyva.nemame ani zahradu, ani plot, vsade iba kopy piesku, strku, hliny a ktomu nikoho, kto by na to dorobil...☹

denkaajejdeti
18. jún 2014

@majonezka A to nemáš nikoho s deťmi v okolí ? Veď tam musia byť nejaké deti (minimálne tie, ktoré chodili cez šk.rok do škôlky s tvojou dcérkou)....Ani s jednou mamičkou si sa neskamarátila ? V meste nemáte materské centrum alebo park plný detí ? Nemusíš tam chodiť každý deň, aj 2 - 3 INÉ dni v týždni vám obom padnú vhod - ako letný dážď po sparnom horúcom dni. Nepozeraj na to z tej negatívnej stránky, ako sa to nedá. Najjednoduchšie riešenie je s kamarátkami z dediny (alebo aj s inými, ktoré majú malé deti) sa vzájomne navštevovať - dopoludnia si navar, uprac, popolievaj záhradu, malá si pozrie rozprávku, niečo nakreslí, vymodeluje,...a popoludní môžeš zažívať babince - raz na dvore u jednej, raz u druhej. Tebe prejde rýchlo čas a malej ani nehovorím....no a víkendy máš doma muža, tak naplánuj s ním nejaké výlety mimo domu, ktoré by vám vyhovovali. Leto je krátke, treba ho využiť na 100% a nabiť sa energiou ako sa len dá.

majonezka
autor
18. jún 2014

no prezit to kazdopadne budeme musiet, ona sa sama aj vyhra, aj okolo domu, s vodou, aj s hrackami...len ja uz mam problem dakedy sama so sebou, nievo by som robila a neviem co, nic ma nebavi, nic sa mi nechce a nic nevladzem ☹ potom mi je to luto, ze len doma sedi....

denkaajejdeti
18. jún 2014

@m.i.r.i Ty si môj človek 😀 .

imanuel
18. jún 2014

@majonezka Myslím, že z toho, čo píšeš sa snažíš dosť. 🙂 Ja keď som bola tehotná, stále som mala veľké problémy, snažila som sa venovať aj dievčatám, stále však len do tej miery, aby bolo v pohode aj to v brušku. 🙂 Myslím, že nemusíš mať výčitky. Ja som sa nejako dotrepala do parku, tam mi potom pomáhali s deťmi kamarátky. Túto pomoc som veľmi vďačne prijala, ešte teraz som za ne vééľmi vďačná. Aj priniesli odbehnuté deti, aj vycikať dali.... 😵 😵 😵 Ak sa ti už nebude môcť za ním behať alebo ti bude vadiť teplo, nechaj ho pri sebe aj dnu, chvíľu sa ponudí a potom si začne aj sám vytvárať nejaký ten program. 😉 Navar raz za dva dni a snaž sa oddychovať, čo najviac sa dá. 😉 Samozrejme, malý je dôležitý, ale rovnako aj ty a to malinké. 🙂 🙂 🙂

jonki
18. jún 2014

@majonezka podla toho co pises ma mala programu dost a mozno je to tak ako pises v poslednom prispevku...ze skor ty nevies co..co by si robila. Podla mna je dietatu viacmenej jedno ake je okolie domu, ked ma pravidelny kolektiv v skolke tak mesiac bez kolektivu mu neublizi....budete mat doma drobceka....to bude na mesiac akurat tak paradna novinka, 4 rocne dieta ti v ramci svojich moznosti krasne pomoze treba ju zapojit a neobavat sa zbytocne toho co este ani nie je. Prajem vsetko dobre 😉

m.i.r.i
18. jún 2014

@denkaajejdeti no zas taka aktivna ako ty nie som..mam len jedno 🙂 Ked taketo aktivity zvladas sama s 3 detmi, tak uf...ja si to zatial predstavit neviem...🙂 Ja si to uzivam asi od 3r maleho..ked uz sa ozaj da s nim ist v pohode bez toho aby som tahala so sebou pol domu ( plienky, flase, kociky, postielky), strachovala sa ci niekde neochorie ( vo vlaku, v bazene atd)....kym bol malicky, tak sme sa vacsinou zdrzivali len v zahrade a v dedine u kamosov...nejake velke vylety sme nerobili...ale teraz uz je to super..uz vydrzi, uz zbalim jeden batoztek, nech mame vodu a nieco pod zub a dazdnik a da sa..🙂 Ale presne ako pises aj ty v poslednom prispevku - najlepsie je to najst si v okli mamicky s detmi..ja som sa tiez na dedinu pristahovala, nikoho som tam nepoznala..ale cez deti sme sa na prechadzkach zoznamili s inymi mamickami z okolia..a mam tam teraz aj vyborne kamosky.....maju deti ako nas maly a viacmenej si ani neviem predstavit, ze by sme spolu netravili leto...to mame problem deti nahnat domov vecer, ti by este chceli spolu aj spat...a ked maju partakov, zabavia sa s hocicim...lozia po stromoch, polievaju kadeco, objedaju...ja som prave tymto nadsena...a my mamicky mozme klabosit, davat pozor na babatka a len ockom pozorovat ci ti starsi su v poriadku...ja ani neviem ako mi tak zbehne cas...😉

denkaajejdeti
18. jún 2014

@imanuel Ahoj, vieš ja som optimistkou od narodenia a nikdy nepozerám na to ako sa veci nedajú, ale hľadám spôsoby ako sa veci dajú 😉 . Batožina pre 4 ľudí na 4 dni v lete sa zmestí do dvoch cestovných tašiek + príručná taška, ktorú mám počas cestovania nonstop pri sebe. Deti sú skauti (tam platí pravidlo, že dobrý skaut sa zbalí do jedného ľahšieho batohu a pritom má vždy všetko čo potrebuje), takže som sa postupne naučila baliť podstatné veci, nie kopec prkotín, ktoré nikdy nevyužijem. V lete je to o to ľahšie, že veci sú ľahučké, aj keď každému pribalím pre istotu oblečenie aj do nečasu - tým, že sme turisti využívame ľahké funkčné oblečenie, k tomu plavky, osušky, drogéria minimum. Kočík žiadny - deti majú predsa nohy a naše sú trénované, pretože nonstop sú vonku a sú zvyknuté aj na inú turistiku ako ponúkajú Bojnice 😉. Najmladšia mala vtedy 3 roky, takže u nás už kočík nehrozil a aj ten, čo mala do cca 2 rokov využívala minimálne, my sme sa zväčša šatkovali. Do Bojníc nás zaviezol manžel a prespal tam jednu noc, domov sme už išli sami, pretože deti chceli vyskúšať vlak z Prievidze 😀. Pred kempom stojí priamo bus, ktorý ťa zavezie dolu do mesta alebo priamo do Prievidze a ak si bola niekedy v Prievidzi, tak vieš, že hneď oproti bus stanice je železničná stanica (asi 1 minúta chôdze), takže s dvoma batohmi fakt problém nebol 😀 - navyše mám deti, ktoré sú naučené držať tímového ducha, takže dvaja starší mi pomohli aj s batožinou. Žiadna veda.......Asi je to o tom, kto je nakoľko samostatný a vie si veci zorganizovať, aj o pozitívnom nastavení....napokon, keď sa má z výletu robiť problém, tak to celé bude stáť s prepáčením za prd (existuje aj tzv. samonasierací typ ľudí, ktorí vidia problém vo všetkom a v každom). Čo sa týka kempu - cenovo super, čistota v soc.zariadeniach na 1 (a to mám obehanú väčšinu kempov na Slovensku, takže viem porovnať, nemusíš sa báť, žeby večer nebola teplá voda ako sa to často stáva inde), chatky trochu zastarané a jednoducho zariadené - viacmenej iba postele na prespanie a skrine na uloženie vecí (obdobie socializmu 😀 ), ale čisté - mne vadilo, že tam v noci behal nejaký plch, takže som manžela prehovorila a hneď po sezóne sme si kúpili vlastný karavan, takže teraz už chodíme vo svojom do kempov a viem, na akých matracoch a v akých perinách budem spať, mám vlastnú mini kuchynku,...využívam prakticky len soc. zariadenie a kuchynku na umytie riadu (pretože do karavanu si musíš vodu napúšťať, max.300 litrov a potom zasa vypúšťať). Stravovanie ...- v kempe je mini reštika, kde normálne varia, ja som to nevyužívala, pretože som s deťmi jedávala priamo v Bojniciach (vyskúšali sme rôzne reštaurácie, 1x sme obedovali priamo v ZOO - je tam kopec občerstvení, 1x sme večerali na kupku), ale vždy večer sa v tej reštike v kempe nahlasuje, či chceš čerstvý chlebík a pečivo na ráno - takže raňajky sme vtedy riešili tam. Asi všetko tak v skratke, cenovo pre nás v pohode - strava ťa určite vyjde drahšie mimo domu ako keď si varíš doma, ale to je logické, ja som si obľúbila napr. tú reštauráciu, čo je priamo pod zámkom smerom do mesta na pešiu zónu prvá - je tam fajn pizza aj obedové menu bolo vždy čerstvo uvarené a pre deti sa dalo vybrať aj z ponuky sladkých jedál - palacinky, lievance, šúlance, buchty,...
Snáď ti info pomôžu, prajem krásne leto.
Denisa

m.i.r.i
18. jún 2014

@denkaajejdeti aj my chceme vlastny karavan...presne takto rozmyslame, ze si kupime a budeme cestovat tak..ved to je to najlepsieee...teraz este do penzionov chodime ale ten karavan je v plane! Uz pri trosku vacsich detoch to niet o com...ja som ako dieta stale obdivovala tie mobilne auta velke, ze ake super musi to byt tam spat a cestovat si kade tade...moj muz detto..takze tento sen si ideme aj my splnit..:-0) Kazdopadne, obdivujem ta za taky aktivny zivot..ja mam nevyhodu ze moj muz nie je az taky aktivny a tiez pri babatku sme sa ozaj bali...nie sme z tych asi ako vy, ze hodim dieta do satky a lozim po horach..prespim hocikde..my sme si dali zalezat na tom aby maly mal svoj rezim, svoje pohodlie doma..kym bol malicky teda...nam sa to vyplatilo..ale teraz zacina sezona..leto mam naplanovane dost a sa strasne tesim uz na tie vylety...drobec uz bude mat zazitky..ako malicky by si to aj tak neuvedomoval a jemu stacilo sa pohrat v zahrade a vyclapkat v bazene doma ci krmit ovecky, kozicky ci zajace u susedov..nepotreboval na to ist niekam k moru ci do ZOO..a ja som bola kludnejsia..teraz uz ale supeeeeer..🙂
Fandim ti ale moc, mne sa take aktivne rodinky velmi pacia..ale na to musi byt povaha...a clovek sa musi vediet zorganizovat..lebo ja som tiez organizatorsky typ..ale moj muz je stresman a vo vsetkom je problem a vsetko je co ak by toto a co ak by hento..tak ma tym brzdi 🙂

denkaajejdeti
18. jún 2014

@m.i.r.i @majonezka Žienky, napadla ma jedna vec - myslím, že pre vás obe by bolo super prečítať si články, ktoré publikuje Zuzka Csontosová (ani ja by som to lepšie nenapísala, presne tak isto to praktizujeme aj v našej rodine) v časopise DIEŤA (www.dieta.sk), konkrétne v júnovom čísle (možno je ešte v predaji, ak nie tak v knižniciach ho isto odoberajú) je článok s názvom PUTOVANIE S ĽAHKÝM SRDCOM na str.42 - 44 - ten je ako šitý na túto tému 🙂 a tiež článok v májovom čísle na str.41 - 43 s názvom KÚSOK SVOJHO SVETA. Prečítajte si ich, určite vás inšpiruje 😉. Inak v oboch číslach je kopec výborných článkov na rôzne témy, ako inak v tomto časopise vždy - ja už ho odoberám 16.-ty rok 😉 .
Ak by ste mali problém zohnať spomínané dve čísla časopisu, môžem vám tých pár strán naskenovať a poslať na mail.
Prajem krásne leto 🙂 .
Denisa

m.i.r.i
18. jún 2014

@denkaajejdeti majove cislo mam precitane..🙂 Ten clanok som citala..ja si kupujem dieta tiez viacmenej skoro kazdy mesiac..junove este nemam, ale planujem kupit 🙂

majonezka
autor
18. jún 2014

@denkaajejdeti tvoj postoj je super. Tiez by som sa nebala vyvestovat, keby to situacia dovolila. No v 8mom mesiaci, na rizikovom tehotenstve a na pnke, asi moc pozitiv nenajdes. Naviac, chodit kade tade v podstate kusok pred terminom sa veru neodvazim, ani prespavat sama s dietatom v chatke. V tych chatach som bola este ako bezdetna a veru bol to zazitok 😀 hlavne sa nepozerajte pod madrac 😀 a tak ksto financne, muz taha vsetko sam, ja mam mizernu marodku a mame velke vydavky a asi by sa mu tiez nepacilo, ze on cely tyzden v robote na nas robi a co zarobi, si mi prechatkujeme, aby nam nebolo dlhob- chapes....

Skor som chcema pocut inspiracie, co cele dni robia bezni smrtelnici 🙂

monicm
18. jún 2014

@majonezka občas prežívame,občas si naplánujeme program................ ale kedže tu ide skôr o teba,tak si predsa uvedom,že budete mať v auguste bábo,takže o program budeš mať postarané dostatočne,vtedy budeš vdačná za dvor,staršiu tam vypustíš a je pohoda.ja mám doma dvoch chalanov (7 a takmer 5r.) a tiež budeme mať v auguste dalšie.sme v trojizbovom byte,takže tu nehrozí nejaké vypustiť a mám "pokoj".ale netráp sa tým teraz,uvidíš,čo ti prenesie budúcnosť.veci budeš riešiť za pochodu 😀 😀 😀 😀

denkaajejdeti
18. jún 2014

@m.i.r.i No, ja som bola pri prvom synovi tiež taká (aj keď vo svojom vnútri som sa už nevedela dočkať, kedy dorastie na skutočné výlety 🙂 ), cestovali sme len po rodine a po Slovensku, tiež som mala rada režim a synovi som ho dopriala do tých 6 rokov, kým sa mu nenarodila sestrička, ktorá nám ten zabehnutý režim trošku nabúrala 😀 , ale v tom pozitívnom zmysle slova....Pri druhom dieťaťi to už tak mať nabudeš, pretože to prvé už bude väčšie a bude vyžadovať aktívny prístup k tráveniu voľného času...a hop...zrazu pochopíš, že aj smenšími deťmi sa dá veľa vecí realizovať - samozrejme všetko s mierou, ani my nie sme nonstop na horách, v karavane, pri mori,.. 😉 - max. tak 3- 4 mesiace strávime mimo domu do roka a to už počítam aj predĺžené víkendy - zvyšok roka je klasika - dom, dvor, záhrada, max. tak park, kino, divadlo, návšteva,....Aj peniaze treba zarábať, aj o dom sa starať,..Ja som deti dlho kojila (dokopy vyše 11 rokov), takže kým boli malí, jedlo sme mali vždy po ruke a v tip top stave 🙂. Všetko sa dá, najmä sa treba tešiť z každého dňa a nájsť si niečo, čo ma bude motivovať ísť stále dopredu a byť dobrou mamkou 🙂 .
Ten karavan vrelo odporúčam - my sme tiež dovtedy chodili po hoteloch, penziónoch, privátoch, kempoch,....ale tým, že sme už boli piati + pes, tak to bolo čoraz náročnejšie zorganizovať, tak aby to bolo pre všetkých vhodné. Nehovoriac o tom, že keď sa nám niekde nepáči alebo sme už všetko v blízkom okolí polozili a videli, tak za hodinu máme karavan zbalený a už nás v kempe niet 😀 - sme jednoducho max.mobilní, taký náš domček na kolesách. Mám tam aj také veci, ktoré by som určite do hotela nebalila, jednoducho mám svoje pohodlie a nemusím sa obávať, čo ma čaká v hoteli , pretože častokrát fotky na nete sú iné ako skutočnosť. S karavanom ti takéto prekvapenia nehrozia 😉.
Denisa

denkaajejdeti
18. jún 2014

@majonezka Chápem, skús si teda nájsť nejakú spriaznenú dušu s malými deťmi z dediny - vieš ako sa hovorí "ve dvou se to táhne líp" 😉 . Myslím, že si preto taká smutná, že si sociálne izolovaná. Snáď sa ti to podarí a to leto nebude až taká katastrofa 😀.
Držím palce.
Denisa