Biely výtok miesto menštruácie

domkaw
20. apr 2023

Ahojte.
Snazime sa o bábätko. Dnes mi mešká deň menstruacia ale miesto nej mám silný biely výtok. Nikdy som ho taký silný nemala. Cítim sa akoby som mala menštruáciu a to je len výtok. Nič ma nesvrbi ani výtok nezapácha. Test bol ráno negatívny. Myslite si, žeby slm mohla byť tehotná? Stretla ste sa niektorá stym? Ďakujem za odpovede.

ivik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baskustek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baskustek
20. apr 2023

@ivik4 ako môžeš mať ovuláciu na konci cyklu? Veď oplodnené vajíčko potrebuje na uhniezdenie aspoň 12 dní, volá sa to lutealna faza. Takže z biologického hľadiska absolútne nemožné. Len si mala zle vypočítanú dĺžku cyklu

emma2782
20. apr 2023

@baskustek asi to bolo myslené tak, že sa jej posunula ovulácia

ivik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baskustek
20. apr 2023

@emma2782 tak ale napísala, že ju má na konci cyklu. To vyznelo, akoby ju stále tak mávala. A to nie je možné. Mohla mať vtedy posunutú ovu, to áno, ale to čo si myslela, že jej mešká ms, bol vlastne stále ten istý cyklus, len prebiehala lutealna fáza, preto ešte test nič neukázal

maminka1001
20. apr 2023

Ano, aj ja som otehotnela s oboma detmi ovela neskor

emma2782
20. apr 2023

@baskustek áno, posunula sa jej ovulácia a tým pádom aj menštruácia (celý cyklus).

ivik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emma2782
20. apr 2023

@ivik4 troška biológie ženy 😅 ovuláciu kľudne môžeš mať na 28DC no v tom prípade to nie je koniec cyklu. Po ovulácii nasleduje lutealná fáza, ktorá trvá u každej inak no cca tých 10-15 dní.

maminka1001
20. apr 2023

@emma2782 ja mam cyklus 33 dni a ovulaciu mam okolo 26-27 dna, zakazdym

emma2782
20. apr 2023

@maminka1001 potvrdené lekárom?

baskustek
20. apr 2023

@emma2782 škoda vysvetľovať...Niekto by si mal zopakovať biológiu 7.ročník tuším. Za 6 dni sa vajíčko neuhniezdi ani omylom.

ivik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baskustek
20. apr 2023

@ivik4 jasné, 7 dní lutealna fáza, a jednorožce lietajú 😆 Prosím ťa, trochu si o tom naštuduj a potom dávaj rozumy iným. Proste sa ti posunula ovulácia a to čo si si myslela, že ti meškajú krámy, bola lutealna faza dva týždne. Preto ti test nič neukázal. Ale škoda niečo vysvetľovať

ivik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baskustek
20. apr 2023

@ivik4 len sa na to nespoliehaj, keď nechceš otehotnieť 😁😁 Aby si nebola prekvapená potom, keď bude ovu na 20 dc, pri 35 dnovom cykle a budeš si myslieť, že si safe 🙈

sunshine_18
20. apr 2023

@baskustek máš pravdu, neviem ako si niekto môže myslieť ze lutealna fáza môže trvať 7dni 😃

baskustek
20. apr 2023

@sunshine_18 tak modrý koník je studnica múdrosti, čo ti poviem ☺️

ivik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminka1001
20. apr 2023

@emma2782 ano ja mam ovulaciu tak pravidelne a stale

baskustek
20. apr 2023

@ivik4 to vidím, že nie si, preto ma prekvapuje, aké haluze tu dokážeš vypustiť. Proste už pochop, že pri 35 dnovom cykle nemôžeš mať ovuláciu na 28 deň. LF trvá 12-14 dní, tak jednoduchou matematikou to určite zvládneš odpočítať. Vtedy si mala posunutú ovu, tak si myslíš, že stále to máš tak. Ale proste nemáš 🙈🙈🙈

maminka1001
20. apr 2023

@baskustek ja sa cudujem ze si tu este robis z cloveka srandu . Mam to podobne

baskustek
20. apr 2023

@maminka1001 ale ja si z nikoho nerobím srandu. Len keď toto bude čítať nejaký gynekológ, asi sa bude chytať za hlavu. Ja sa čudujem, aké základné vedomosti dospelým ženám chýbajú.

maminka1001
20. apr 2023

@baskustek tak mi povedz, my co mame tu ovulaciu ovela neskor a vieme ze ju kazdy mesiac v ten dany den mame, lebo ovulacne testy, hlien, bolesti ( hlavne po porodoch), sono nezodpoveda v tehotenstve poslednej menstruacii,tak nam sa kazdy mesiac svojvolne ovulacia posuva ? Cele roky, kazdy mesiac?Nehovorim o case ked zena berie dajme tomu lieky, alebo je chora a podobne, ze ovulacia sa kludne posunut moze

baskustek
20. apr 2023

@maminka1001 ešte raz. Lutealna fáza trvá 12-14 dní. Je to obdobie, kedy dochádza k rozloženiu neoplodneného vajíčka alebo naopak, uhniezdenie oplodneného vajíčka. LF si vypočítaš tak, že od dĺžky cyklu odrátaš týchto 14 dní. Ak ju máš takto extrémne krátku že 7 dní a menej, nie je šanca otehotnieť proste.

sunshine_18
20. apr 2023

@baskustek možno ešte ak by bola 8dni LF a vajíčko sa uhniezdilo 6dpo je to možné aj keď pochybujem..

baskustek
20. apr 2023

@sunshine_18 to je proste extrémne krátka doba, tam sa deje toľko procesov, že proste za týždeň to nie je možné, aby sa to urýchlilo. Preto ženy s takouto strašne krátkou LF berú lieky a vitamíny na jej predĺženie. Teda v prípade, že chcú otehotnieť.

maminka1001
20. apr 2023

@sunshine_18 ja som sa vyse roka snazila o dieta s muzom , v takom to beznom ,,rezime" 14dc aj pri mojom dlhsom cykle. Neotehotnela som ani za svet,mne bolo po case velmi zle z toho. Potom bol odcestovany, prisiel domov prave na 27-28den, este sa pamatam ako som mu hovorila ze nic z toho ani nebude a ja som otehotnela. O dieta sme prisli . Dalsie tehotenstva boli na prvu šupu na 27den ( ine dni sme naplno uz ani neskusali) . Ja sa tu nebudem bit do prs ale nemienim sa ani citit ako hlupana .Sono mi podla menstruacie nesedelo, bol tam velky rozdiel. Po porodoch mam pri ovulacii neznesitelne bolesti, hlien, aj ovulacne testy som si par x robila ked sme rozmyslali ze este jedno dieta by sme chceli. Beriem co pisete ale ja nepisem len tak do vetra tiez

emma2782
20. apr 2023

Svokor je gynekológ a ak máš 2.fázu cyklu 10 - dní, už môžeš mať problém otehotnieť, nie to týždeň.. Za týždeň ani Bolt nedorazil.
Ženy, nikto netvrdí, že ste nemohli otehotnieť na 28DC. Tvrdíme, že LF 7 dní to jednoducho nie je možné.
A to, že ste nešli na plno neznamená, že si nemohla otehotnieť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre