Bojím sa, že znova potratim

mala_zuzu
5. jún 2020

Ahojte, prišla som sa poradiť. Pred troma mesiacmi sme prišli o babo, v 9tt MA. Bola som na kyretazi. Už po prvom cykle mi doktor povedal, že je všetko krásne zahojené, sliznica je obnovená, a že mám pre istotu počkať dva cykly nech sa mi telo dá trosku dokopy. Na tretí cyklus sa nám zadarilo. MS by som po správnosti mala očakávať 7.5, čo je v nedeľu. Predvčerom som si urobila poobede tehotenský test a vyšiel so slabšou čiarkou, a hneď potom digitálny, ktorý potvrdil 1-2 týždne od oplodnenia. Všetko sedí, aj prsia má neskutočne bolia ako vždy v tehotenstve.
Len ja som teraz po tom potrate taká, že sa hrozné bojím, a hrozné moc sa sledujem. Mám už dva dni pobolievanie krížov a občasne take jemne tupé bolesti v maternici, ako pred menštruáciou len slabšie. Doteraz som to nikdy nemala, je to v poriadku alebo mám očakávať niečo zle? Moze ísť o uhniezdovanie a preto take jemne bolesti? Alebo to môže byt ak príznak biochemického tehotenstva a mám čakať že sa mi ešte spustí menzes? 😞

andrea_82
5. jún 2020

Rozumiem ti, ten strach a pozorovanie. Ale skus sa presvedcit, ze teraz to bude OK. Vela zien potratilo a nasledne sa im podarilo porodit zdrave babatko. Jeden potrat je, bohuzial, casta vec. Toto babatko je urcite silne a za 8 mesiacov ho budes drzat v naruci. Stres mu neprospeje a prehnane sledovanie nie je dobre. Maternica sa bude roztahovat, takze obcasne bolesti a pichnutia nemusia nic znamenat. Gratulujem k tehotenstvu.

sweetdreams1
5. jún 2020

Ruzimiem ti, ja som to tiež mala tak. Ale tu nič iné nepomôže, iba myslieť pozitívne. Držim palce.

alenka10101
5. jún 2020

@mala_zuzu Ahoj úplne ti rozumiem ja som potratila 4krat každé jedno tehotenstvo neskutočný strach a teraz už mám 5 mesačnú dcérku 🙏 do poslednej chvíle som počítala s tým ako to môže dopadnúť ale pošťastilo sa.Viem ako ľahko sa hovorí nemyslí na to,ale to sa nedá musíš veriť že všetko dobre dopadne.Pre mňa každá kontrola bol neskutočný strach a to som chodila každý týždeň 🙂 prajem ti veľa sily hlavne nech všetko dobre dopadne 🙏

julianadrx
5. jún 2020

Ahoj, kamarátka pred pár mesiacmi potratila a zhodou okolnosti včera jej lekár vytlačil fotku jej babatka... teda len takého hrášočku 🙂 čiže po 2-3 mesiacoch od potratu zostala opäť tehotná... tiež má obavu ale treba myslieť pozitívne, ako sa budeš cítiť a akú náladu a myslenie budeš mať také bude tvoje dieťatko, ktoré verím že budeš o niekoľko mesiacov láskať na rukách.... Ja mám 2 detičky, pri oboch ma aj na začiatku tehotenstva aj počas neho často bolelo podbruško ale všetko bolo OK. Držím ti palce, aby ti to dobre dopadlo a aby ti lekár tehotenstvo potvrdil.... psychika má veľkú moc tak sa nalaď na pozitívnu vlnu

mala_zuzu
autor
5. jún 2020

Ďakujem Vám dievčatá za povzbudivé slova. Ja viem, musím sa dať do kľudu, lebo ak sa nám podarí to dotiahnuť do šťastného konca tak sa dovtedy zbláznim 😔 myslela som si, že po tom čo sa nám stalo, tak sa budem hrozné tešiť keď nám niekto tam zhora pošle súrodenca, ale teda nemyslela som si, že to bude take hrozné ťažké, a to sme len na úplnom začiatku 😟

pininka1
5. jún 2020

@mala_zuzu ja som pri druhom tehu po potrate v kuse chodila na záchod a sledovala sa či nekrvacam. Vydýchla som si až v nejakom štvrtom mesiaci. Ale už to bolo ok.

nini1010
5. jún 2020

Ten strach sa neda potlacit.Uz nezmizne.Da sa iba zmiernit vedomim vsugerovanim pozitivnych myslienok o babatku a ze vsetko dobre dopadne.Nic ine sa neda robit.Mne tento pristip naposledy priniesol zdraveho syna.

ovkaja
5. jún 2020

Mám 2 dcérky, pri prvom tehu som mala neskutočne bolesti pri uhniezdovani, kŕče až také silne,že som nemohla vklude spat. Volala som na ďalší deň sestričke na gynekologiu a ona pokojným hlasom,že ide o uhniezdovanie a následne rozširovanie maternice,že ak nekvacam, nemám sa čoho báť. Bolesť horšia ako pri MZ,aj kríže boleli. Takže držím palce,nech sa len bábätko pekne uhniezduje a krásne tehulkovanie prajem 💛

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre