Čo znamená zvýšené HCG krvi?

iwuskapoh
30. júl 2019

Ahojte baby včera som bola u gynekológa a
Keď že mi mešká ms už 18 dní brali mi krv aj ultrazvuk a dr povedal že tam vidí malé tehotenstvo ale nevie to ešte potvrdiť a dneska som.bola po výsledky a sestrička povedala že mám zvýšené Hcg ale aj znížené čo to znamená nestihla som sa jej ani opýtať

domci1994
30. júl 2019

Hcg je hormón ktorý v krv ukáže tehotenstvo po cca 2-3 týždňoch od počatia. A nechápem ako môže byť hcg zvýšené a aj znížené ..veď buď jedno alebo druhé.

ikonica
31. júl 2019

No mozno myslela, ze sice mas hcg vyssie ako 5 co uz znamena tehotenstvo, ale jeho celkova hladina je este pomerne nizka a tak ide este o velmi skore tehotenstvo... Kedy ides k dr znovu? Pytaj sa jeho alebo zavolaj sestricke, ze co tym vlastne myslela...

pininka1
31. júl 2019

Buď ide o skóre tehotenstvo, alebo ako sa u mňa stalo i potrat. Hcg ukázalo síce že som tehu, ale hodnota bola nízka, robili mi opakovane a stále klesalo, až som začala krvácať....

bojka22
31. júl 2019

@iwuskapoh mne doktor povedal toto iste keď mi pri prehliadke robil bežné vyšetrenia. Tak ze mi zoberie krv piatok. Išla som teda na krv piatok a zároveň si v ten deň urobila test. Test bol negatívny. Urobila som si druhý v nedeľu a už bol pozitívny. Hneď pondelok som išla doktovi a on ze krv je negatívna tehotná nie ste, ale máte nejaký slabý zápal, dám vám antibiotika. A ja mu hovorím ze ale test bol nedeľu pozitívny. Tak som išla na ďalšiu krv ktorá už bola pozitívna. Keby mu nepoviem o teste tak mam antibiotika a tetaz som už 9tt. A povedal mi ze som zázrak že jemu osobne sa nestalo to ze krv negatívna a o dva dni test pozitívny keď krv by výsledok mala ukázať skôr 🙂
Držím palce. 🙂

iwuskapoh
autor
31. júl 2019

V štvrtok mám ísť zase ale dneska ráno mám hnedý výtok čo to môže byť :/ ?

iwuskapoh
autor
31. júl 2019

@bojka22 joj ďakujem pekne bola by som stasna keby som bola tehu 🙂 ja vám gratulujem 🙂

daniella30
31. júl 2019

@iwuskapoh neboj sa vytoku. Ja som mala vytok cele prve tri mesiace tehu. 🙂 dolezite je, ze nekrvacas cistu cervenu krv, to uz by bolo skor na potrat. Asi tehu si, len velmi skoro. Srdiecko nasmu dievcatku zacalo byt vidno na sone az okolo 7tt

iwuskapoh
autor
31. júl 2019

@pininka1 tiež si to mislim ráno som mala hnedý výtok a pred chvíľou som mala krvavý výtok bojím sa :/

diaalex
31. júl 2019

@iwuskapoh podľa mňa zájdi za lekárom alebo na pohotovosť nech ťa pozrú

pininka1
31. júl 2019

@iwuskapoh veľmi ti držím palce, viem aké smutné to vie byť. Ale ja som po prvom potrate mala potom ešte tri deti, drž sa, snad to bude ako píšu baby,že výtok mali viaceré. Ale mne vtedy tiež hovorila moja doktorka že treba ísť hneď do nemocnice keď tak.

alenka551
31. júl 2019

@iwuskapoh treba si urobit este test cca za tyzden pripadne ist na dalsie odbery

bimbina
7. aug 2019

Tak tehotenstvo sa nedá určiť na malé 😀 buď ti doktor povie že tak vidí plod alebo peknú výstelku maternice . Ak máš za sebou krvné testy , tak doktor musí vedieť , či ide o mimomaternicove tehotenstvo podľa hodnôt , alebo o normálne , len plod ešte nedorástol . Musíš si pamätať hodnoty . U mna ako v 4. Týždni to je 1444,90, a mám prist v piatok , kde by sa mi hodnota mala vyšplhať na 2000. Pritom testy mám krásne pozitívne , hoc druha čiarka nieje úplne rovnaká ako tá prvá . Komunikuj s doktorom . Je za to platený 🙂✌🏼

iwuskapoh
autor
7. aug 2019

@bimbina bola som a povedal že hcg je negatívne aj test som si spravila a tiež bol negatívny :( bojím sa lebo na miesto ms som mala slabé spinenie trvalo to 3 dní a stále mám bolesti vaječníkov poslal ma na laparaskopiu v piatok sa pôjdem objednať :/ mám dr gynekológa ktorí vôbec sám neviem čo mi je je málo komunikatívne ani nerozpráva, robí ultrazvuk iba 3 sekundi v Košiciach chodím tiež do assistovej a tak mi povedali že mi vajíčka nedozrievaju že mám aj protilátky proti spermiam čiže nwm čo dalej

bimbina
8. aug 2019

tak Ak je hcg negatívne , tak v tom prípade o tehotenstvo ísť nebude . Ak sa ti nepáči jeho prístup , nájdi si iného . Je ich veľa . A ja som tiež už dvakrát menila gynekológa , pretože komunikácia nebola na úrovni . Odkedy mám gyndu ženu , len si pochvalujem . 🙂 Skús zmeniť , a nakoniec zistíš že absolútne ani takú diagnózu nemáš .

20mimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nada95
20. mar 2020

Ahoj. Baby mám takýto problém a idem sa zblázniť. Koncom januára som dostala menštruáciu vo februári som už menštruáciu nedostala a aplikáciu ktorú mám v mobile mi ukazovalo že mám dostať menštruáciu v marci tretieho. Tú som nedostala, tak som si kúpila tehotenský test ktorý vyšiel pozitívne potom som robila na druhý den ráno ( ranný moč že je najlepsi ) vyšiel test pozitívne potom som si robila 10.3 a vysiel test pozitívne ale 16.3 som dostala menštruáciu. S manželom sme sa zľakli a leteli sme do nemocnice, kde mi povedali že v maternici nič nevidia a podľa toho ze kedy som mala poslednú menštruáciu by som mala byt v 7 týždni. Tak mi zobrali krv na HCG a keď som volala na výsledky tak som mala zvýšené na 217 tak že o 48 som sa mala hlásiť svojmu gynekologovi čo som bola a tiež ma pozeral len cez sono brucha a nie zo spodu a tiež nič nevidel v maternici. Povedal že keď budem silno krvácať tak že to bude sa riešiť s injekciami ale menstruacia mi dnes konci alebo ma budú čistiť v nemocnici. Ale čo ak som neskoršie otehotnela a ešte to doktor tam nevidí. Poradí mi niekto ? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre