Musí pozitívny tehotenský test znamenať tehotenstvo?

veroni31
26. aug 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či sa už niektorej z vás stalo, že vám vyšli pozitívne tehotenské testy a napriek tomu ste neboli tehotné ? S priateľom sme mali nehodu s prasknutým kondómom a hneď na druhý deň som si dala tabletku po. Očakávala som teda, že všetko je v najlepšom poriadku. No menštruácia mi mešká už dva týždne. Dokonca som predtým ako som ju mala dostať mala obvyklé príznaky, bolesti v podbrušku, napnuté prsia. Potom mi to však nedalo a urobila som si tehotenské testy. Dva a oba vyšli pozitívne. Po pár dňoch som si urobila ďalší a opäť vyšiel pozitívne. Je možné, že aj tak tehotná byť nemusím a mohla mi cyklus rozhádzať tabletka po prípadne takto zavádzať o tehotenstve ? Nemám si to ako zatiaľ u doktora, lebo som v zahraničí a do návratu mi zostáva ešte pár týždňov. Viem, že to fyziologicky nie je možné, aby som to vnímala, no ja si aj napriek tým testom nemyslím, že som tehotná. Ďakujem za vaše postrehy, skúsenosti, rady.

benne
26. aug 2011

Viem, že test neukáže tehotenstvo a tehotná si.. a to, že ti 3 testy vyšli pozitívne.. no.. podla mna.. si v tom, tabletka po nie je 100%ná

darinkazv
26. aug 2011

@veroni31 ahoj, ešte pri jednom sa dá pochybovať, lebo kamoška mala pozitívny tehu test a nebola tehotná. dr. jej to vysvetlil, že keď je to dlho a nesprávne uskladnené, tak to navlhne a potom môže byť falošne pozitívny. mne to ale aj tak príde zvláštne, keď to má reagovať len na HCG. ale tak kamoška ho mala pozitívny a nebola tehu. ale tebe už tri vyšli pozitívne, tak tam už je pravdepodobnosť vysoká, že si tehotná. ja som príznaky mala napr. 2 dni pred očakávanou ms a aj mi vyšli už vtedy pozitívne tehu testiky. takže čím skôr, ako sa ti bude dať, navštív doktora. na utz síce ešte nič nebude vidno, ale z krvi ti to už budú vedieť potvrdiť. držím palce 😉
p.s.: tabletka po môže rozhádzať následny cyklus, ale neovplyvní tehotenskké testy. 🙂

romcag
26. aug 2011

no čo si budeme navrávať a klamať, podľa mňa tabletka po o tehotenstve nezavádza, jednoducho nie je 100%tná a aj napriek tomu si ostala tehu, radím čím skôr navštíviť dr 😉

p.j.jacky
26. aug 2011

Ja ked som sa pytala moj gyndy ze ci tehul test je 100% pri vysledku pozitivny,povedala ze ano.Ze skor sa stava ze test vyjde negativny a pritom zena tehotna je! No a tebe vyslo viacej teh.testov pozitivnych...gratulujem,cakate babatko.

moni
26. aug 2011

pozitivny test (v tvojom pripade viacero) obzvlast robeny po vynechani MS znamena tehotenstvo. v pripadoch ked sa neskor ukaze ze zena nie je tehotna moze ist o biochemicke tehotenstvo, alebo mikropotrat v skorych stadiach.
mnoho zien nema ziadne tehu priznaky, alebo su podobne tym pred MS.

henikav
26. aug 2011

@veroni31 podla mna si tehotna, jedine co by mohlo skreslovat takto vysledok, keby si brala nejake lieky, ako napriklad pregnyl, ale tabletka 'po' nie. Chod na odber krvi ked tomu nechces uverit a budes vediet na urcito

aduskatt
26. aug 2011

.......pripady, kedy po pozitivnych testoch nie je tehotenstvo je iba v pripadoch mikropotratu.takze ak nekrvacas a mas pozitivne testy, si tehotna

veroni31
autor
27. aug 2011

Ďakujem za vaše postrehy a k doktorovi sa samozrejme chystám hneď po návrate na Slovensko. Už si to začínam aj pripúšťať, že asi tehotná naozaj som. Nie je to síce plánované a dokonca mám pred sebou ešte posledný rok na výške, ale snáď sa to nejako zvládne..Priateľ sa teší a to je pre mňa dôležité, rodičia sa budú tiež, keďže tí sa už vnúčatka nevedia dočkať a je im jedno, ktoré z ich detí im to vnúčatko vyrobí :D Tak mi držte palce a ak sa to potvrdí, budem tu o chvíľu zase, ale už asi v iných rubrikách 🙂

dagmar370
27. aug 2011

Ahojte...asi moja otázka nebude presne pasovať k tejto téme, ale potrebujem hrozne poradiť...a vidím,že tuna ste aktuálny...mám hrozný problém (aspoň pre mňa je hrozný za tychto okolností)nemožem ani spávať,takto stresujem.mešká mi menštruácia 28 dní.a urobila som si už 5 tehotenských testov(návšteva u gynekológa nepripadá do úvahy)všetky testy mi vyšli negatívne(pre mňa vl.pozitívne) ale neviem či sa na ne môžem 100%spoľahnúť....:(...po 36 dňoch by mi už ukázal tehot.test,že som tehotná?...prosím poradťe mi nejako:(

fairynika
27. aug 2011

@dagmar370 preco nemozes ist na gyndu??tam ti to lekar povie 100%-tne. radsej sa budes stresovat??ze ty mas malo rokov 😒

dagmar370
27. aug 2011

17 to je myslim si,že dosť málo :(((.... ja už fakt nevládzem :´(

bosoriak
27. aug 2011

@dagmar370 Navsteva gynekologa je nutna. Tehotna nebudes, ale moze byt nejaky zavazny dovod, preco ti meska menstruacia.

pici
27. aug 2011

no ja by som tiez povedala ze pokial nemas cystu, ktora obcas vykazuje falosne pozuitivny test, tak tehotna si... lebo hcg na teste len tak nezafarbi pokial v krvi nie je a bud je to biochemicke tehu, skutocne tehu, cysta co sa tvari ako tehu... no v kazdom pripade by som ratala aj s normalnym tehu.. napriek tabletke po...
je viac pravdepodobne ze tri testy negativne a tehu si , ako tri pozitivne a tehu nie si

dagmar370
27. aug 2011

teraz píšem z jedným chlapom cez pokec..celkom sa do toho aj rozumie , nie žeby som podceňovala vaše skusenosti...ale on mi vravi ,že všetko je možné pretože ľudské telo je nevyspitateľné :( aaa ano zajdem ku gynekológovy keď pride mamina zo zahraničia...ale chcem mať istotu ze nedostanem infarkt pri tejto návšteve aa nepoložím tym maminu do hrobu :(

pici
27. aug 2011

@dagmar370 dagmar poviem ti to dospelacky :D ked si dost stara na sexualny zivot, si dost stara aj na navstevu gynekologa. okrem ineho ked sexualny zivot vedies, mala by si tam chodit pravidelne na prehliadky. tehotna nie si. test by to ukazal. preco ti vsak meska menstruacia, to my baby ti tu nepovieme, na to je naozaj gynekolog. mozes mat cystu, zapal, myom... cokolvek... prirodzene pre zenske telo je menstruovat a pokial nie je problem, tak pravidelne v priblizne rovnakych cykloch/ hovorim o optimalnych podmienkach/... tebe jeden cyklus vynechal... niekde je chyba.. tehotenstvo to ale asi urcite nie je

pici
27. aug 2011

@dagmar370 prosim ta... chlapec cez pokec sa rozumie? nechcem ho podcenovat.. ale taketo veci ries s gynekologom a nie s nejakym magorom na pokeci prosim ta. a zenske telo je nevyspitatelne. ale 28 po vynechani menstruacie si cca v 6 tyzdni tehotenstva a to ukaze skutocne kazdy test na svete....

zivika
27. aug 2011

@dagmar370 17 rocnu babu vysetri gynekolog aj bez maminy, tak necakaj a chod aj sama...a ked si myslis, ze 17 je malo a ak nevies, ako sa pred tehotenstvom a chorobami chranit, tak pockaj aj so sexom

dagmar370
27. aug 2011

no chlapec ako chlapec...trs som sa dozvedela že pravuje v záchrannej sližbe...použiva odborné slová...čiže asi ma ktomu nejaký vzťah... aa je možne že možem mať cystu ak ju má mamina ? ... bože ským sa mam poradiť ked som cely týždeň uplne sama doma..:( mamina je preč...a zase ten sexualny život... moj sexualna kariera by sa dala spocitat na jednej ruke...:(

pici
27. aug 2011

@dagmar370 prosim ta , opytas sa chlapca, co robi? lebo takych co sa rozumeju je plny pokec... pokial to nie je gynekolog ale nejaky drbo co hlada zamienku na pokecanie... tak s tym by som to skutocne neriesila... sups ho k doktorovi...

pici
27. aug 2011

@dagmar370 nejde o sexualnu karieru... nikto z teba nic nerobi. nechap to zle. ale k sexualnemu zivotu patri aj zodpovednost, pravidelne prehliadky atd... ty mozes byt uplne zodpovedna, staci ak partner nie je a mozes si to poniest po cely zivot. nemyslim si ze ak ma cystu mamina, musis ju mat aj ty.. ale my naozaj nevidime do tvojho tela...

katka1981
27. aug 2011

presne ako pise p.j.jacky. Tiez som sa to pytala na gynde ked som mala pozitivny test a nechcela som sa tesit predcasne. Ked vyjde pozitivny, nezvykne sa mylit. Ked vyjde negativny, nemusi to byt pravda.

dagmar370
27. aug 2011

@zivika ani neviem kde je .. myslite,že by som tam nešla ? keby som vedela ako sa volá...kde ma ordinaciu ? .. nic neviem ... 2 krat som tam bola s maminou ... a ptm jej prestahovali ambulanciu .. a je dost velky pruser hladat v nemocnici niekoho...kto vlastne nieviem ako sa vola... podalsie ani gynekologicka neostala ta ista, pretože odisla do zahranicia ...cize by som nevedela ani ako vyzera :(

zivika
27. aug 2011

@dagmar370 tak zavolaj mame a opytaj sa jej, ako sa doktor(ka) vola a kde ma ordinaciu 😉

pici
27. aug 2011

@dagmar370 a co keby si zavolala mame a opytala sa? hM?

dagmar370
27. aug 2011

mamina je na dovolenke s bratom a s otcom .. mňa nechali doma... á mamina o mojom probléme nevie... a myslím ,že by asi dostala na tej dovolenke infarkt...ak by som sa jej niečo také opýtala :(

zivika
27. aug 2011

@pici 🙂

zivika
27. aug 2011

@dagmar370 a to kolko su na dovolenke, ved pises, ze ti to meska 28 dni...

pici
27. aug 2011

@dagmar370 pozri. riesenie sme ti dali. ine ti poradit nedokazeme. zavolaj mame a povedz ze ma tvoja kamaratka nejaky problem, co ja viem svrbenie asi z prechladnutia v bazene a ze by si potrebovala kontakt jej dat na vasu lekarku, lebo ze by k nej zasla. alebo si proste nieco vymysli... ak nie.. tak cakaj kym pride mama, znervoznuj sa na pokeci a nechaj si radit od cudzcih ludi , co ti vlastne je.... no co ti mam na to povedat....

dagmar370
27. aug 2011

na dovolenke su tyzden ... v pondelok uz maju prist ...ciže v utorok by som uz mohla skočit.. to uz nejako vydržim... este nejako vymažem historiu na počitači...a budem cakať.....ďakujem vam za vaše rady..:( už sa vážne cítim ako psychopat :(.....fakt ďakujem ... ahojte..

pici
27. aug 2011

@dagmar370 ahoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre