Musí pozitívny tehotenský test znamenať tehotenstvo?

veroni31
26. aug 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či sa už niektorej z vás stalo, že vám vyšli pozitívne tehotenské testy a napriek tomu ste neboli tehotné ? S priateľom sme mali nehodu s prasknutým kondómom a hneď na druhý deň som si dala tabletku po. Očakávala som teda, že všetko je v najlepšom poriadku. No menštruácia mi mešká už dva týždne. Dokonca som predtým ako som ju mala dostať mala obvyklé príznaky, bolesti v podbrušku, napnuté prsia. Potom mi to však nedalo a urobila som si tehotenské testy. Dva a oba vyšli pozitívne. Po pár dňoch som si urobila ďalší a opäť vyšiel pozitívne. Je možné, že aj tak tehotná byť nemusím a mohla mi cyklus rozhádzať tabletka po prípadne takto zavádzať o tehotenstve ? Nemám si to ako zatiaľ u doktora, lebo som v zahraničí a do návratu mi zostáva ešte pár týždňov. Viem, že to fyziologicky nie je možné, aby som to vnímala, no ja si aj napriek tým testom nemyslím, že som tehotná. Ďakujem za vaše postrehy, skúsenosti, rady.

patrissia
7. jan 2014

@cucka25 možeš sa objednať k lekárovi a on ti vezme krv na hcg a podla toho zistí či si tehotná... na sone ešte nebudem asi nič vidieť, tak ťa objedná cca o týždeň o dva

sue250
8. jan 2014

baby ja som 39Dc robila som si testy tri pozitivne silnejsie ciarky, po troch dnoch teda dnes som este mala jeden test tak som si spravila poobede a zrazu ciarka nebola, resp. velmi slaba. co myslite znamena to koniec, podla vypoctov by som mala byt uz 6tt ale ku lekarke este nejdem lebo je skoro.

sluncho
10. jún 2015

Mam ciarku aj v srdiecku a aj v krusku som tehotna ?

nicoleta123
18. nov 2015

Chcela by com poradit menstruacija mi meska 2 tizdne robila som si teh test visledok bol pozitivni ale bolesty mam ako pri menstruaci moze mi niekto poradit

samaneviem2
19. nov 2015

Ahojte,mne vysiel vcera aj dnes pozitivny test,este som sa ani nestihla otocit a uz riadne || ...mam ovela.vacsie prsia posledne dva tyzdne,ale inak nic, ku dr idem az o tyzden... Myslite,ze sa uz mozme tesit? ...v case ,ked mala byt mrcha,som dva dni minimalne spinila- len jeden fliacik a nic...tak som myslela,ze pride a uz tyzden meska...

monika3877
28. jan 2016

Ahojte podla vás som tehotná.

cawes
28. jan 2016

@monika3877 a co sa pise na navode?

candii
28. jan 2016

@monika3877 myslim ze silnejsia druha ciarka nebude 😉 gratulujem

salome51
28. jan 2016

@monika3877 dve čiarky znamenajú že test je pozitívny, teda si tehotná. Neviem či existuje nejaká zdravotná indikácia, ktorá by spôsobila že test je pozitívny. Gynekológ ti zrejme tehotenstvo len potvrdí.

monika3877
28. jan 2016

Tak teda si myslíte že test je pozitývni.

candii
28. jan 2016

@monika3877 je jasne na teste vidno ze ano

monika3877
28. jan 2016

Bolo bi to fajn pevne dúfsm že teraz to uz víde Menzes mi meská už 4 den.

stellamaris
28. jan 2016

@monika3877 urcite to vyjde.Teda vyslo ti otehotnenie a vyjde ti aj porod.Dve ciarky neznamenaju dvojicky 😀 Inak gratulujem!

natalkanasta
28. jan 2016

@monika3877 Gratulujem Ti, no len si nie som ista, ci to s tymi gramatickymi chybami je ako zart alebo vazne 🙂

madarka123
9. mar 2016

poradite mi ? e pozitivny ci nie?

nela6
9. mar 2016

@madarka123 skus tak o tri dni druhý, či nezosilneje 🙂

madarka123
9. mar 2016

@nela6 este mi zatial neprisla menštruacia az niekedy od 15steho čakam ze mi pride tak neviem ci aj pride

nela6
9. mar 2016

@madarka123 zrob si min. prvy den kedy mas dostat, tam je velka sanca pravdiveho vysledku / ze uz bude dost vela hormonov nazbieranych, alebo ako to povedat 🙂

madarka123
10. mar 2016

@nela6 ok dakujem za rady

verdanka12
13. apr 2016

Ahojte baby, prosím Vás napíšte mi správu ( myslím tie, ktoré to tu komentovali ). Nechcem písať problém tu. Radšej každej napíšem problém do správy. Dakujem

sonaroman
5. máj 2016

dobry den chtela bych se zeptat. mam obavi ze jsem tehotna muzete poradit mam tam slabuckeho ducha dekuji

zuzankao
26. máj 2016

Prosim poradte my mozem byt tehotna?

blanka1011
26. máj 2016

@zuzankao ja tam nič nevidím...skús o 2 dni neskorej mešká menzes??

janka2463
18. sep 2016

Ahojte chcem sa opýtať stalo sa vám už niekomu že ste mali sedem pozitívnych testov a neboli ste tehu ?menzes mi meškal dva týždne a keď prišiel tak iný ako inokedy taký slabší a tie testy som robila asi 15 dni od menzesu ,ďakujem za odpoveď😉

sibalka21
18. sep 2016

@janka2463 a preco by si nemala byt tehu ked mas 7 pozitivnych testov, aj ked nechapem preco 7 preboha :D

janka2463
18. sep 2016

@sibalka21 asi pre istotu 😀 či to nemôže byť niaky výkyv hormónov

sibalka21
18. sep 2016

@janka2463 to urcite nie, vykyv hormonov ti nemoze vytvorit hormon HCG v tele 🙂 vela stastia 🙂

janka2463
18. sep 2016

@sibalka21 ďakujem 😉

jarka456456
30. okt 2016

Maminky vidíte tam ducha alebo som už fakt slepá a namyslam si to test je 25- tkovy

karmela
30. okt 2016

@jarka456456 niečo sa mi nanom marí,skus 10 test ak máš mala by byt nanom viditeľnejšia ciarocka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre