Nedostala som menzes po tabletkách na jeho oddialenie

dajania
17. sep 2012

Ahojte, chcela by som sa spytat na vas nazor. Po 8 rokoch som vysadila antikoncepciu v decembri, lebo sme sa rozhodli pokusit sa o babo. Na konci augusta som kvoli dovolenke brala tabetky na odialenie menzesu po dobu 7 dni, a ked som ich prestala brat, doteraz som ich nedostala, tj 8 dni po. Mozu tie tabletky tak dlho ucinkovat??? Nikdy predtym som ich nebrala, tak nemam skusenosti.

blondiee83
17. sep 2012

@dajania áno môžu. Je to chémia, ktora úplne naruši hormóny v tele a jeho normálny priebeh. Čiže je kľudne možné, že tvoj menstruacny cyklus sa bude dávať dokopy aj pól roka - to bol môj prípad. Preto uz nikdy viac taku blbosť nerobím.

sisaha
17. sep 2012

@dajania ano..je to svinstvo...Radsej pouzivat tampony ako pchat do seba nieco, co ti uplne rozhadze hormony

danusskaaa
17. sep 2012

brat lieky len kvoli oddialeniu menzesu je dost velka zataz pre organizmus. mala si to skor riesit inak, ale ked si sa tak rozhodla...menzes nemusis mat velmi dlho. moj pripad 6mesiacov, kamoskin 13mesiacov. Absolvovala 4krat vyvolanie mrchy a aj napriek tomu ho sama nedostala. az ked sa zase rozhodla brat antiku tak sa jej telo dalo "dokopy" a ma pravidelny cyklus. ak sa vsak pokusate o babo, nevidim problem v tom, ze by si menzes nemala /aspon na par mesiacov/ ak by si vsak na sebe citila nejake zmeny porad sa s doktorom, lebo aj nepravidelne cistenie "zenskych veci" nemusi narobit dobrotu!!!

dajania
autor
17. sep 2012

??? to som nevedela, aj magistra v lekarni mi povedala, ze to nie su v podstate ani tabletky, nemozu ohrozit telo, a tak....

sisaha
17. sep 2012

@dajania vsetko co ovplyvni tvoje hormony a naprogramuje telo tak, ze to co ma prist nepride, ti vlastne do organizmu zasiahne..

dajania
autor
17. sep 2012

Kuuurna, tak to je fasa, len keby ma na to aspon niekto upozornil.... vsak vedia co predpisuju....
vobes som netusila, ze mozu byt z toho aj taketo problemy... 😢

janinah
17. sep 2012

@dajania oni chcú predať 😒 lekár predpísal,lekárnička predala,biznis beží 😒 nabudúce snáď budeš múdrejšia 😒

zvedavamt
17. sep 2012

@sisaha
tampony bezne z drogerie su bielene chlorom a uplne neprirodzene vysusuju sliznicu a sposobuju mnoho zdravotnych problemov, prave preto ich doporucuju lekari v reKLAME aby mali dost pacientiek, tak bacha na to!

dajania
autor
17. sep 2012

no to je ozaj pecka... clovek sa vytesiava ze ako mu "ulahcia" dni.....
uz neviem "z tolkej radosti" ze co si vybrat....

zvedavamt
17. sep 2012

@dajania
kazdy liek z lekarne ma pribalovy letak a ked si si ho vyzdvihla tak si si mala v prvom rade precitat navod na pouzitie a hlavne vedlajsie ucinky. Preboha , to ze antikoncepcia sposobuje trombozu a ochorenia s tym spojene / okrem ineho/ sa vie uz desatrocia, tak sa nerobte , ze to neviete!
Tak to potom dopada, ked ludi nezaujima, co to do seba pchaju. Tiez som bola taka nezodpovedna a slepo som verila bielym plastom,ale uz nie, uz som dospelaa a citat som sa naucila v prvej triede a pouzivam to kde treba.

sisaha
17. sep 2012

@zvedavamt ale zas tampon 6x do roka nikomu nemôže ublížiť..., ja ich pouzivam kazdy mesiac - minimalne prve dni, hlavne ak niekam idem a nemam z nich ziadne zdravotne problemy 😉. Iste, beriem názor, že niekomu nemusia vyhovovať..no mne nerobia nič, naopak ulahcuju mi vela veci..

dajania
autor
17. sep 2012

no ja som mala velmi veeeeelke problemy v minulosti (zvracanie,hnacky,zimnice,krce ze som sa nevedela postavit-a to vsetko naraz... a prislo to naraz, nikdy predtym som take priznaky nemala) vzdy ked som dostala svoje dni, za 3 mesiace som schudla cca. 10 kg..... a stale som sa hrala na silnu ze to vydrzim bez liekov... po roku som to vzdala... dostala som antikoncepciu, s tym ze mi nevie zistit, preco mam take priznaky, ze sa to ani neda zistit...a aby som bola rada ze som tak ako som, lebo sú aj horsie pripady..... v zivote by som si nemyslela ze budem do seba pchat chemiu tak dlhy cas, len aby som nejako fungovala
a pri tychto tabletach ma vsetci ubezpecovala ze to nema nijaky negativny vplyv na telo, cyklus,.... max.do 3 dni pride menzes, aby som nestresovala.....

zvedavamt
17. sep 2012

len čítajte , nič iné, aby ste sa potom nedivili, ako moja sesterka, že z čoho jej to byva zle a kamoška z čoho má vysoký tlak a odpadáva a známe s trombózou a krčovými žilami ...
sú terapie, ktoré nemajú žiadne nepriaznivé vedlajšie účinky, práve naopak, kto hlada ten nájde
ja som našla a som spokojna
hlavne preto, ze si dokažem dat naporiadok zhustnutu krv plnu trombov po 10 r s HAK, manštruaciu mam pravidelne a slabšiu, namiesto 7 dni len 3,5-4 a bez PMS a inych neprijemnosti

dajania
autor
17. sep 2012

a este, moze sa stat aby tablety na odialenie menzesu, mohli "naburat" organizmus, rozhasit menstruacny cyklus, hormony,... az tak aby tehotensky test vysiel pozitivny (1 ciarocka - tmavo cervena, 2 ciarocka - slabsie)????
alebo je to len to co by som chcela vidiet ?

ankaevka
17. sep 2012

@dajania no nechcem ťa sklamať ale môže..mne sa to stalo..dala som si kvôli dovolenke oddialiť MS a po mesiaci mi test ukázal dve čiarky..keď som dostala MS, tak som šla okamžite k doktorovi s tým, že som asi potratila..bohužiaľ ultrazvuk žiadne tehotenstvo (resp. potrat) nepotvrdil..

modrofuzik11
17. sep 2012

uff, to je silna kava. tak toto brat nikdy nebudem.

drnduliak
17. sep 2012

@dajania ahoj, my sa tiez snazime o babo ale len od leta a tiez mi vychadzal menzes prave na dovolenku...riesila som velku dilemu ci si dat predpisat tie tabletky na oddlialenie alebo nie..ale gynekolog mi povedal, ze takyto zasah moze ozaj rozhasit cyklus, tak som to radsej nebrala a vystacila som si s tamponmi 😅 okrem toho som ich uz aj brala v minulosti, ale davno, vtedy mi menzes sice prisiel, ale pocas uzivania som mala hadam vsetky neziaduce ucinky vratane depresie 😝 je to grc, uz to viac neber, hoci btw aj tak mam pocit, ze odkedy sa snazime, cyklus akosi neposlucha...cert aby to zobral 😠

dajania
autor
18. sep 2012

tak to je ozaj smutne az depresivne ☹ ja som sa uz aj tesila ze to hadam aj vyslo.... len som sa pre istotu 1.krat prihlasila sem, ze ak ma nahodou niekto skusenosti s tym a mozno bude reagovat ...
a nakoniec som sa dozvedela, ze som nevzdelana a nezodpovedna puca, ktora nevie ani citat a nablizsi pol az rok budem cakat kym vobec nejaky cyklus dostanem 😢

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pingu1
18. sep 2012

ja som si takisto posahala cyklus. radsej sa "zastuplujem"

dajania
autor
18. sep 2012

kebyze viem aku galibu si tym narobim, tak by som to do ust v zivote nedala a tiez sa radsej "zastoplujem"

ena1903
18. sep 2012

@dajania A napriklad ja som to brala niekolkokrat v zivote a nikdy som nemala problem, kramy prisli par dni po vysadeni. Planujem brat pripadne aj v buducnosti. Takze je to velmi individualne, samozrejme, je to chemia, ale nevycitaj si, ze si ich brala, nemohla si vediet, ze zrovna u teba to pobabre cyklus. Ja som ich tentokrat nebrala prave preto, ze sa snazime o baby a nemohla som naisto vediet, ci nie som tehotna. V takom pripade ich moj gynekolog ani moja medcinsky vzdelana kamaratka neodporucali, mohli by byt nebezpecne. Ale snad tehotna nie si, keby aj, este to nemusi byt problem, a ked nie si, tak cyklus sa casom upravi. Neboj, snad to nebude pol roka, ved ti este meska len par dni...

dajania
autor
8. okt 2012

ahojte, tak nakoniec je vsetko v poriadku 🙂 bola som na krvi u doktorky a vysledok je pozitvny a vse je ok 🙂 akurat koncim 8 tyzden. Snazila som sa vyckat, lebo tu vsetky zienky odporucaju ist na vysetrenie najskor v 7 tyzdni, inak tam nie je nic vidiet atd... ale v podstate som to nejak citila uz vtedy, ale posledne 2 tyzdne to bolo nespochybnitelne - podla priznakov 🙂

ankaevka
12. okt 2012

@dajania gratulujeeeem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre