Tehotenské príznaky

tehu_miri
20. júl 2014

Ahoj .Chcem sa poradiť,môžu to byť príznaky tehu v prvom trimestri? alebo je to niečo iné a mám sa obávať?
Na WC chodím aj niekoľko krát do hodiny,bez podprsenky napnuté prsia,zväčšené citlivé bradavky,nevoľno,riedka stolica,únava,nafúknuté bruško..tehotenské to byť nemôže ešte..nie som ani len v 6tt..
Môžem už mať bruško??

vejula
20. júl 2014

@tehu_miri na začiatku tehotenstva zvykne viac nafukovať, preto môže byť bruško aj tak skoro

ninocka84
20. júl 2014

@tehu_miri vsetko co si opisala su tehu priznaky.. tie prve tyzdne treba iba nejako prezit ;)

zlatunkava
20. júl 2014

ahojte ja mam podobny problem 12.6 som mala poslednu menstruaciu v maji som prekonala prefuky mam priechodny len lavy vajcovod chodila som na folikulometriu a dr.povedal ze je cas sa snazit tak sme sa snazili menstruacia mi meska 6 dni ...prvy test som si robila hned na druhy den ako zacala meskat a ukazala sa slaba ciarka.......dnes som si robila druhy a uz bola ciarka jasna.....mam divne pocity nenormalne ma bolia bradavky a mam akoby naliate prsia,zle nepokojne som zacala spavat,mam aj vykyvy nalad a asi tak dva dni som mala taky zlto biely vytok bez akychkolvek problemov palenia svrbenia.....neviem kedy navstivit lekara pretoze aj tak nic nezisti jedine krvou....a ci vobec ide o tehotenstvo...a aby som nezabudla mam brucho ako balon...

ninocka84
20. júl 2014

@zlatunkava na sone bude vidno gestacny vak zrejme uz ;) ked este zo 2 tyzdne pockas bude aj srdiecko uz urcite 🙂 teraz si podla kalendara 5+3 cize v 6tt .. ja som tiez zle spavala, aj tie naladicky 🙂 a prsia ma bolia dodnes :D

zlatunkava
20. júl 2014

a ty si kedy isla k Dr?

zlatunkava
20. júl 2014

v robote okolo 12 hodiny mi tak pada hlava a vsimam si aj doma ,ze byvam velmi unavena okolo obeda....ja moc testom neverim uvidime co povie dr...

ninocka84
20. júl 2014

@zlatunkava ja som si zavolala dr povedala som jej ze co ako, zobrala ma v 6tt videla som gestacny a zltkovy vacok, o 2 tyzdne som mala dalsiu kontrolu a tam uz bolo krasne vidiet srdiecko. a potom o mesiac uz mal drobec 3.5cm ;) ja som si v robote musela kolkokrat odist mimo kancelarie a zasit sa niekde a zdriemnut na 10-15 minut. aj teraz sa mi to 1-2 krat do tyzdna stane. predtym som po robote prisla domov a zaspala vzdy na hodinu od unavy 🙂

zlatunkava
20. júl 2014

ok ja som dr pisala mail tak uvidim co povie ci prist a kedy aby som nebehala zbytocne ..a este mavam aj bolesti v podbrusku a casto ma boli aj lavy vajecnik...ak to tam je bude to tam aj o tyzden..

katarinamarkova
20. júl 2014

@tehu_miri prepac, ja ti velmi prajem aby si bola tehotna, je to krasne byt mamou, len sa prosim na to tak moc nesustred. tym ze v xxx temach budes klast xxx predcasnych otazok si svoje tehotenstvo nepotvrdis! zajtra je pondelok - doktor asi ordinuje! aj tak ta asi pravdepodobne pred 6 az 8 t. posle domov, ze je moc skoro zastavte sa o dva tri tyzdne, ked budete mat po termine menzesu.
neupriamuj sa na to tak, sibne ti z toho.
este raz: prajem ti byt mamou, len tolko nestresuj, ak si naozaj tehotna je to velmi zle pre babo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre