Zväčšený žĺtkový vak v tehotenstve

miselkamiska
21. sep 2017

Chcem sa spytat ci mate skusennosti so zvacsenym zltkovym vakom v tehu. Podla PM som v 8 tt a podla ultrazvuku 6+3 tt. Lekar mi povedal ze mam zvacseny zltkovy vak na 6.8 mm

jankafe
3. nov 2019

Ja som na tom rovnako. Som v 7 tt a vidno mi len gestacny vak a zltkovy vak, kt je zväčšený, plod nie :( som po dvoch potratoch a obávam, že ma čaká tretí.. 😥

marrie5385
25. jan 2020

@jankafe ako ste dopadli zienky?
@miselkamiska

jankafe
25. jan 2020

@marrie5385 nakoniec bol aj plod so srdiečkom, ale malinký.. Skončilo to tak, ako som predpokladala.. Kyretaz :/

marrie5385
1. feb 2020

@jankafe a v ktorom týždni? Neudrzalo sa bábätko?

jankafe
1. feb 2020

@marrie5385 myslím ze v 11tom. lekárka od začiatku vravela, že je menší akoby mal byť a srdiečko bije slabo

lucka010522
3. jún 2023

Prosím. Tiež mám problém že mám väčší zltkovy vak a pravdepodobne už plod nežije. Prosím, stalo sa vam to iba raz a mali ste potom deti? Ja sa strašne bojím, že nebudem môcť mat deti

jankafe
3. jún 2023

@lucka010522 ako som písala, 3x potrat, ale je jún 2023 a 2.7. ma môj drobcek 2 roky🙂 4ty pokus vyšiel (ale s liečbou)

lucka010522
3. jún 2023

@jankafe a vždy si prosím mala problém že sa ti zväčšil ten zltkovy vak? Aj ti povedali aky bol problém? Ďakujem 🙏🏼😞

jankafe
3. jún 2023

@lucka010522 ja som mala problém,že sa plod nevyvijal, špeciálne odbery zistili po 2 potratoch, že pravdepodobne imunita útočí na plod..takže som brala kortikoidy na tlmenie imunity a špeciálne injekcie..plus injekcie na riedenie krvi a od 5teho mesiaca som lezala 23hod denne az do porodu kvôli skrátenému krcku..ale stalo to za to 🙂

marrie5385
4. jún 2023

@lucka010522 u nás to vtedy skončilo tak že to bol zamlcany potrat, bábätko sa v istom týždni, veľmi skoro, prestalo vyvíjať. O necelý rok som znovu otehotnela a bolo všetko ok (teraz tu vedľa mňa pobehuje takmer 2 ročný synček ♥️). Ani následne vyšetrenia po tom potrate neukázali nejaký problém...teda príroda.

lucka010522
4. jún 2023

@marrie5385 ďakujem, žiaľ, tiež mám taký pocit, že som ten prípad. Musela ste na čistenie?

marrie5385
4. jún 2023

@lucka010522 áno, lebo sa to samo nespustalo, lekári tomu nechali čas, ale nič. Na čistenie som bola asi v 11tt ale bábätko malo veľkosť 5/6tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre